ARAÇ DEVRİ

Forumda yeralmayan Skoda modelleri veya farklı marka araçlarınız için teknik bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ DEVRİ

İleti tokat » 15 Nis 2008, 18:56

Arkadaşlar yeni bir ikinci el otomobil aldım LPG takılı ama ruhsata işli değil plaka değişmeyecek üzerime almam ve lpg nin ruhsata işletilmesi bana kaça malolur.nerden başlayacağım nasıl yapacağım hiç bilmiyorum konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

tokat
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 15 Nis 2008, 18:58

bence hiç uğraşma sigortacına git o halleder ama ben yaparım boş vaktim var diyosan bilmiyorum
OKTAVİACI
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozzgurr » 15 Nis 2008, 19:04

öncelikle hayırlı olsun arkadasında dedigi gibi hiç ugrasma bende ilk arabamı aldıgımda ugrasmısdım bidaha tövbe ettim o sıkıntıya degmez heleki bilmiyosan ben saatlerce muaynede bekledim sıra geldi dediler egsoz muaynen yok gittim onu yaptırdım geldim bidaha bekle sıra gelecek bitti dedim  emniyete gititim dediler boyayı işletmemişin (arac boyanmışto) bi daha git bekle ııyyyy töbe billah bida urasmam sende hiç urasma sigortacıya ver hemen hallediyolar

ozzgurr
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aymanlı » 15 Nis 2008, 21:36

hayırlı olsun. ben gecen ay yaptım devir işlemlerini. ruhsatlar yenilendiğinden fiyatalrda artmıs. 50 60 milyon gözüne cok gözukmesse git bir sigorta şirketine yaptır.ama ben yaparım diosan noterden ilkönce devir işlmelerini halledeceksınız. noterler arası cok az bir farklılık oluor ama sana 200 e mal olacaktır bu noter.sonra noter devir kagıdı tescıl belgesı ve temız kagıdı ıle emnıyete gıdıp işlemleri başlat. seni orda yönlendiriceklerdir.sonra sigortacıya gidip zorunlu araç sigortası yaptırıosun.ama bunlar ole ıkı saatte olacak işler değil. plaka değişşse bıle cok masraf gıtmıyor 20 mılyon fark edıo.bana bu devir işlemleri tam 480 ytl ye mal oldu.plaka zonguldak plakaydı ankara plaka yaptım. bu plaka farkı belki bana 500 olarak gerı gelebılır diye dusndum. 220 notere verdım ılcede bır noter vardı alternatıf yoktu oyuzden 220 verdım. 260 da sigortacıya verdım hepsı oldu bittii.
aymanlı
CLASSIC
CLASSIC

Diğer model ve markalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir