Alarm sesini merak etmek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Alarm sesini merak etmek

İleti rundll » 28 Kas 2012, 12:58

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir fabialıyım ve aracın alarm sesini merak etmeye başladım
En azından bir kere duyayım da sonradan çaldığında bileyim istiyorum.

Araca şiddet uygulamadan en kolay yoldan alarmı nasıl çaldırabilirim sizce

Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti Bluedays » 28 Kas 2012, 13:04

Alarmı çaldıran etkenler,
Tekerin hareket etmesi yada darbe alması, alarm kurulu iken sol dikiz aynanızı açmak yada kapatmak,
Silecekleri açıp, kapatmak vs...
İçlerinden dilediğinizi seçin ama zaten alarmların %99'u aynı melodidir. Her yerde duymuşsunuzdur.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti rundll » 28 Kas 2012, 13:25

Bluedays yazdı:Alarmı çaldıran etkenler,
Tekerin hareket etmesi yada darbe alması, alarm kurulu iken sol dikiz aynanızı açmak yada kapatmak,
Silecekleri açıp, kapatmak vs...
İçlerinden dilediğinizi seçin ama zaten alarmların %99'u aynı melodidir. Her yerde duymuşsunuzdur.

Bilgilendirme için sağolun Alarm çaldıran etkenler ilginçmiş. Bu kadarına vakıf değildim.

Haklısınız çoğunun aynı. Bundan önce babamın 82 model passatı vardı. Onunla bunun arasındaki mevcut teknoloji farkı yüzünden böyleyim.
Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 28 Kas 2012, 13:29

Fabrikasyon alarm ise darbeden değil, kabinde hareket gördüğünde ve kilitliyken kapının zorlanmasıyla kesik kesik korna sesi ; sonradan takılma ise lastiğe tekme atarak(?) bluedays'ın da dediği gibi bildiğiniz 6 lı değişken siren sesi duyacaksınız....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti efboacestc » 28 Kas 2012, 13:30

benim felide alarm kumandasından kapıyı kilitliyorum anahtarla açıyorum alarm devre dışı kalmamış oluyor ama kapılar açılıyor kapıyı açtığım an ciyaklamaya başlıyor birde öyle dene istersen
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti rundll » 28 Kas 2012, 13:35

efboacestc yazdı:benim felide alarm kumandasından kapıyı kilitliyorum anahtarla açıyorum alarm devre dışı kalmamış oluyor ama kapılar açılıyor kapıyı açtığım an ciyaklamaya başlıyor birde öyle dene istersen

Kılavuzdan şöyle bir şey kalmış aklımda aslında: Kumandadan kilitledikten sonra anahtarla kapıyı açtığınızda 20 sn içinde arabayı çalıştırmak ya da anahtarı kontağa takmak gerekiyordu, yoksa çalıyordu.

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

İleti efboacestc » 28 Kas 2012, 13:46

valla benim arabada saniye filan vermiyor anahtarla açayım anında ciyaklıyor kontağı açsamda alarmı devre dışı kalmıyor ya kumandadan açıcam yada sigortasını sökcem
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti scania_seat_skoda » 28 Kas 2012, 20:23

benim aracımdada META system fabrikasyon alarm mevcut.alarmın kumandası kapıların kumandasından ayrı,2 adet.bir adette alarmı her durumda devreden cıkarma anahtarı var.alarmın kumandasıyla aracı kilitlersem,hem kapının kırmızı lambası yanıp sönüyor,hemde camın önünde ortada bir kırmızı lamba yanıp sönüyor.aracın lastiğine hafif bir tekme attığımda sadece dörtlü yakarak,uyarıyor.çok sert tekme attığımda ise hem dörtlü hemde (daat daat )şeklinde ayrı bir korna sesi cıkarıyor.alarmla kilitleyip,anahtarın kumandasıyla acarsamda yine alarm devreye giriyor taki alarmın kumandasıyla,yada kaputu acıp anahtarıyla devreden cıkarana kadar.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti scania_seat_skoda » 28 Kas 2012, 22:33

aklıma gelmişken alarmı devreye aldığınızda dörtlü yanerken aynı anda dıııt diye ince bir ses geliyorsa,kapının bir tenesi acık kalmış veya kapı siwiç'lerinden bir tanesi arızalı demektir.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir