KOLTUK KILIFI KULLANAN VARMI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KOLTUK KILIFI KULLANAN VARMI

İleti des2009 » 05 Arl 2011, 17:19

ARKADAŞLAR BENDE KOLTUK KILIFLARI VARDI ALDIĞIMDA TEMİZDİ BENDE ŞİMDİ KİRLENDİ DİYE YIKATMAK İÇİN ÇIKARDIM AMA ÖN KOLTUKLARA OLMUYO OTURAK KISMINI GERİ GEÇİREMEDİM ZATEN ÖNCEKİ HALİDE HEP TOPLANIYODU BİTARAFA NE YAPMAM GEREK YARDIM

Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti Bluedays » 06 Arl 2011, 09:47

des2009 yazdı:ARKADAŞLAR BENDE KOLTUK KILIFLARI VARDI ALDIĞIMDA TEMİZDİ BENDE ŞİMDİ KİRLENDİ DİYE YIKATMAK İÇİN ÇIKARDIM AMA ÖN KOLTUKLARA OLMUYO OTURAK KISMINI GERİ GEÇİREMEDİM ZATEN ÖNCEKİ HALİDE HEP TOPLANIYODU BİTARAFA NE YAPMAM GEREK YARDIM

Aynısı ben yaşadım. Kılıflarım gıcır gıcır, bej renginde ve süper duruyor. Bir kez söktüm, yıkadım. Hepsini taktım ama şoför koltuğununkini doğru düzgün takamadım. Sağdan, soldan, çektirerek bağladım. Oturunca toplanıyor, düzeltiyorum, diğer oturuşta tekrar toplanıyor. O kadar uyuz oldum ki, koltuk kılıflarını değiştirmeyi düşünüyorum sırf o durum yüzünden. Bir yandan da kıyamıyorum. Digerlerinde sorun olmadığından.
Ne yapayım bilemedim. Aracım sahra beji renginde, kılıflar da aynı renge sahip. Güzel bir görüntü oluşturuyor. Başka bi renk olsaydı araç, kılıf kullanmazdım. Gereği yok.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hetepe » 06 Arl 2011, 12:46

Aracınıza uygun kılıfı aldığınızda, 10-20 lira neyse gözetmeden doğruca döşemeciye gidin, adamlar o kılıfı bir takarlar ki kılıf olduğunu bile anlayamazsınız, orjinal koltuk gibi görünür, toplanma , kırışma falan da imkânsız...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
<<<95R11S/05fabiaHTP/08fabiaTDI/>>???
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Şimdilik yok

İleti Bluedays » 06 Arl 2011, 16:44

hetepe yazdı:Aracınıza uygun kılıfı aldığınızda, 10-20 lira neyse gözetmeden doğruca döşemeciye gidin, adamlar o kılıfı bir takarlar ki kılıf olduğunu bile anlayamazsınız, orjinal koltuk gibi görünür, toplanma , kırışma falan da imkânsız...

Eminim öyledir. Geçen gün arkadaşım golf 4'e direksiyon kaplama yaptırdım dedi. Bir bakayım dedim. Bir baktım dediğin gibi bizim orjinal direksiyondan bi farkı yok. Söylemese kaplama olduğunu anlamam o derece.
Neyse kulağımıza küpe oldu engin ağabey.
Bundan sonra kılıf alırsak, uygulamayı bu yönde yaparız.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Tardis » 30 Ekm 2016, 14:48

Konuyu hortlatayım. 2001 fabia elegance sahibiyim, malum koltuklar bej ister istemez yıpranıyor. bir kez sıcak suya cosla koyup temizledim güzel de oldu ama anam ağladı. Ben de artık kılıf almaya karar verdim internette
http://www.hepsiburada.com/otom-mileniu ... epsiburada bunu buldum. Sizlere sormak istediğim bu ve bunun gibi koltuk kılıfı taktıran var mı? Uyumlu oldu mu tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılar
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem GÜNER
Arabanız: Fabia 1 101 bg elegance

İleti hsyn07 » 31 Ekm 2016, 21:43

Kılıf bende arıyorum, önerileri alırım teşekkürler.
hsyn07
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin çetin
Nereden: Antalya
Arabanız: fabia 1.4 75 hp ambiente 2007

İleti Tardis » 09 Kas 2016, 09:36

önceki mesajımda paylaştığım linkteki koltuk kılıfının bej rengini aldım. Takmak nasip olmadı hafta sonu takıp fotoğrafları paylaşmayı planlıyorum. Dışarıdan bakınca fiyatına göre kaliteli bir malzemesi var. Bol bol sabitleme kancası yollamışlar sağolsunlar(3 poşet) bel destekleri güzel. tek sıkıntım koltuğa monteli kolcağımı nasıl sökücem o işi de halledebilirsem fotoğraflarla paylaşıcam. Ürün genel olarak güzel
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

İleti snopy17 » 09 Kas 2016, 09:57

Tardis yazdı:önceki mesajımda paylaştığım linkteki koltuk kılıfının bej rengini aldım. Takmak nasip olmadı hafta sonu takıp fotoğrafları paylaşmayı planlıyorum. Dışarıdan bakınca fiyatına göre kaliteli bir malzemesi var. Bol bol sabitleme kancası yollamışlar sağolsunlar(3 poşet) bel destekleri güzel. tek sıkıntım koltuğa monteli kolcağımı nasıl sökücem o işi de halledebilirsem fotoğraflarla paylaşıcam. Ürün genel olarak güzel

Hocam takıldıktan sonra resimleri bekliyoruz..
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1

İleti Tardis » 09 Kas 2016, 13:26

Koltuğa monteli kolçağı sökme konusunda fikirlere açığım. orjinal kılıfı biraz kaldırıp kolcağı vidadan kurtarmam gerekiyor sanırım. Orjinal kılıf sökerken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

İleti Tardis » 14 Kas 2016, 14:14

Haftasonu girişeyim dedim işe arka koltuklarda sıkıntı yok ama ön koltuklarda koltuk krilosunun bağlı oldu platformun içine oturtulduğu için sökemedim, Aylana ihtiyacım olacak sanırım. Ön yolcu koltuğunun altında da çekmece var onun da sökülmesi lazım. Rahat çalışma alanı yaratamadığım için onu da sökmedim. Acaba daha önce koltuğun oturtturulduğu platformu sökmeden kılıf takan ve takılma işlemini gören arkadaşımız var mı? Yoksa aylan şart mı?
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

İleti Tardis » 30 Kas 2016, 15:06

arkadaşlar konu güncel.

Ön koltukların yanlarındaki siyah plastikleri nasıl sökebilirim?
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

Fabia I (Mk1 / 6Y)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir