Fabia 2011 1.6 TDI Fazla Yakıt Tüketimi ve Beyaz Duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 2011 1.6 TDI Fazla Yakıt Tüketimi ve Beyaz Duman

İleti emre_2323 » 12 Arl 2016, 16:09

Değerli Fabia kullancıları öncelikle merhabalar. Aracımın ilk sahibiyim. Geçen yıl benzinlikte yakıt aldıktan sonra aracım beyaz ve kokusu çok kötü bir duman atmaya başladı motor tekliyor gibiydi. Onu aradım bunu aradım derken biri kullanma stop et biri kullan birşey olmaz derken aracı kullandım 1500 devirden sonra yaklaşık 5 km sonra düzeldi. Fakat bu olay aşırı sıklıkla devam ediyordu. Bu olayın öncesinde araç motor yıkmasından sonra göstergede egzoz emisyon işareti yandı ve hiç bir şekilde çözemedik. neyse lafı uzattım. Servise kadar gittim egr dediler. Fakat yaklaşık 2500 TL istediler. Araştırdım temizlenebileceğini söylediler, temizlettim 3 gün sonra aynı.Bu arada temizlendikten sonra performansı artmıştı. Neyse Ankara'dan çıkma bir EGR Valfi istettim. Ürün geldi, Valf sağlam ve temiz dedi usta taktık sorun kesilmedi, tekrar çıkarıp parçayı iade ettim. Kış bitti baharda sorunlar çözüldü arıza ışığıda söndü gayet güzel oldu performans da arttı, fakat yakıt inanılmaz. Şehir içi anlık tüketim 6 yı geçmeyen araç 11 Lt gösteriyordu. Şimdi kış geldi aynı sorunlar gene başladı ve araç aynı şekilde çok fazla yakıt tüketiyor. Bujilerden olabilir dediler falan filan. Kafanızı şişirdim kusura bakmayın. Konu ile ilgisi bilgisi olabilecek arkadaşların Fikir ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Teşekkür ediyorum şimdiden...

TÜRK HALKI ÖYLE BİR MİLLETTİR Kİ ALLAH DÜNYAYA HAKİM OLACAK GÜÇ VERDİ İMAN ŞARTIYLA...
Kullanıcı avatarı
emre_2323
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Kılıç
Nereden: Elazığ
Arabanız: Fabia 2011 1.6 T.D.I.

İleti NazikAdam » 18 Arl 2016, 14:55

hep söylerim diesel sorun
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC