KAPI İKAZ IŞIKLARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAPI İKAZ IŞIKLARI

İleti FaBiCooPeR141 » 24 Ağu 2016, 09:45

sevgili skoda kullanıcıları herkese hayırlı günler ve iyi forumlar dilerim henüz çok çok yeniyim ama sormak istediğim bir kaç bi şey var 2001 elegance fabişlerde özellikle ön kapılar açıksa panelde kapı açık ibaresi çıkmıyor muydu küçük kırmızı kırmızı ? arka kapı ve bagaj açıkken çıkıyor-yada ön kaput açık falan kalmış ise ikaz uyarı ışığı var mıydı ? ayrıca kapı açıldığında sanırım tavan lambası ve kapı altındaki kırmızı ışıklarda yanmıyor ? bilgisi veya tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum ama ben siviçlerden şüphelendim

ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KeReM CeNK
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti mustklc » 24 Ağu 2016, 20:56

göstergedeki kapı açık ikazı, bazı modellerde var bazılarında yok.
Bende classic var, onda yok, arkadaşta choice var onda kapı açınca uyarı çıkıyor

kapı açıldığında tavan lambası yanar. 4 kapıyı da tek tek deneyin. hangisinde yanmazsa onun sivici bozulmuştur

kapı altı kırmızı ışık, bazı donanımlarda yanar, bazılarında ise içi boştur, yanmaz. Gene bendeki boşline fabia'da yanmıyor, açtık baktık içi boş yani tesisatı yok
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti FaBiCooPeR141 » 25 Ağu 2016, 08:54

mustklc yazdı:göstergedeki kapı açık ikazı, bazı modellerde var bazılarında yok.
Bende classic var, onda yok, arkadaşta choice var onda kapı açınca uyarı çıkıyor

kapı açıldığında tavan lambası yanar. 4 kapıyı da tek tek deneyin. hangisinde yanmazsa onun sivici bozulmuştur

kapı altı kırmızı ışık, bazı donanımlarda yanar, bazılarında ise içi boştur, yanmaz. Gene bendeki boşline fabia'da yanmıyor, açtık baktık içi boş yani tesisatı yok

öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim ama bendeki 1.4 Elegance donanımı tesisatı var baktım ama misal 1.4 specail e de baktım sadece kedi gözü şeklinde var tesisatı yok amma ve lakin benim tesisiat hazır var fakat ışıklar yanmıyor bagaj açık ikaz yada arka kapılar açık ikaz panelde yanıyor ön kapılarda yanmıyor kapı açılınca iç ışık da yanmıyor ama araba kilitli diyelim açıyorsunuz iç aydınlatması yanıyor tam manası ile çözemedim
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 25 Ağu 2016, 09:50

Sıkıntınız büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi kapı switchi. Benim fabişte de aynı sorun var türkiye de bulabilirsem switch alıp yapıcam ama Türkiye de bulamıyorum. Elinde olan varsa satın alabilirim.
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Emre
Arabanız: Fabia 1 1.4 16V

İleti FaBiCooPeR141 » 25 Ağu 2016, 10:09

snopy17 yazdı:Sıkıntınız büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi kapı switchi. Benim fabişte de aynı sorun var türkiye de bulabilirsem switch alıp yapıcam ama Türkiye de bulamıyorum. Elinde olan varsa satın alabilirim.

sanırım siviç tek başına ayrı bir parça olarak satılmıyor kilitle beraber takım hallinde satılıyor tanesi 100-150tl arası-birde arka kapılar da açıldığında iç tavan lambası yanar mı ? yoksa sadece ön kapılar açılınca mı yanıyor ? ki buradan anladığım kadarıyla kapı altı kırmızı ışıkların yanmaması paneldeki ikaz ışıklarının yanmaması ve kapı açılınca iç tavan lambasının yanmamasının hepsinin birden sebebi siviç yani kapı siviç i peki bu siviç durduk yere neden-niçin bozulur bir kullananım hatası yada başaka bir şey ???
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti brkdmr38 » 25 Ağu 2016, 14:47

Switch bozulması v.a.g grubu araçlarda kroniktir.
*tavan aydınlatması arka kapılar açıldığında da yanar
*kapı ikaz ışıklarının yanmaması donanım seviyesine gore farklılıklar göstermektedir.
*switchler yurt dışından tek başına temin edilebilmektedir kilitle bir almanızı gerektirmez.
brkdmr38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: M-Burak DEMİR
Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1.4 TDI CS

İleti FaBiCooPeR141 » 25 Ağu 2016, 15:09

brkdmr38 yazdı:Switch bozulması v.a.g grubu araçlarda kroniktir.
*tavan aydınlatması arka kapılar açıldığında da yanar
*kapı ikaz ışıklarının yanmaması donanım seviyesine gore farklılıklar göstermektedir.
*switchler yurt dışından tek başına temin edilebilmektedir kilitle bir almanızı gerektirmez.

tam da biraz zaman geçtiğinde swıtch ve kilitlerde değişik sıkıntılar ortaya çıkıyor ki korkarım bunlar kronik diye düşünüyordum hatta geçenlerde de içten açabilmenin dışında bagajım açılmadı içten açtım ve daha sonra kapattığımda bagaj açık ikaz lambasının halen yandığını gördüm ???arka kapılarla alakalı da panelde kapı açık ikazı yanıyor ama iç tavan aydınlatması yanmıyor
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 25 Ağu 2016, 15:20

Benim switch de bozuktu babam bi ustaya götürmüş halledicekti bugün akşam gittiğimde test edeceğim bakalım. Eğer yapıldıysa uygun fiyata haber veririm sizlere de
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FaBiCooPeR141 » 25 Ağu 2016, 17:14

snopy17 yazdı:Benim switch de bozuktu babam bi ustaya götürmüş halledicekti bugün akşam gittiğimde test edeceğim bakalım. Eğer yapıldıysa uygun fiyata haber veririm sizlere de

sonucu paylaşırsan iyi olur ki eğer olumlu sonuşçlanır ve yakınlarda bir yerlerde olursa da bizde başvurabiliriz
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 26 Ağu 2016, 07:54

FaBiCooPeR141 yazdı:
snopy17 yazdı:Benim switch de bozuktu babam bi ustaya götürmüş halledicekti bugün akşam gittiğimde test edeceğim bakalım. Eğer yapıldıysa uygun fiyata haber veririm sizlere de

sonucu paylaşırsan iyi olur ki eğer olumlu sonuşçlanır ve yakınlarda bir yerlerde olursa da bizde başvurabiliriz

Hocam dün arabayı kontrol ettiğimde tavan lambası kapı açılınca yanıyor far açık kaldığı zaman kapı açılınca da uyarı veriyor kısacası sorun hallolmuş. Kapı kilidi tamiri + yağ kaçağı için ufak bir tamir için toplam 100 tl para ödemiş fiyat çok çok iyi bence yaptırmak isteyen olursa İstanbul anadolu yakasında göztepe ye köprüsünün oraya yakın yerde ufak bir tamirci.
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FaBiCooPeR141 » 26 Ağu 2016, 14:48

snopy17 yazdı:
FaBiCooPeR141 yazdı:

Hocam dün arabayı kontrol ettiğimde tavan lambası kapı açılınca yanıyor far açık kaldığı zaman kapı açılınca da uyarı veriyor kısacası sorun hallolmuş. Kapı kilidi tamiri + yağ kaçağı için ufak bir tamir için toplam 100 tl para ödemiş fiyat çok çok iyi bence yaptırmak isteyen olursa İstanbul anadolu yakasında göztepe ye köprüsünün oraya yakın yerde ufak bir tamirci.

bilgi için sağol ama Göztepe köprüsünün orada seçkin otomotiv var skoda servisi onun oralarda bi yerlerde mi ?
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 26 Ağu 2016, 15:41

FaBiCooPeR141 yazdı:
snopy17 yazdı:
FaBiCooPeR141 yazdı:

bilgi için sağol ama Göztepe köprüsünün orada seçkin otomotiv var skoda servisi onun oralarda bi yerlerde mi ?

Evet seçkin otomotivin hemen yukarısında kaportacının orası
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FaBiCooPeR141 » 31 Ağu 2016, 09:15

snopy17 yazdı:
FaBiCooPeR141 yazdı:
snopy17 yazdı:
FaBiCooPeR141 yazdı:

Evet seçkin otomotivin hemen yukarısında kaportacının orası

bi ara uğrayacağım sırf arka sol cam otomatiğinde bir sıkıntı çıktı çok plastik segman basit bir parçaya işçilik ile birlikte 75tl verdim vatandaşın yaptığı iş verdiği çözüme göre gayet makul
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 05 Eyl 2016, 08:04

Evet paracı değil öncelikle çözümcü
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FaBiCooPeR141 » 23 Eyl 2016, 11:35

bu tarz sıkıntılar genelde swıcht ki etsin en fazla 10tl ama tıpkısının aynısını temin edebilmekte ayrı bir sıkıntı muadilini bulabilmek ise daha da ayrı bir sıkıntı :?
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 14 Şub 2017, 10:45

Arkadaşlar fabia 1 aracımın kapıları açıldığı zaman tavan lambası yanıyor fakat kapıdaki ikaz lambaları yanmıyor yani soketinden elektrik gelmiyor. Neden olabilir bunun ayrı sigortası var mıdır?
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FaBiCooPeR141 » 18 Şub 2017, 18:14

snopy17 yazdı:Arkadaşlar fabia 1 aracımın kapıları açıldığı zaman tavan lambası yanıyor fakat kapıdaki ikaz lambaları yanmıyor yani soketinden elektrik gelmiyor. Neden olabilir bunun ayrı sigortası var mıdır?

Kapıdaki ikaz lambası derken ???
eğer alt taraftaki kırmızı ışıkları kastediyorsan sanırım donanıma bağlı bir durum,
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erkan kaya » 01 May 2017, 23:45

2004 1.4 16 ve elegance fabia sahibiyim benim amacımda da tavan ve kapı içlerindeki ışıklar birahatsız anda arıza yaptı. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Bütün kapılarda ve bagaj kapısı dahil ışık yanmıyor. Kontak açıkken gösterge ekranında kapı veya bagaj açık ikazı veriyor ama iç aydınlatma yanmıyor. Konuyla alakalı bilgisi olan varsa bilgilendirirse yada tamiri hakkında bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler
Erkan kaya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Erkan kaya
Arabanız: 2004 skoda fabia 1.4 16v elegance

Sonraki

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir