Arka Amortisörler Kilitlendi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Amortisörler Kilitlendi

İleti BuminKagan » 01 Mar 2018, 15:02

Aracımın arka amotisör takozu süngerleri eskimişti, bende yenisini alıp sanayide ustaya taktırdım. Aracımı liftten indirip eve geldim. Bugün farkettim ki arka amortisörün her ikisi de alçak konumda kilitlenip kalmış hiç hareket etmiyor araba takur tukur gidiyor.

Belkide liftten iner inmez böyleydi ben o zaman fark etmedim. Bugün aynı ustaya gittim, bana dedi ki araç lifte çıkınca böyle amortisörler kilitlenebiliyor. Polo'larda da oluyor zamanla açılır dedi ama adamın cevabı hiç içime sinmedi. Bugün biraz kullandım ama hala açılmadı.

Benzer durumu yaşayanlar var mı, Arka amortisörler boşta kalınca kitlenme durumu oluyor mu ve bu zamanla kendi düzelir mi.

BuminKagan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Olcay ÖZKAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti hetepe » 02 Mar 2018, 08:42

şimdiye kadar hiç duymadım böyle birşey... bir bilene gösterin bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti lostar58 » 02 Mar 2018, 11:47

BuminKagan yazdı:Aracımın arka amotisör takozu süngerleri eskimişti, bende yenisini alıp sanayide ustaya taktırdım. Aracımı liftten indirip eve geldim. Bugün farkettim ki arka amortisörün her ikisi de alçak konumda kilitlenip kalmış hiç hareket etmiyor araba takur tukur gidiyor.

Belkide liftten iner inmez böyleydi ben o zaman fark etmedim. Bugün aynı ustaya gittim, bana dedi ki araç lifte çıkınca böyle amortisörler kilitlenebiliyor. Polo'larda da oluyor zamanla açılır dedi ama adamın cevabı hiç içime sinmedi. Bugün biraz kullandım ama hala açılmadı.

Benzer durumu yaşayanlar var mı, Arka amortisörler boşta kalınca kitlenme durumu oluyor mu ve bu zamanla kendi düzelir mi.

ben sefaköyde sürekli söküp takıyorum böyle dediğiniz gibi kitleneni görmedim ama açılmaz amortisör kitlemişse bilginiz olsun
bana göre başından salmış gibi
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir