Fabia 1.2 tsi 0-180 :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.2 tsi 0-180 :)

İleti felicia_3437 » 21 Oca 2013, 21:49

Abi yapma. Hem Türkiye'de herkes tehlike oluşturuyor diyorsun, hem de ehliyet ve ruhsatın olgunluk belgesi olduğunu söylüyorsun. İkisi bir arada nasıl olacak? Ehliyet almanın bakkaldan ekmek gazete almaktan ödediğin ücret dışında bir farkı olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

madem eğliyet almak bakaldan gazate ekmek almak kadarkolay ben eşimeeğliyet alıcam beni uraştırma parasını vereyım de şu bakaldan b sınıfı bir ehliyet kapta gel abicim

FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 21 Oca 2013, 21:59

aracın hızı gercekten hoşuma gıtı ben de fabıya üzerinde yoğunlaştım bu aralar 14 düşünüyordum 1.2 cekmez diyeama 1.2 de ola bilir artık ve o arac 4 vıtestemı ögrdü 180 ni? emeğine sağlık sürat güzeldir yapmasını bilene eminim bu şekilde kunaşan arkadaşlarımız ailelerinde hasta oldukları zaman acile gider ken 10 km ile gidiyorlardır hastaneyede surat falaket değil dir bence dikatsiz uykusu yorgun ve tecrübesizlik tir felaket adam olmuş 20 saat uykusuluk ustune direksiyona cıkıyor 100 le giderken carpıyor ne oldu süratliydi carptı sürat felaket alkası yok yeri ve zamanı geldiğinde sürat yapacaksın emınım ben sevmem dıyen adamlarda cıkıyor limitinin üstüne şünkü mecbur kalıyor yada mecbur bırakılıyor o yuzden kimsenin yargılamaması gerekiyor arkadaşımı yaptığın yanlışta olsa değil ama arkasında durduğu icin arkadaşımızı tebrik ediyorum tekerine taş deymesin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti forman37 » 21 Oca 2013, 23:58

sonuc ıyı ama 180 de kaldı hani ilerısı ? :D
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti serhat_a89 » 22 Oca 2013, 02:57

4 te 180 yapıyorsa 5 te napar bu araba?
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti dursu » 22 Oca 2013, 09:13

Serhat_a89 Senden Allah razı olsun sabah sabah güldürdün beni.
ilk önce bende vitesleri saymadım,fakat senin yorumunu okuduktan sonra anladımki haklısın...dikkatin için tebrikler.
İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur.
Kullanıcı avatarı
dursu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HARUN YIMAZ
Nereden: Bilecik
Arabanız: OKTAVİA 2013

İleti kispest » 22 Oca 2013, 12:31

felicia_3437 yazdı:Abi yapma. Hem Türkiye'de herkes tehlike oluşturuyor diyorsun, hem de ehliyet ve ruhsatın olgunluk belgesi olduğunu söylüyorsun. İkisi bir arada nasıl olacak? Ehliyet almanın bakkaldan ekmek gazete almaktan ödediğin ücret dışında bir farkı olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

madem eğliyet almak bakaldan gazate ekmek almak kadarkolay ben eşimeeğliyet alıcam beni uraştırma parasını vereyım de şu bakaldan b sınıfı bir ehliyet kapta gel abicim

Koçum sen daha alacağın şeyin adını yazmayı bilmiyorsun, eğliyeti ne yapacaksın? :D

Uyanıkspor, çift haneli IQ'su ile bize laf sokacak. Direksiyonu eline versen bomba diye karakola götürecek olan, hayatında şoför koltuğuna oturmamış, ehliyetini de parayla satın almış ehliyet sahibi bir babam varken; yollarda ehliyeti nereden aldığı belli olmayan itler milletin canını tehlikeye atarken (ki bu ehliyetin olgunluk göstergesi olmadığının delilidir), arabayı 10 kez stop ettirmeden kalkış yapamayan onca kadın şoför varken ehliyet almak çok zor bir şey değil öyle mi?

Sana bakkaldan ehliyet değil ama kasaptan kemik alabilirim dostum.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti özkan82 » 22 Oca 2013, 16:05

Eleştiren arkadaşların yorumlarında hic samimi olmadığını düşünüyorum. Hepimiz bu hızlara çıktık, sonra kenara çekipte niye bunu yaptığımızın hesabını sordukmu kendimize? Arkadaş iyimser bir niyetle çektiği videoyu burda bizimle paylaşmış, tıpkı milyonlarca insanın Youtube gibi sitelerde paylaştığı gibi. Beğenen beğenmeyen elbette olacaktır, ama trafikte başkasının hayatını riske atıyorsun cümlesi hepimizin ağzında emanet duruyor. Elimizi vicdanımıza koyup konuşalım, kaçımızın umrunda bir başkası ? 1.2 TSI motor almak isteyen arkadaşlarada güzel bir örnek olacaktır bu performansı, ben HTP motorlu SKoda'mı alırken TSI motordan haberim bile yoktu... Ben yıllarca motosiklet kullandım, halada kullanıyorum. Gopro ile çekilmiş videolarım mevcut, hicbir yorum yokturki 'sen delimisin bu hızlara niye çıkıyorsun' gibi olsun. Orası sadece kullanıcının sorunudur, siz sadece oturun ve izlediğinizin keyfini çıkartın.. Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
özkan82
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Özkan '
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 HTP Dinamik

İleti kispest » 22 Oca 2013, 16:20

özkan82 yazdı:Eleştiren arkadaşların yorumlarında hic samimi olmadığını düşünüyorum. Hepimiz bu hızlara çıktık, sonra kenara çekipte niye bunu yaptığımızın hesabını sordukmu kendimize? Arkadaş iyimser bir niyetle çektiği videoyu burda bizimle paylaşmış, tıpkı milyonlarca insanın Youtube gibi sitelerde paylaştığı gibi. Beğenen beğenmeyen elbette olacaktır, ama trafikte başkasının hayatını riske atıyorsun cümlesi hepimizin ağzında emanet duruyor. Elimizi vicdanımıza koyup konuşalım, kaçımızın umrunda bir başkası ? 1.2 TSI motor almak isteyen arkadaşlarada güzel bir örnek olacaktır bu performansı, ben HTP motorlu SKoda'mı alırken TSI motordan haberim bile yoktu... Ben yıllarca motosiklet kullandım, halada kullanıyorum. Gopro ile çekilmiş videolarım mevcut, hicbir yorum yokturki 'sen delimisin bu hızlara niye çıkıyorsun' gibi olsun. Orası sadece kullanıcının sorunudur, siz sadece oturun ve izlediğinizin keyfini çıkartın.. Saygılarımla..

Kardeşim bir söz vardır bilir misin? "Şecaat arz ederken merd-i Kıpti sirkatin söyler" diye. Tam şimdi söylediklerine uydu bu söz.

Eleştiren arkadaşların yorumlarını samimi bulmuyormuşsun (ki o eleştiren arkadaşlardan biri de ben oluyorum). Dostum senin elinde bir samimiyetölçer cihazı mı var? Nereden anladın samimi olmadığımızı?

Ben tam da senin istediğin gibi elimi vicdanıma koyuyorum ve başkalarının hayatını (buna bir kedi köpeğin hayatı da dahil) umursadığımı gayet dürüstçe ifade ediyorum. Sen bence kendi adına konuş. Motorla yüksek süratlere çıktığını ve videosunu çektiğini matah bir şeymiş gibi anlatmışsın bir de. Herkes senin gibi sorumsuz olmak mecburiyetinde mi? Senin gibi sorumsuz olmayan vatandaşlar otomatik olarak samimiyetsiz şeklinde mi yaftalanmalı?

Ayrıca milyonlarca insan Youtube'a sürat videolarını koyuyorumuş. (Mİlyonlarca mı? E yuh artık). Bir şeyin çok kişi tarafından icra edilmesi doğru bir şey olduğuna delil midir? Bu nasıl bir yorumdur aklım hayalim almıyor. Milyonlarca sigara içen insan var, bu doğru bir şey mi mesela? Sanki dünyada selim akıl sahibi çok fazla insan varmış gibi. Seninkisi "Bok yiyin, milyonlarca sinek yanılıyor olamaz" gibi bir şeye çıkıyor.

Saygı bizden.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 22 Oca 2013, 20:25

kispest yazdı:
felicia_3437 yazdı:Abi yapma. Hem Türkiye'de herkes tehlike oluşturuyor diyorsun, hem de ehliyet ve ruhsatın olgunluk belgesi olduğunu söylüyorsun. İkisi bir arada nasıl olacak? Ehliyet almanın bakkaldan ekmek gazete almaktan ödediğin ücret dışında bir farkı olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

Koçum sen daha alacağın şeyin adını yazmayı bilmiyorsun, eğliyeti ne yapacaksın? :D

Uyanıkspor, çift haneli IQ'su ile bize laf sokacak. Direksiyonu eline versen bomba diye karakola götürecek olan, hayatında şoför koltuğuna oturmamış, ehliyetini de parayla satın almış ehliyet sahibi bir babam varken; yollarda ehliyeti nereden aldığı belli olmayan itler milletin canını tehlikeye atarken (ki bu ehliyetin olgunluk göstergesi olmadığının delilidir), arabayı 10 kez stop ettirmeden kalkış yapamayan onca kadın şoför varken ehliyet almak çok zor bir şey değil öyle mi?

Sana bakkaldan ehliyet değil ama kasaptan kemik alabilirim dostum.

kemik istersen ben getirim sana işte sen gibi insan cığın cahiliyeti böyle cıkar ehliyet yasam da demek istediğimi anladın ağliyet yasamda onladın o b .k kadar aklın la sen kimi köpek yerine koyuyor sun da laf söyluyorsun haysıyetsız ınsan
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti husam26 » 22 Oca 2013, 22:01

sen araba görmemişsin benim 2000 model octaviam 3. viteste görüyordu 185 km dahada 4-5 dururken :)
Kullanıcı avatarı
husam26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüsamettin
Nereden: Eskişehir
Arabanız: OCTAVIA 1.8T 150hp SATILDI

İleti lestat » 23 Oca 2013, 04:15

Ya kardeşim neyi tartışıyoruz daha ben anlamadım bu ülkede hız sınırı "120km"
Yasadışı olan bir şeyin neyi savunulur ki
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti kispest » 23 Oca 2013, 11:45

lestat yazdı:Ya kardeşim neyi tartışıyoruz daha ben anlamadım bu ülkede hız sınırı "120km"
Yasadışı olan bir şeyin neyi savunulur ki

Bir musibet bin nasihatten iyidir derler. Allah bu sürati savunabilenlere bir musibet göstermeden akıl versin.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KMLGNS » 23 Oca 2013, 17:03

gene coşmuş millet... arkadaşlar relax, hızı ben yaptım sorumluluğuda benim lütfen birbirinizi daha fazla kırmayın sizi rahatsız ediyorsa mevcut durum bu başlığı bu forumu kullanmayın benim ulşamk istediğim kitle paylaşmak istediğim insanlar belli rahatsızlık duyuyorsanız bunu ilettiniz, bende anladım ve bitti daha fazla aydınlatılmaya daha fazla eleştirilerinize ihtiyacım yok.
180 den sonrası çok rahat olur veya olacaktır ama yolun ilerisinde tali yol çıkışı olduğu için zorlamak istemedim. neyseki dahil olduğum yakıt kampanyasıda bitti sevdiğim yakıta geri döndüm havalar düzelince yenibir paylaşımda bulunabilirim.

gps verisi ile hızımı hiç kontrol etmedim ama bu yollarda anlık hız bilgisini ölçen tabelalarla sık ısk kontrol ederim kadranımın şaştığını hiç görmedim. bide kalkışta tekerlek patiye düşmesindiye çok zorlamadım farkettiyseniz ilk alkışta bikaç metre patiden kurtamak için devri sabit tutup sonra yükleniyorum.

ayrıca kuzenimde 2012 golf 1.4 tsi ile sıfırdan kalkışta ne ben onu nede o beni geçebildi sadece 50 km ile sabit giderken 3. viteste yüklendiğimizde 1-2 araç fark açabiliyor. oda sanırım şanjıman farkından...

fabia da 6 ileri manuel vites olsa tadından yenmezmiş ...
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kamil GÜNEŞ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia 1.2 TSİ & Superb 1.6 TDİ

İleti forman37 » 23 Oca 2013, 22:14

telefonun modelı nedır ? dıreksıyonun bosluguna gırıyo :D :D inceyı kes
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti KMLGNS » 24 Oca 2013, 11:30

forman37 yazdı:telefonun modelı nedır ? dıreksıyonun bosluguna gırıyo :D :D inceyı kes

:) mevcut en geniş telefon aslında galaxy note. yan koyup selpakla sıkıştırınca tutuyor :)
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 24 Oca 2013, 11:55

evet favotrıtımı note 2 almak ıcın satılıga cıkarmıstım zaten satılsın hemen alıcam o cıhazı :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti KMLGNS » 24 Oca 2013, 14:08

hakkaten ya malesefki çok yüksek cihazlar ben yurtdışından almıştım türkiyeye göre yarı yarıya farketmişti. ama araba gibisi varmı araba satılıp telefonda alınmaz :)
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2013, 14:28

Kaskodan alıp 10 gün kadar bindiğim 1.2 lt hacimli atmosferik Hyundai İ20 ile benim çektiğim hızlanma videosu. Sabah ezanı okunuyordu, yer TEM-Ankara gişelerin aşağısı... Sanırım Fabia'nın turbolu oluşu ağırlık ile tolere edilmiş :) en azından 0-100 için, fakat 100+ akselerasyon TSI'da çok güzel çıkmış.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir