Fabia 1.2 tsi 0-180 :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.2 tsi 0-180 :)

İleti KMLGNS » 04 Arl 2012, 12:38

başlığı açarken bazı kişilerin canını bukadar sıkacağını düşünmemiştim.

manasız tartışmalar yerine sadece 1.2 tsi in hızlama sı konusunda yorumlar yapsak daha sağlıklı olucak kanaatindeyim.

Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kamil GÜNEŞ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia 1.2 TSİ & Superb 1.6 TDİ

İleti Bluedays » 04 Arl 2012, 12:41

KMLGNS yazdı:başlığı açarken bazı kişilerin canını bukadar sıkacağını düşünmemiştim.

manasız tartışmalar yerine sadece 1.2 tsi in hızlama sı konusunda yorumlar yapsak daha sağlıklı olucak kanaatindeyim.

Kâmil Bey,
Sizi kırmak niyetinde değiliz. Burada yapılan yorumlar direkt olarak size yönelik değildir.
Son zamanlarda bu tarz paylaşımlar çok fazla yapıldığı için kişisel olarak rahatsızlığımı dile getirdim.
Şahsi algılamamanızı rica ediyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti BaCHeLoR » 04 Arl 2012, 16:59

hız felakettir diyecek birşey yok takmayın kafanıza bırakın herkes isteidği gibi davransın dün konyadan mersine gelirken gece pozantıdan sonra e 200 komp.. hız 200 ü geçiyordum yol boş idi birden sisin içine girince hayatın ne kadar basit oldugunu anladım var gücümle frene asılmamla yavaşlamam bir oldu oysaki yol bomboştu gece allahın hikmeti işte not : (cenazeden dönüyordum)
BaCHeLoR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia 1.4 Choice 04"

İleti KRKMZ » 04 Arl 2012, 20:26

Dostum çevrendekileri tehlikeye düşürmediğin sürece hız yapmanın kimseye bir sakıncasının olmadığını düşünüyorum, zaten kendini tehlikeye attığının da bu yaşa gelmiş biri olarak farkında olduğunu da düşünürsek, sadece tek amacının bende de aynısından (1.2 TSİ 105 hp) bulunan Fabia'nın 1.2 motorunun nelere kadir olduğunu göstermek olduğu belli....

Diğer entry lerin konunun amacını saptırdığını / gölgelediğini söylemeden geçmemeyeyim...

Tekerin düz bassın dostum, iyi sürüşler...
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.2 TSİ 105 Hp Ambiante Dinamik

İleti kispest » 04 Arl 2012, 20:34

KMLGNS yazdı:başlığı açarken bazı kişilerin canını bukadar sıkacağını düşünmemiştim.

Niye manasız tartışma olacakmış kardeşim? Bluedays arkadaşım güzel güzel ifade ediyor ama yaptığın hatayı kabullenmek şöyle dursun, bir de üste çıkmaya çalışıyorsun.

Kamil arkadaşım, kendini hesap sorulmuş gibi hissediyorsan da o senin sorunun. Yol boş, rüzgar yok falan diyorsun da, insan olduğunu unutuyorsun herhalde. O seviyede bir hızla aniden yapacağın bir hareketi toparlaman çok zor. Ani bir hareket yaparsın demiyorum; o ani hareketi yapmamak için çok motive olsan dahi insan olduğun için yapabilirsin diyorum. Mesela aniden bir kedi fırlar önüne, refleksle kırarsın, topla toplayabilirsen. "Sağa sola kıracağıma çarpar kediyi öldürürüm" diyorsan da, kusura bakma ama o kedinin canı senin şımarıklığından daha değerli.

Ayrıca başıma bir iş gelirse başıma gelecek her şey beni ilgilendirir gibi bir mantık da kabul edilemez. Daha evvel de söylediğim gibi evladınız var mı bilmiyorum, evladınızı da ilgilendirir; anne-babanız hayatta mı bilmiyorum, onları da ilgilendirir. Açık konuşayım, haberlerde yüksek sürat yaptığı için ölen serserilerden çok anne babalarına üzülürüm ben.

Yahu hem yanlış iş yapayım, hem de kimse bana tek kelime etmesin diyorsunuz. Öyle bir dünya yok arkadaşım.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti kispest » 04 Arl 2012, 20:37

KRKMZ yazdı:Dostum çevrendekileri tehlikeye düşürmediğin sürece hız yapmanın kimseye bir sakıncasının olmadığını düşünüyorum, zaten kendini tehlikeye attığının da bu yaşa gelmiş biri olarak farkında olduğunu da düşünürsek, sadece tek amacının bende de aynısından (1.2 TSİ 105 hp) bulunan Fabia'nın 1.2 motorunun nelere kadir olduğunu göstermek olduğu belli....

Diğer entry lerin konunun amacını saptırdığını / gölgelediğini söylemeden geçmemeyeyim...

Sıkıntı da orada zaten. Çevredeki canlıları tehlikeye düşürmeden hız yapmak diye bir kavram yok. Sürat demek her daim risk demek.

Evet diğer iletiler de Fabia 1.2 TSI'a duyduğumuz haset sebebiyle konuyu saptırmak amaçlı tamamen. Nasıl da anlayıverdin niyetimizi Einstein?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 04 Arl 2012, 21:07

Bence gayet güzel bir paylaşım.
Bunda bişey yok.
hızlanma şahane ama 199 da kesiyor mu acaba ?

dijitalde 193 yaptım polo bluemotion ile kimi arkadaşlar 199 u geçmediğini GPS te 190 gibi kaldığını söylediler.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hetepe » 04 Arl 2012, 21:32

Belli bir yaşa gelmiş insanların, araç sahibi olacak ve kullanma biçimini belirliyecek olgunluğa eriştiğini, verilen ehliyet ve ruhsat belgeler,
Türkiye'de ''herkes'', murat 124 le de, BMW ile de trafikte ve kimi hızlı, kimi de hız yapmadan tehlike oluşturuyor.
Bunu günlük olarak seyrettiğimiz, dinlediğimiz kaza haberlerinden zaten görüyoruz.
Hız yapmak tanık olduğumuz, gördüğümüz hatta kendi yaptığımız birşey ama hız yaptığını dost ortamında sohbet amaçlı söylemek bazı arkadaşları rahatsız ediyor...
Bu konu başlığında o kadar tepki olmuş ama bu arkadaş ''ben yaptım, siz de yapın'' demiyor ki...tepki verdiğinizde de bu arkadaş ya da aynı düşünceyi paylaşan sürücüler hızlarını azaltacak, sürüş biçimini değiştirecek değil....
konu başlığı ise sadece yeni teknolojili küçük hacimli bir motorun, eski nesil, büyük hacimli arabalara karşı nasıl güçlü durduğunu göstermek, aracına olan sevgisini ve performans beğenisini paylaşmaktan öte bir amaç taşımıyor zaten...
Yani sizden sadece aracın performansı hakkındaki görüşünüzü bekledi bence arkadaşım...
Bu nedenle gerginlik çıkması bu arkadaşımın en son istediği şey olsa gerek diye düşünüyorum.
Tüm görüşlere saygım sonsuzdur, iyi forumlar dilerim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti KRKMZ » 04 Arl 2012, 21:44

kispest yazdı:
KRKMZ yazdı:Dostum çevrendekileri tehlikeye düşürmediğin sürece hız yapmanın kimseye bir sakıncasının olmadığını düşünüyorum, zaten kendini tehlikeye attığının da bu yaşa gelmiş biri olarak farkında olduğunu da düşünürsek, sadece tek amacının bende de aynısından (1.2 TSİ 105 hp) bulunan Fabia'nın 1.2 motorunun nelere kadir olduğunu göstermek olduğu belli....

Sıkıntı da orada zaten. Çevredeki canlıları tehlikeye düşürmeden hız yapmak diye bir kavram yok. Sürat demek her daim risk demek.

Evet diğer iletiler de Fabia 1.2 TSI'a duyduğumuz haset sebebiyle konuyu saptırmak amaçlı tamamen. Nasıl da anlayıverdin niyetimizi Einstein?

Dostum hayatında süratin ne olduğunu youtube'da izlemiş veya E-5 'te geçen kuş serisine imrenmiş insanlar muhattabım değil bunu baştan belirteyim. Youtube'a bir yabancı koysa Fabia 0-180 hp diye salyanız aka aka izlersiniz adım gibi eminim. Herkes üzerine vazife olan işlerle uğraşsın konunun içine etmenin anlamı yok. Kimsenin kimseden akıl alacağı yok, yok şu olur taş çıkar, böcek geçer, hayvan atlar bilmem ne diye....

İletimi okursan benim kimseye bir hasetim yok, tüm iletileri tek tek dikkatlice okurum, yazacağım şeyi özenle yazarım.

Piyasada çok fazla 1.2 araba çekmez, gitmez diyen cahil oğlu cahil adam var ve bu kalın kafalı adamlara anlatamıyoruz, artık devrin değiştiğini boşuna insanlar 1.2 105 hp veya 1.0 120 hp araçlar yapmıyor diye. Tek maksadım buydu 1.2 TSİ muhabbeti yapmanın....

Ayrıca başta belirttiğim gibi sen kim oluyorsun da beni söylediklerimle yargılayıp Einstein olmakla itham edip alay ediyorsun. Bana bunları söylerken öğrenim seviyeni merak ettim doğrusu, zeka küpü olduğun belli ama....
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.2 TSİ 105 Hp Ambiante Dinamik

İleti kispest » 04 Arl 2012, 22:55

hetepe yazdı:Belli bir yaşa gelmiş insanların, araç sahibi olacak ve kullanma biçimini belirliyecek olgunluğa eriştiğini, verilen ehliyet ve ruhsat belgeler,
Türkiye'de ''herkes'', murat 124 le de, BMW ile de trafikte ve kimi hızlı, kimi de hız yapmadan tehlike oluşturuyor.
Bunu günlük olarak seyrettiğimiz, dinlediğimiz kaza haberlerinden zaten görüyoruz.
Hız yapmak tanık olduğumuz, gördüğümüz hatta kendi yaptığımız birşey ama hız yaptığını dost ortamında sohbet amaçlı söylemek bazı arkadaşları rahatsız ediyor...
Bu konu başlığında o kadar tepki olmuş ama bu arkadaş ''ben yaptım, siz de yapın'' demiyor ki...tepki verdiğinizde de bu arkadaş ya da aynı düşünceyi paylaşan sürücüler hızlarını azaltacak, sürüş biçimini değiştirecek değil....
konu başlığı ise sadece yeni teknolojili küçük hacimli bir motorun, eski nesil, büyük hacimli arabalara karşı nasıl güçlü durduğunu göstermek, aracına olan sevgisini ve performans beğenisini paylaşmaktan öte bir amaç taşımıyor zaten...
Yani sizden sadece aracın performansı hakkındaki görüşünüzü bekledi bence arkadaşım...
Bu nedenle gerginlik çıkması bu arkadaşımın en son istediği şey olsa gerek diye düşünüyorum.
Tüm görüşlere saygım sonsuzdur, iyi forumlar dilerim.

Abi yapma. Hem Türkiye'de herkes tehlike oluşturuyor diyorsun, hem de ehliyet ve ruhsatın olgunluk belgesi olduğunu söylüyorsun. İkisi bir arada nasıl olacak? Ehliyet almanın bakkaldan ekmek gazete almaktan ödediğin ücret dışında bir farkı olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

KMLGNS arkadaşla ilgili bir niyet okumaya gitmedik zaten. Belli ki aracının performansını ispat etmeye çalışıyor, iyi niyetinden şüphemiz de yok. Fakat bu, yaptığı şeyin kendi düşüncemize göre yanlış olduğunu söylememize engel değil. Ben kendi adıma söylemem gerekirse forumda araçlarıyla yaptıkları süratle övünmenin moda olması, ayrıca bunun özendirici olması nedeniyle tepki verdim. Aklı başında insanlarız, kul yapısı bir basit makinenin içinde saatte 180 kilometre hızla gitmenin nasıl geri dönülemez zararlar yaratabileceğini hepimiz biliyoruz.

Kocaman adamlar, fikirleri elbette değişecek değil. Demokratik tepkimizi verdik, hepsi bu.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 04 Arl 2012, 23:00

KRKMZ yazdı:
kispest yazdı:

Dostum hayatında süratin ne olduğunu youtube'da izlemiş veya E-5 'te geçen kuş serisine imrenmiş insanlar muhattabım değil bunu baştan belirteyim. Youtube'a bir yabancı koysa Fabia 0-180 hp diye salyanız aka aka izlersiniz adım gibi eminim. Herkes üzerine vazife olan işlerle uğraşsın konunun içine etmenin anlamı yok. Kimsenin kimseden akıl alacağı yok, yok şu olur taş çıkar, böcek geçer, hayvan atlar bilmem ne diye....

İletimi okursan benim kimseye bir hasetim yok, tüm iletileri tek tek dikkatlice okurum, yazacağım şeyi özenle yazarım.

Piyasada çok fazla 1.2 araba çekmez, gitmez diyen cahil oğlu cahil adam var ve bu kalın kafalı adamlara anlatamıyoruz, artık devrin değiştiğini boşuna insanlar 1.2 105 hp veya 1.0 120 hp araçlar yapmıyor diye. Tek maksadım buydu 1.2 TSİ muhabbeti yapmanın....

Ayrıca başta belirttiğim gibi sen kim oluyorsun da beni söylediklerimle yargılayıp Einstein olmakla itham edip alay ediyorsun. Bana bunları söylerken öğrenim seviyeni merak ettim doğrusu, zeka küpü olduğun belli ama....

Birader kafan mı kıyak? Sürat denen şeyi olumlu bir şeymiş gibi kodlamışsın, herkesi kendin gibi sanıyorsun. Ne youtube'dan sürat videoları izlerim, ne de süratiyle övünen adamdan hazzederim. Hele yabancı biri youtube'a sürat videosu koysa salya akıtarak izlersiniz falan diye zırvalamışsın ki akla zarar.

Doğrudur, 1.2 çekmez diyen kalın kafalılar var. Kimse kimseye bir şey ispat etmek mecburiyetinde değil. Hele ki bu ispat kalın kafalı adama kalın kafalı bir yöntemle olacaksa, varsın hiç olmasın.

Kim olduğumla değil, ne söylediğimle ilgilen kafası güzel kardeşim. Bir doğruyu ifade etmeye çalışıyorsam ilkokul mezunu olsam nolur, profesör olsam nolur?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KMLGNS » 05 Arl 2012, 10:44

ben forumda yokken baya esmiş gürlemiş gene arkadaşlar.
kendi kendine manasız kasılan otu, taşı, kediyi, rüzgarı kendine dert ederken forumda bişiler paylaştığı arkadaşına serseri diyebilecek düşünce zengini arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim.

içinizin rahatlaması umrumda diğil ama emin olun sizlerden çok daha fazla pimpirikli ve olası felaket senaryolarını çok daha önce gözümde çanlandıran biriyim. bir araçla performansını denemek için sürat yapacak olduğumda mümün olan en geniş ve düz yolda şehrin olabildiğince dışında ve bir kavşagı arkana alarak önündeki trafik akar gider arkandakiler ışıkta takılır ve sana tertemiz dümdüz bir yol kalır

rica ediyorum paylaşımın seviyesini daha fazla düşürmeyelimde asıl amaca odaklanalım savunduğunuz şeyi aynen destekliyorum kimsenin hayatını riske atmak istemiyorum.
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti KMLGNS » 05 Arl 2012, 10:47

araçta shell den aldıgım standar 95 oktan yakır var. ben normalde opetin standart 95 oktan yakıtını kullanıyorum ve bence daha performanslı bir yakıt. malum kredi kartı promosyonları yüzünden bi süre daha shell kullanıcam. ilerliyen zamanlarda opetin yakıtı ile aynı yolda bir deneme yapabilirim daha sonrada 97 oktan ile bakalım hızlanma performans olarak neler değişecek.
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 05 Arl 2012, 11:23

AhmetH yazdı:Bence gayet güzel bir paylaşım.
Bunda bişey yok.

dijitalde 193 yaptım polo bluemotion ile kimi arkadaşlar 199 u geçmediğini GPS te 190 gibi kaldığını söylediler.
199 da kesme olayı ilginç ama güzel sürpriz bence...bluemotion versiyonunun düşük tüketim amacıyla örtüşen bir özellik...o zaman skodanın greenline versiyonu da bu şekildedir sanırım...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti KMLGNS » 05 Arl 2012, 11:53

hetepe yazdı:
AhmetH yazdı:Bence gayet güzel bir paylaşım.
Bunda bişey yok.

199 da kesme olayı ilginç ama güzel sürpriz bence...bluemotion versiyonunun düşük tüketim amacıyla örtüşen bir özellik...o zaman skodanın greenline versiyonu da bu şekildedir sanırım...

hiç 199 u görmedim ama fabia için geçerli olucağını sanmıyorum. seat dada aynı motordan var bikaç forumda arkadaşlar 205 e leon ile çıktıklarını söylemişler fabia da bu değer ne olur hiçbir fikrim yok. deneyip görmek gerek :) ama deneyeceğim uygun bi ortam olursa mutlaka paylaşırım...
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti lestat » 21 Oca 2013, 20:02

iyi hoş da 1.2 tsin hızlanmasını öğrenmek için test etmeme gerek yok ki fabrika verileri var zaten olmadı youtubeda canlı test edenler var. ne bu illa ben de görücem inadı anlamıyorum.
ayrıca yok yol boştu hava uygundu gibi bahanelerle de kendimizi avutmayalım.
örnek olsun diye veriyorum sakın üstüne alınma.
geçen yaz izmir sahil yolunda sabaha karşı grande puntonun biri aşırı hız yaparken yoldan çıkıyor ve sahilde balık tutan enişteme çarpıyor. adam hala hastanede ve kötürüm kalma olasılığı var.
Belki aracın şoförü de öyle düşündü. ulan yol boş hava güzel bir deniyeyim. bakalım bu bebek 0 dan 100e kaç saniyede çıkıyor. diye. ama sonuç ortada.
yani illa başımıza bir şey mi gelmesi lazım ders çıkarmak için.
hepsi bir yana turkiyenin yolları malum mok gibi e maksimum hız sınırı 120 hadi biraz zorla 140 olsun 180 ne oluyor o zaman.
eskiden hız olayına pek sıcak bakmazdım. bu kaza olayından sonra iyicene soğudum.
ha gene de emeğine sağlık sonuç olarak uğraşmışsın. ama bence değmez. etrafında abi 1.2 motor onu çekmez diyen cahil cühelalar varsa da bir zahmet s....... olup tofaşa falan binsinleri onlarla muhatap olmaya bile değmez
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti yabani » 21 Oca 2013, 20:36

1- Motor sesi güzelmiş.
2- Daha önce 1.2 tsi hızlanma video'su görmemiştim, tahminimden daha iyiymiş.
3- Bende kadranda 180 gördüğümde GPS'te 165 civarı yazıyor, gps'te 180 gördüğümde ise kadranda 200 okunuyor.
4- Bu tip testleri herkes yapar, birçoğumuz illaki bir dönem aracı merak edip bu tip hızlanma testini yapmıştır, önemli olan bu testi ne kendi nede başkasının canını tehlikeye atmayacak şartlarda yapmaktır ki, ben arkadaşımızın hitap şeklinden böyle kimseyi tehlikeye atmayacak zihin yapısında birisi olduğunu tahmin ediyorum.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti teknikeleman123 » 21 Oca 2013, 21:31

motor sesi gerçekten güzel bu ses 1.4 tdi de bu hızlarda daha da kulağa hoş geliyor :) uzun zaman oldu benzinli araç kullanmayalı :) ayrıca arkadaşımın bu videoyu çekerken birilerini tehlikeye atmadan bu işi yaptığı kanaatindeyim çünkü bu zihniyette bir arkadaşım olduğunu düşünmüyorum..
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 tdi

ÖncekiSonraki

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir