Fabia 1.2 6V Classic

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.2 6V Classic

İleti hitaf06 » 01 Oca 2016, 19:31

arkadaşlar skoda favoritim var satıp fabia almayı düşünüyorum ama bu araçlar hakkında doğru dürüst bilgim yok cevremdekiler çekmez gitmez alma diyorlar siz ne dersiniz bu araçtan olan arkadaşlar yazarsa beni aydınlatırsa mem nun olurum... sıkıntılı bir araçmıdır.....

hitaf06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih uğur
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135l

İleti hitaf06 » 01 Oca 2016, 19:33

birde bu araçlar 3 silindirli araçlarmış normal süren biriyim sıkıntılı oluyormu... alımı satımı nasıldir..
hitaf06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti teksamet » 01 Oca 2016, 20:29

aynen hocam,

1.2 fabia alınmaz,

alacaksan 1.4 16v 101 hp olanlarından al,

oldukça iyidir, temiz bir araç araştır.

amadan önce ilan linkini burada paylaşırsan bi bakarız, uygun mu değil mi?
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti hitaf06 » 02 Oca 2016, 00:31

tamam hocam sağolasın alacağım zaman linkini yollarım.... 1.2 bulaşma diyorsun yani...
hitaf06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 02 Oca 2016, 03:17

Kullanmadim etmedim ama 1.2 htp makina fena degildir. Isler 2. 3. 4. Ele geldiginde degisiyor tabi memlekette. Hakli olarak sizde paranizin tam karsiligini ariyorsunuz. Ancak temiz guzel fiyatli bir 1.2htp denk gelirse degerlendirilmeli diye dusunuyorum. Lpg ile gayet sorunsuz keyifli kullanan uyeler hatirliyorum forumda
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti teksamet » 02 Oca 2016, 09:41

hitaf06 yazdı:tamam hocam sağolasın alacağım zaman linkini yollarım.... 1.2 bulaşma diyorsun yani...

aynen hocam,

1.2 nin her tarafı motor olsa ne olur yani,

motor cc ne kadar küçükse motor daha fazla devirli olmaz zorunda

motor cc ne kadar büyükse küçük olana göre daha az devirde aynı güç üretirler,

e doğal olarak küçük cc li motor daha fazla devir üreterek kısa sürede yıpranacaktır.

bir atasözü bu durumu tam olarak özetliyor aslında,

kuşun gövdesine göre kanadı olur.

gerisine ne söylerseniz söyleyin, ikna olmayacaktır
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hsyn07 » 02 Oca 2016, 13:02

bence yine kullanmayan arkadaslar mantıken yaklasmıs. 1.4 göre az tutuluyor diye biliyorum. ama denemeden kullanmadan karar verme bide 1.2 yi kötüleyen kac arkadas kullandı?
hsyn07
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin çetin
Nereden: Antalya
Arabanız: fabia 1.4 75 hp ambiente 2007

İleti sainz » 02 Oca 2016, 13:38

hsyn07 yazdı:bence yine kullanmayan arkadaslar mantıken yaklasmıs. 1.4 göre az tutuluyor diye biliyorum. ama denemeden kullanmadan karar verme bide 1.2 yi kötüleyen kac arkadas kullandı?

+1
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fabiamanya » 02 Oca 2016, 23:07

Arkadaşım ben her ikisini de kullandım şu anda 1,2 htp fabiam var. Kullanmayan arkadaşlar klasik mantıkla yaklaşıyorlar. Devir konusunda da şunu söyleyeyim her ikisini de bizzat test etmiş birii olarek 101 lik 1.4 ile 1.2 htp 3000 devirde 97 km hız yapıyor. Deneyebilirsiniz. Şu halde 1.2 motor ile 1.4 motorun aynı devirde tüketimi aynı olacak mı peki?
Kullanıcı avatarı
fabiamanya
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.2 combi classic

İleti hetepe » 04 Oca 2016, 09:29

Öncelikle 1,2 fabia türkiyede 6v değil, 12 v dir,
Kullanmayan birinin ''bulaşma'' diye yaptığı yoruma göre alım satım yapmayı düşünmek de hiç mantıklı değil...
mesela ben 10 sene kullandım.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sandal05 » 18 Oca 2016, 00:55

Hitaf06 arkadaşım abim dostum merhaba ben foruma yeni üyeyim bu güne kadar birçok arabayı hobi gibi alıp 8-10 ay kullanıp sattım ilk aracım skoda gabia 1 di 2006 da almıştım 1.4 16 v idi ve lpg de konfor ve yakıt süperdi tabi ilk aracım olarak bunu söylüyorum sanabilirsin....Aradan yıllar geçti sırasıyla içlerinde 0 KM araç olmak üzere ağırlıklı wv aracım oldu passat golf6-7 ve ford gibi en son aracım xsara var ve onu salı günü devredip araç alacagımdan dolayı bu günlerde bende araç araştırmaya başladım.Bunları neden yazdım belki yazacaklarım sana fikir verir diye belirttim yani 2 araca binmiş 2 günlük 2 yıllık kullanıcı değilim...

Bu günlerde param yettiğince cebime göre araç arıyorum clio lara vs 2010-2011 model 26-28 bin tl para isteniyor üstelik 1.2 benzinli araçlar hiiiç yanaşma tabi bagaj derdın vs yoksa

son 1 haftada 3 çeşit skoda 2 test ettim

1.araç skoda roomster 2011 model 1.2 htp skoda 1.2 htp ile özellikleri aynı ama vites aralıgında mı ne dır bır tat var araç çok hoşuma gitti motor sesi az bagaj ticari gibi kocaman koltuklar kalıkıyor çekiş mükemmel ötesi dik sayılabılecek bir rampayı 4 kişi 3 le çıktım bu arada araç harika sadece piyasada az buna istinaden 10 gün izledim satışı da yavaş bir araç nedenini anlayamadım piysaasının azlığından sanırım bu sebeple bende biraz soğudum ama araç harika

2. arac 2011 model skoda 2 optimal evet araç ful donanım motor sesi yok çekiş iyi konfor gayet iyi yakıt ortalama şehir içi 8-9 lt ön arka cam otm dijital klıma ve çelik jant sis farı gayet iyi ve yeterli araçtan memnun kaldım özellikle böğğrmemesinden

3. araç 2 gün önce ilanlarda muğlada olan 35000 km de temiz bir 1.2 2011 model skoda fabia ambiante donanım olarak yarım arka camlar manuel jant vs teneke ama konfor aynı gelelim ki aracın ciğerine

skoda 1.2 htp 70 hp tam bir felaket neden mi ? Aracın çekişi kasaya agırlıga göre vs 10 üzerinden 7.5 ama bunu yakalayana kadar gaza yüklenmen gerekir ki yakıtı da yakar mı yakar hadi bunu lpg ile hallettik abi aracın en felaket yeri şu ki çok ileri seviyede motor sesi alıyor sanki motor kucagında aynı motor roomsterde de var ama motor sesi yok ...BEN BU SEBEPLE 25 BİN KM DE golf 6 yı sattım 100 km den sonra onunda motor sesı coktu bu daha 50 km de bagırıyor bu nedir yahuuu,,,sanırım yalıtımla alakalı ÖZETLE alacaksan ya 1.4 al ya da roomster karar senin skoda fabia pejo-sitröen--fiat-renault hepsini cebinden cıkarır opel ile çekişir vw ye yakındır bunu bil ben buldum inşaAllah salı çarşamba aracımı yenileyeceğim saygılarımla hoşçakalın
sandal05
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: s'sandal
Nereden: Muğla
Arabanız: skoda fabia 1.4 ambiante dynamic

İleti hetepe » 18 Oca 2016, 08:10

sandal05 yazdı:......................
son 1 haftada 3 çeşit skoda 2 test ettim

1.araç skoda roomster 2011 model 1.2 htp skoda 1.2 htp ile özellikleri aynı ama vites aralıgında mı ne dır bır tat var araç çok hoşuma gitti motor sesi az ..................bir rampayı 4 kişi 3 le çıktım bu arada araç harika sadece piyasada az buna istinaden 10 gün izledim satışı da yavaş bir araç nedenini anlayamadım piysaasının azlığından sanırım bu sebeple bende biraz soğudum ama araç harika

2. arac 2011 model skoda 2 optimal evet araç ful donanım motor sesi yok ................. araçtan memnun kaldım özellikle böğğrmemesinden

3. araç 2 gün önce ilanlarda muğlada olan 35000 km de temiz bir 1.2 2011 model skoda fabia ambiante donanım olarak yarım arka camlar manuel jant vs teneke ama konfor aynı gelelim ki aracın ciğerine

skoda 1.2 htp 70 hp tam bir felaket neden mi ? Aracın çekişi kasaya agırlıga göre vs 10 üzerinden 7.5 ama bunu yakalayana kadar gaza yüklenmen gerekir ki yakıtı da yakar mı yakar hadi bunu lpg ile hallettik abi aracın en felaket yeri şu ki çok ileri seviyede motor sesi alıyor sanki motor kucagında aynı motor roomsterde de var ama motor sesi yok ...BEN BU SEBEPLE 25 BİN KM DE golf 6 yı sattım 100 km den sonra onunda motor sesı coktu bu daha 50 km de bagırıyor bu nedir yahuuu,,,sanırım yalıtımla alakalı ÖZETLE alacaksan ya 1.4 al ya da roomster karar senin skoda fabia pejo-sitröen--fiat-renault hepsini cebinden cıkarır opel ile çekişir vw ye yakındır bunu bil ben buldum inşaAllah salı çarşamba aracımı yenileyeceğim saygılarımla hoşçakalın

Hemşerim, üst satırda övdüğün arabayı alt satırda yerden yere vurmışsun, aynı arabalardan bahsettiğine emin misin? golf 6 demişsin, onun motoruyla 1,2 HTP nin ne ilgisi var???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti gunmetgunduz » 18 Oca 2016, 12:05

1.2 htp kullanmayanlar hep yorum yaz mış yahu).adamlar 0.8 motor bile yapıyor çatır çatır çekiyor.kaldı ki 1.2 htp fabialar 1300 kgya yakın ağırlığı var.torku 121 nm.çatır çatır çekiyor.koca koca mühendisler,koca koca firmalar,koca koca ar-ge birimleri araştırma yapmış.artık eskidi yok 1.2 çekmez,çok yakar.al arkadaşım ozamn 2500-3000 motor araba.
gunmetgunduz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: fabia 1.2 12 v

İleti hetepe » 18 Oca 2016, 14:14

Biz zengin milletiz, öyle 1,2 yle, 1,3 le falan uğraşamayız,
kıçımızda don yırtıktır, arabamız sıfırdır...
1,6 - 2,0 arabaya bineriz, 60 ı geçmeyiz
çocuğa çikolata veya başka ihtiyacında tantana çıkarır, oto aksesuarcılarda da çıkmayız,
arabaya kışılık lastik alamayız, sıfırına bakmak için galerilerden de çıkmayız,
milyonlarca dolarlık arge lerle tasarlanan arabalara biz ''gitmez, çekmez, yakar, atar vs'' bok atarız,
benzine zam gelince zarıldarız, motorun gücüyle övünürüz,
hesabı kredi kartıyla öder ama valeye bahşiş vermeyi severiz,
vergi zamlanınca salya sümük olur, HGS cezası affolunca tezahürat yaparız....

eksik yazdıklarımı tamamlayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti sainz » 18 Oca 2016, 14:44

sandal05 yazdı:...aracın en felaket yeri şu ki çok ileri seviyede motor sesi alıyor sanki motor kucagında... ...sanırım yalıtımla alakalı ÖZETLE alacaksan ya 1.4 al ya da roomster...

Yalıtım kötüyse 1.4 ne fark ettirecek ki?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti SKDFORMAN » 18 Oca 2016, 16:55

Eskiden 1.2 ile 1.4 aynı vergi dilimindeydi fakat şuan 1.4 -1.6 diliminde. Bu nedenden 1.2 nin vergi avantajı söz konusu. Bu bile tercihlerde etkili oluyor.
Bu arada 1.4 ü 1.6 nın vergi dilimine sokulmasını da hiç anlamadım. "Yaptık - Oldu" malesef ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti firarim19 » 18 Oca 2016, 23:14

Valla arkadaşlar kullanım alanı %90 şehiri içi olan bir araç için 1.2 fazla bile.

Sana tavsiyem, Git fabia bak 1.2 mi 1.4 mi vs vs mi ne denk gelirse gelsin temizini bul al.

Paran varsa land rover , paran yoksa game over.

Herkes ister uçan kaçan araç . Araç alınca da onu nıye almadın bunu niye almadın bitmez. Senin cebini ise senden daha iyi kimse bilmez.

Yukarda arkadaş yazmış çocuga gofret almaz aksesuarcıdan cıkmaz diye. Tüm yazdıklarına katılıyorum.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti teksamet » 19 Oca 2016, 11:34

hetepe yazdı:Biz zengin milletiz, öyle 1,2 yle, 1,3 le falan uğraşamayız,
kıçımızda don yırtıktır, arabamız sıfırdır...
1,6 - 2,0 arabaya bineriz, 60 ı geçmeyiz
çocuğa çikolata veya başka ihtiyacında tantana çıkarır, oto aksesuarcılarda da çıkmayız,
arabaya kışılık lastik alamayız, sıfırına bakmak için galerilerden de çıkmayız,
milyonlarca dolarlık arge lerle tasarlanan arabalara biz ''gitmez, çekmez, yakar, atar vs'' bok atarız,
benzine zam gelince zarıldarız, motorun gücüyle övünürüz,
hesabı kredi kartıyla öder ama valeye bahşiş vermeyi severiz,
vergi zamlanınca salya sümük olur, HGS cezası affolunca tezahürat yaparız....

eksik yazdıklarımı tamamlayabilirsiniz.

işimize gelince iyi gelmeyince kötü haklısın aslında,

"ayranı yok içmeye faytonla gider ...çmaya" galiba bu eksik tüm eksikleri kapatır.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir