Debriyaj ve vites geçiş problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Debriyaj ve vites geçiş problemi

İleti zootechnist » 30 Arl 2016, 08:32

Öncelikle herkese merhaba,

Skoda Fabia Combi 1.4 Special 2004 model arabamızla biz de 20 gün önce skoda ailesine katıldık.

Debiyaja bastığımda sanki boştaymış hissi veriyor ve bazen takılı kalıp yukarı gelmiyor.Ayrıca araç çalışırken debriyaja bastığımda vites geçişi yapmıyor.

Ama araba çalışmıyorken vites geçişi oluyor ve 1.vitese takıp arabayı öyle çalıştırabiliyorum.

Arabalar konusunda tecrübem ve bilgim olmadığı için sizlere fikir danışmak istedim.

Bu arada ardahan gölede yaşıyorum ve hava sıcaklığı -45 e kadar düşüyor bazen ilgisi olurmu bilmem.

zootechnist
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ardahan
Arabanız: Fabia Kombi 1.4 16V Special

İleti AhmetH » 30 Arl 2016, 09:47

Hidrolik debryaj olmasi gerek bunlarin. Fren hidroliğini ortak kullanir yada ayri bir hidrolik kabi vardir burdan hidroligi tamanlayin yada en temizi degistirtin havasini aldirin.
Sorun cozulmezse debriyaj bilyasinda problem var demektir.

Eger eski duzen telli ise yaprak yaylarda sorun olmus olabilir veya soguktan debriyaj teli sıkışıyordur
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti NazikAdam » 01 Oca 2017, 12:24

zootechnist yazdı:Öncelikle herkese merhaba,

Skoda Fabia Combi 1.4 Special 2004 model arabamızla biz de 20 gün önce skoda ailesine katıldık.

Debiyaja bastığımda sanki boştaymış hissi veriyor ve bazen takılı kalıp yukarı gelmiyor.Ayrıca araç çalışırken debriyaja bastığımda vites geçişi yapmıyor.

Ama araba çalışmıyorken vites geçişi oluyor ve 1.vitese takıp arabayı öyle çalıştırabiliyorum.

Arabalar konusunda tecrübem ve bilgim olmadığı için sizlere fikir danışmak istedim.

Bu arada ardahan gölede yaşıyorum ve hava sıcaklığı -45 e kadar düşüyor bazen ilgisi olurmu bilmem.

İyi bir tamirciye gösterin sorunu çözecektir.
Kullanıcı avatarı
NazikAdam
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Gaziantep
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi Pick-Up

İleti eskişehirskodaustası » 02 Oca 2017, 23:03

hidrolik debriyaj merkezi ya hava yapmıştır.yada arızalıdır.
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti zootechnist » 03 Oca 2017, 08:04

Baskı balata değişti.Sorun halloldu.

Problem hem eskimesinden hem de benim acemiliğimden kaynaklanıyormuş.
zootechnist
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ardahan
Arabanız: Fabia Kombi 1.4 16V Special

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir