İçi en geniş araba

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İçi en geniş araba

İleti ali » 28 Ekm 2007, 20:53

Skodaların içi geniş diye söyleyip duruyoruz. Hatta ben octaviayı alırken ‘içi minibüs gibi’ lafı bana bu arabayı aldırmıştı. Peki içi en geniş otomobil Skoda mı?

ali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aytekin041 » 28 Ekm 2007, 20:59

bende merak ettim bilgisi  olan varsa  paylaşsın...
aytekin041
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Koray » 28 Ekm 2007, 21:24

öyle diyorlar satan arkadaşlar diğer markadaki arkadaşlarda tersini iddia etmiyor.  fabia yeni şsiyle gerçekten olağanüstü boyutlara ulaşmış.  bence de doğruluk payı var
Koray
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 28 Ekm 2007, 21:26

en geniş kavramı araç segmentine göre değişir...

örneğin bir octavia ile passatın içi aynı değil,zaten aynı segmenttede değil..

ama en azından benim kasanın minübüsle alakası yok arkası baya bir dar,yeni kasada biraz daha iyi ama öyle çok geniş değil ...

teşbihler bazen abartılı olabiliyor...
guvenxoca
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 21:51

Mesela şu an küçük sınıfta iç mekan genişliğinde yeni FABİA birinci durumda... Ancak yarın öbürgün başka bir marka yeni model çıkartır, Fabia küçük kalır....

Yani biraz göreceli. ihtiyaçlar doğrultusunda araba aldığımıza göre bu konunun konuşulması gereksiz...

Fabia 2 kişi için süper geniş... 5 kişi için küçük. O kişilere Touran geniş. 8 kişi için Touran küçük, Transportter geniş.....

:)
loveskoda
RS
RS

İleti ali » 28 Ekm 2007, 22:29

arkadaşlar amacım şu: bende içi geniş araba tutkusu var içi daha geniş bir araba bulursam octi den vazgeçebilirim. Araştırma içindeyim. Jeep leri bu kategorinin dışında tutuyorum. İçi yeni octavia dan daha geniş hangi arabalar var. Binek sınıfında tabiî ki. Civic, eski kasa megane, focus, astra, eski kasa vectra, cordoba arkadaşlarda var. Ara sıra biniyorum ve hepsi de octi den daha dar.

ali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 28 Ekm 2007, 22:34

fabia mı sınıfında geniş? ben sürerken arkama bir yetişkin oturamıyor.

ön koltuktada minyon, çıtıpıtı bi tip oturmayıncada arkaya giremiyorum bile. hatta dizlerim çok katlanık duruyor benim. debriyaja basmak falan belli bi süreden sora zor geliyor.

evet ben böyle düşünüyordum, ta ki arkadaşın 206 sını görene kadar. hiç bir şekilde içine 2 kişiden fazla girilmiyor. Big%20smile
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti lazianke » 28 Ekm 2007, 23:23

[quote="guvenxoca"]

ama en azından benim kasanın minübüsle alakası yok arkası baya bir dar,yeni kasada biraz daha iyi ama öyle çok geniş değil ...

[/QUOTE]
bora ile oktavia aynı platform üzerine inşa edilmişler diye biliyorum. oysa boranın dış görünüşü büyük bir araç izlenimi verse de içi çok geniş değil.
lazianke
RS
RS

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 23:26

[quote="hakanerdogan"]fabia mı sınıfında geniş? ben sürerken arkama bir yetişkin oturamıyor.

ön koltuktada minyon, çıtıpıtı bi tip oturmayıncada arkaya giremiyorum bile. hatta dizlerim çok katlanık duruyor benim. debriyaja basmak falan belli bi süreden sora zor geliyor.

evet ben böyle düşünüyordum, ta ki arkadaşın 206 sını görene kadar. hiç bir şekilde içine 2 kişiden fazla girilmiyor. Big%20smile
[/QUOTE]

"YENİ" fabia nın içi geniş... Hem de eskisine göre çok çok geniş....

Arkada artık dizler deymiyo ön koltuğa...
loveskoda
RS
RS

İleti guvenxoca » 29 Ekm 2007, 00:20

[quote="lazianke"][quote="guvenxoca"]

[/QUOTE]
bora ile oktavia aynı platform üzerine inşa edilmişler diye biliyorum. oysa boranın dış görünüşü büyük bir araç izlenimi verse de içi çok geniş değil.
[/QUOTE]

hocam valla octide geniş değil...

ben oturunca arkama kimse oturamıyor,bazen biraderi şöför yapıyorum geçiyorum arkaya ,arkası çok rahatsız...

birkere çok dar 3 kişi oturamıyorsun,kafam tavana değiyor,bacaklarım sığmıyor,birde arka kelebeklerden rüzgar sesi geliyor uyuz ediyor,bu arka koltukların ergonomisi kesinlikle bozuk,çok dik...

nerede eski güzel lagunam devasa bir arabaydı,bizim passattanda genişdi...
guvenxoca
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 29 Ekm 2007, 00:25

hah, bennimde kafam çarpıyor arkadayken!!!

bacaklarımı hareket bile ettiremiyorum. ben mi biraz standart dışıyım bilmiyorum. bana sen uzunsun ondan diyorlar. ben 190 cm yim. çok da abartı değil, bi arabaya sığamayacaz mı rahat rahat!

ayakkabı bulamam, pantolon bulamam, arkama oturulmaz ben oturamam...
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti guvenxoca » 29 Ekm 2007, 00:29

hocam benim boy 1.82 lagunada arkada bacak bacak üstüne atıyordum ,birde deri koltukdu gömülüyordum,çok güzeldi....
ama kesinlikle octi dar,kafasız mühendisler o kadar hayvani bagaj yapacağına 10 cm daha geri cek koltukları insanlar rahat rahat otursun...
guvenxoca
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 29 Ekm 2007, 00:38

he yav, bizde alırken bi öne oturduk, bide bagajına bakıp hayran kalıp aldık. arkaya oturmak hiç aklıma gelmedi.
hakanerdogan
EXPERIENCE
EXPERIENCE

İleti ali » 29 Ekm 2007, 15:42

arkadaşlar boyunuz uzunsa octi nin suçu ne? yukarıda saydığım arabaların da arka koltuklarının diz mesafesinin geniş olduğunu sanmıyorum. laguna nın arka koltuğuna hiç oturmadım. fırsatını bulursak bir de onu deneriz.
ali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti barutoglu » 29 Ekm 2007, 16:38

arkadaşlar fabia ve octavia üzerinde konuşulmuş genel olarak. benim ki de felicia. şimdi içinizden "o küçücük bülbül yuvasını da kıyaslama bizimkilerle" diyorsunuzdur. kıyaslayacağım işte. görünüşü dışarıdan çok küçük gibi. ama içi bi fabia kadar geniş bence. arkadaşımın fabiasıyla kıyasladım. dışarıdan küçük görünmesine rağmen içi fabia kadar geniş sayılır. Hatta hyndai accentten de geniş olduğunu düşünüyorum. yanılıyor muyum siz söyleyin?

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Ekm 2007, 16:45

bence fabianın iç hacmi küçük.arkaya 3 kişi oturamıyorsun.. yolcu ve sürücü tarafıda küçük aile arabası deil bence.Hyundai accent hecbek fabia dan geniş ama sedanı nasıl bilemiyorum fabianın ..
BaTeRRiiSStt
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: Bursa

İleti ali » 29 Ekm 2007, 23:04

[quote="guvenxoca"]

[/QUOTE]
passatların içi octavialardan geniş mi arkadaşlar? ben sondan bir önceki kasa passata binmiştim ve içi pek geniş gelmemişti bana.
ali
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 29 Ekm 2007, 23:23

[quote="octa"][quote="guvenxoca"]

[/QUOTE]
passatların içi octavialardan geniş mi arkadaşlar? ben sondan bir önceki kasa passata binmiştim ve içi pek geniş gelmemişti bana.
[/QUOTE]

eskisi geniş ,yenisi dahada geniş....

hem enine hem boyuna...
guvenxoca
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Araştırmalar & Karşılaştırmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir