Fabia 1.2 tsi yazılım güncelleme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.2 tsi yazılım güncelleme

İleti KMLGNS » 25 Eyl 2012, 11:54

arkadaşlar merhaba,

aracımda 20-30 km hızla giderken kasis ve tümseklerden geçerken oluşan hafifi bir tıkırtı sesini göstermek için antalya cağ otomotiv e gittim test sürüşü lift e kaldırma işlemlerinden sonra ustam debriyaj takozlarından birinin fazla salındığını değiştirmemiz gerektiğini söyledi neyse parça kısa sürede geldi ve işlemlerimi garanti kapsamında sorunsuzca halletim.

ustan bu işlemi yaparken bir güzellik yaparak 1.2 tsi motorun güncellenen orjinal yazılımınıda aracıma yükledi verdiği bilgiye göre turbo yazılımında bazı değişiklikler olmuş.

arac şunda daha atik ve seri 2. viteste asvaltı kazıyarak ilerliyor diğer viteslerdede bence farketti.

imkanınnız varsa uğrayın ve güncelleyin faydasını göreceksiniz !!!

Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kamil GÜNEŞ
Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia 1.2 TSİ & Superb 1.6 TDİ

İleti rundll » 29 Eyl 2012, 08:28

Servise uğrayayım öyleyse. Bilgilendirme için teşekkürler
Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti KMLGNS » 04 Ekm 2012, 15:59

alt devirlerde canlanma oldu ama totalde kararsız kaldım güncelleme yaptıysan sence durum nedir ? performans artışı oldumu ? olmadımı ?
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti KRKMZ » 19 Kas 2012, 21:39

Ben de skoda kampanyaya girdiğinde servise giderek yeni yazılım yüklettim, daha doğrusu güncelleme yaptılar, kesinlikle 1-2-3. viteslerde araba daha güçlü ve yeni yazılım sonrasında arabanın turbosunun sesi mükemmel geliyor. Bazen müziğin sesini kısarak sadece motoru dinlemeyi tercih ediyorum :roll:

Yakıt sarfiyatı konusunda fikri olan var mı? Azaldı mı, değişmedi mi, arttı mı?
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.2 TSİ 105 Hp Ambiante Dinamik

İleti forman37 » 20 Kas 2012, 01:31

yakıtta bı farklılasma olucagını sanmıyorum . arac daha atık ve serı olur buda ısınıze gelır :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti KMLGNS » 20 Kas 2012, 10:37

yazılım güncelledikten sonra 1-2-3 viteslerde turbo birazdaha sesli 4. viteste ses kesiliyor. ilk zamanlarda daha atik olduğunu düşündüm ama şimdi kararsızım :) araca alışmış olmamla alakalıda olabilir :)

ama şimdiye kadar standart olup 1.6 atmosferik motorlardan ve dizel de kalkışta beni geçebilen olmadı bu sebeple arabamı çok seviyorum :) bu arada 2012 1.4 tsi 122 golf ile başa baş gidiyorum birçok kez denedim.

yakıt konusuna gelince şehir içi sıkıştırmazsam ortalama 4,60 tl birim fiyattan 0,32 kuruş şehir dışı 0,25 kuruş şehir içide redline 0,4 yakıyor :) ama gidiyor, hemde bayaa iyi gidiyor...
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti KRKMZ » 20 Kas 2012, 11:14

Ben de sesinin değiştiğini farkettim ama yakıt konusunda daha net birşey söyleyemiyorum. Yazılım güncelleme yapılmadan önce Ankara'da 4.5 lt' leri gördüm, ama aynı parkurda biraz Fabia'yı gösterelim dediğimizde de 7 lt de olmadı değil
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

İleti KMLGNS » 20 Kas 2012, 11:55

evet başınca hüpletiyo ama karşılığınıda veriyor. ama birçok insan 1.2 araba gidermi çekermi gibi abuk sabuk söylemleri ile sinirlerimi bozuyorlar. ama çok güvendikleri arabalarını dikiz aynamda görmenin verdiği hazzı anlatamam :)

kendimi 1.2 tsi ın gücünü halka anlatmaya adadım ... :)
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti KRKMZ » 20 Kas 2012, 12:05

Sözlerinize aynen katılıyorum dostum, 1.2 TSİ'nin gücünü kullanan bilir, yoksa basmakalıp düşüncelerle 1.2 motor mu olur, gitmez o araba gibi 1970lerin zihniyetine sahip adamlarla yeni araba sohbeti yapılmıyor maalesef ve dediğin gibi sadece arkadan Fabia yazısını okumakla yetiniyorlar bu tipler

Aracında ne gibi değişiklikler yaptığınızı öğrenebilir miyim? Son kampanya dahilinde herhangi bir aksesuar aldınız mı?
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

İleti KMLGNS » 20 Kas 2012, 12:23

şimdilik aldığım aksesuar yok sadece tavanla kapılar arasında kalan kısma kaplama yaptırarak biraz farklı bi görüntü elde ettim onuda forumda paylaştım

otomobilim/1-2-tsi-ufak-dokunuslar-t30278.html

ha biraz elim açılınca ilk işim jant ve latik almak olucak 16" veya 17" orjinale yakın veya golf r da kullanılan jantlar hoşuma gidiyor. bide fırsat bulunca eski aracımdan ıkan anfi ve basım var onları taktırıcam.

bende bi ankaralı olarak çok şanslı olduğunu söylemek isterim 2008 den beri antalyada yaşıyorum ama tuningle uğraşan doğru düzgün bi mağazayok ne sorsan ellerinyok veya bunun gibi durumlar. ankarada öylemi ya her mahallede bi tuning ci vardır nerdeyse ve dolu doludur bir zamanların powerteck i vardı anıtkabrin altında 106 ları ile ünlü yok burda öyle şeyler ...
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

İleti KRKMZ » 29 Kas 2012, 16:06

Dostum benim hedefimde öncelikle Monte Carlo siyah farlar var, onları alırsam araç içinde öncelikle Monte Carlo kırmızı dikişli deri vites topuzu ve el freni kolu ile Fonksiyonel Deri Direksiyon var, umarım araç ile uyumlu olur da yapabilirim.

Bir diğer forumda klimanın otomatik yapılmasından bahsetmiş bir arkadaş keşke yapılabilse diyorum :)
KRKMZ
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 29 Kas 2012, 22:24

Fahiş fiyatlara yapılan chip tuning denen dalga aslında o yazılımın, bir kaç parametrenin değiştirilmesi. İnceliği ise bozmamak, ama hemen hemen bu işten para kazanmaya kasan herkesin de kurcalayarak öğrendiği bir gerçek :)

Bana sorarsanız torrent gibi çerez çiroz paylaşılması gereken bir şey ama gel gör ki para ediyor, insanlar da ödüyor :)

Ustayı tebrik ediyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KMLGNS » 30 Kas 2012, 13:18

yanlış anlaşılma olmasın yapılan güncelleme skoda servis tarafından orjinal 1.2 tsi turbo yazılımı. sadece denemek için box lardan bi arkadaşta olsa denemek isterdim ama.
Go To Power ?
Kullanıcı avatarı
KMLGNS
CLASSIC
CLASSIC

Fabia II (Mk2 / 5J)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir