Hız Sabitleme Takma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hız Sabitleme Takma

İleti kaan22 » 11 Mar 2018, 16:06

Merhaba arkadaşlar 2017 style fabia 3 aracımda hız sabitleme yok sadece hız sınırlayıcı var...
Sonradan hız sabitleyici taktıran var mı?
Nerde? ne kadar maliyete taktırdınız? paylaşırsanız sevinirim.
Ben de taktırmayı düşünüyorum. Bilgi sahibi olmak istedim.
Teşekkürler

http://www.sinifevraklari.com/
kaan22
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan Can Berk
Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda

İleti teksamet » 11 Mar 2018, 19:58

aracına hız sabitleyici takılabilir, fakat ilk önce sinyal kolunun hız sabitleyici özellikte olanını temin etmeniz gerekiyor
bunu alırken de aracınızın şasesinden sorgulatıp hangi parça uyumlu ise onu alın, aksi halde yanlış ürün alırsanız idade uğraşırsınız.

bu adımı geçtikten sonra aracınızın BCM beyni denilen bir alt beyin'i var bu beynin de hız sabitleyici yi desteklemesi lazım, destekliyor ise yeni aldığınız sinyal kolundan BCM beyni denilen parçaya elektrik tesisatı çekilip, BCM beyninden de hız sabitleyici özellikleri aktive ettikten sonra hız sabitleyici işlemi tamamlanır.

lakin aracınızın BCM beyni hız sabitleyici yi desteklemiyor ise extra olarak yeni bir BCM beynine ihtiyacınız olacaktır.

bunları nerden mi biliyorum, aynı yollardan bende geçtim.

ilk önce sinyal kolunun hız sabitleyicili versiyonu nu aldım, sonra baktıkki BCM beyni uyumsuz, gittim BCM beynide aldım, tesisat falan işçilik, ve özellik açma derken 1 gün sürdü,

servis te kolun fiyatı 1.000TL idi, BCM beyni ise 1.600 TL idi toplamda 2.600 TL ye çıkıyordu,
parçaları çıkma parça satanlardan buldum, işçilik dahil toplamda 1.000TL ye hallettim.

bu işlemleride profesyonel birine yaptırmanızı öneririm. aksi halde çok uğraşırsınız.

umarım işinize yarar. kolay gelsin.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti kaan22 » 11 Mar 2018, 20:34

Teşekkürler, rizikolu yanı da var yani değmez uğraşmaya
kaan22
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaan22 » 12 Mar 2018, 20:07

5-6 skoda servisine bugün sordum. Kimisi araç yeni bu araca göre elimizde şuan parça yok gibi saçma bir cevap verdi. Kimisi takılabilir fiyatı toplam 950 parça+150işcilik dedi, Bir başka servis ise 830 parca+150 işcilik istedi....(işçilik ücreti standart galiba) Sultanbeyli skoda en uygun fiyatı verdi 3-4 saatte işlemin tamamlanacağını belirtti. Bilginize 12/03/2018 tarihinde
kaan22
CLASSIC
CLASSIC

İleti teksamet » 12 Mar 2018, 23:21

kaan22 yazdı:5-6 skoda servisine bugün sordum. Kimisi araç yeni bu araca göre elimizde şuan parça yok gibi saçma bir cevap verdi. Kimisi takılabilir fiyatı toplam 950 parça+150işcilik dedi, Bir başka servis ise 830 parca+150 işcilik istedi....(işçilik ücreti standart galiba) Sultanbeyli skoda en uygun fiyatı verdi 3-4 saatte işlemin tamamlanacağını belirtti. Bilginize 12/03/2018 tarihinde

inşallah dedikleri gibidir, extra bir durum çıkabilir.

örn bana da öyle demişlerdi, kol 250 tl işçilik 100 tl toplamda 350 tl ye bitiyordu, lakin öyle çıkmadı.

bu fiyatları verenler araca obd cihazı ile bağlanıp uyumluluk kontrolü yaptılar mı?

yinede her şeye hazırlıklı olun, benim aracımda BCM beyni uyumsuz çıkmıştı, sizin aracınızda uyumlu ise fiyatlar normaldir.

gezdiğiniz servisleri bir ar-ge olarakta kullanabilirsiniz, takılacak parçanın ürün kodunu çaktırmadan fotoğraf çekin veya not edin, parçayı ebay veya farklı bir kanaldan ( çıkmacılardan ) daha ucuza bulabilirsiniz.

unutmayın ki, piyasada satılan parçaların hepsi yan sanayi parçalardır, orj parçayı bir tek yetkili serviste bulursunuz ( yetkili servisten ürünü alıp daha yükseğe satanlarda gördüm; yetkili servise sorduğumda fiyatı daha ucuz du ) yada çıkmacılarda.

kolay gelsin.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

Fabia III (Mk3 / NJ)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir