fabiamın merkezi kilit sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiamın merkezi kilit sorunu

İleti turko » 05 Ekm 2010, 09:19

merhaba arkadaşlar.2001 fabiam ın merkezi kilit problemi var.kontağı açtıktan sonra araç adeta çıldırıyor.sürekli kapı kilitlerini kendi kendine açıp kapatıyor seyir halindeyken.kontağı kapatıp ,dışarıdan aracı kilitleyince bir sorun yok.daha önce karşılaşanınız varmı?sorun ne olabilir?tamir maliyeti ne olur?değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Türkcan Korkmaz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia 1.4 mpi comfort

İleti ErTaN06 » 05 Ekm 2010, 09:24

Şöfor kapısındaki körüğün içinde oksitlenme oluyor bu yüzden yapabilir
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti mustklc » 05 Ekm 2010, 09:25

immobilizer arızalı sanırım. serviste kontrol edilmesinde fayda var.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti turko » 05 Ekm 2010, 09:30

mustklc yazdı:immobilizer arızalı sanırım. serviste kontrol edilmesinde fayda var.

tşkr
Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

İleti turko » 05 Ekm 2010, 09:31

ErTaN06 yazdı:Şöfor kapısındaki körüğün içinde oksitlenme oluyor bu yüzden yapabilir

tşkr.benim halledebileceğim birşeymidir?
Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 05 Ekm 2010, 09:31

turko yazdı:merhaba arkadaşlar.2001 fabiam ın merkezi kilit problemi var.kontağı açtıktan sonra araç adeta çıldırıyor.sürekli kapı kilitlerini kendi kendine açıp kapatıyor seyir halindeyken.kontağı kapatıp ,dışarıdan aracı kilitleyince bir sorun yok.daha önce karşılaşanınız varmı?sorun ne olabilir?tamir maliyeti ne olur?değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

kapı kilit swish arızalı aynısı bendede vardı .swish i değişti sorun çözüldü.. yaklaşık 50 tl tutuyor..sana tavsiyem sakın orjinalini taktırma ford kapı swish ini taktır ...
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti turko » 05 Ekm 2010, 09:40

alirıza yazdı:
turko yazdı:merhaba arkadaşlar.2001 fabiam ın merkezi kilit problemi var.kontağı açtıktan sonra araç adeta çıldırıyor.sürekli kapı kilitlerini kendi kendine açıp kapatıyor seyir halindeyken.kontağı kapatıp ,dışarıdan aracı kilitleyince bir sorun yok.daha önce karşılaşanınız varmı?sorun ne olabilir?tamir maliyeti ne olur?değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

kapı kilit swish arızalı aynısı bendede vardı .swish i değişti sorun çözüldü.. yaklaşık 50 tl tutuyor..sana tavsiyem sakın orjinalini taktırma ford kapı swish ini taktır ...

eyyvalllahh..işte budur aradığım cevap..çok sağol..haftasonu göstereceğim.
Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 05 Ekm 2010, 09:44

turko yazdı:
alirıza yazdı:

rica ederim önemli değil.. ankarada olsaydınız yardımcı olurdum . aklınız da olsun kilit swish değişimi yapılırken hazır açılmışken camları tutan beyaz pilastikler var onları da değiştirmenizi öneririm ..olmadık bir yerde camınız düşebilir.o plastik malzemenin kırılmazları varonlardan taktır 15 tl felan tutuyor.. geçmiş olsun ... görüşmek üzere ..
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti turko » 05 Ekm 2010, 10:04

alirıza yazdı:
turko yazdı:
alirıza yazdı:

rica ederim önemli değil.. ankarada olsaydınız yardımcı olurdum . aklınız da olsun kilit swish değişimi yapılırken hazır açılmışken camları tutan beyaz pilastikler var onları da değiştirmenizi öneririm ..olmadık bir yerde camınız düşebilir.o plastik malzemenin kırılmazları varonlardan taktır 15 tl felan tutuyor.. geçmiş olsun ... görüşmek üzere ..

daha da eyvallah:D sağolasın.istanbuldayız.onlarıda değiştirtirim.rastgele.
Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 05 Ekm 2010, 16:34

fordun hangi modelinin siwichleri bizim arabaya uyuyor onuda yassaydın bari bir de bu kırılmayan cam tutucuların bir resmi varmıdır acep satanlarda cok anlamıyorlar ankaradaydayken alayım arabada dursun olurda sökersem takarım demiştim adam önüme birkaç model getirdi hangisi uyar emin olamadığımdan aynısını aldım.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti altrea » 10 Oca 2020, 20:13

Merhabalar bendede aynısı var çözebildiniz mi?
altrea
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: E.Murat
Arabanız: Fabia

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir