Rolanti Dalgalanması Ve Stop Etme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rolanti Dalgalanması Ve Stop Etme

İleti Featkurt » 16 Arl 2018, 20:32

Benim Sorunum Araç Durdugu Yerde Saatlerce çalıssın sorun yok nezaman motor ısındı trafikte dur kalk yapıcam rolanti sapıtıyor ve stop ediyor Egr valfini ve bujileri degistirdim yine düzelmedi bogaz kelebegi temizlendi adaptasyon yapıldı yine düzelmedi ve bugün tam 6 kez stop etti Araç Fabia 1.4 16v Bugün Sanayiye Bıraktım Bu Rolanti Üzerine Çok Konu Açılmış Eğer Araç düzelirse Yapılan işlemleri yazıcam

Featkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Gürkan seker
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti HTPower » 17 Arl 2018, 08:15

Daha önce clio marka aracımda stop etme yoktu fakat rolantide dalgalanma vardı ama sadece benzinde yapıyordu, lpg beyni su almıştı sebebi bu çıktı balata spreyi ile temizlediler geçti ama bu gibi sorunlar %80 akışmetreden kaynaklı olur ben direk ona bakın derim.

Bazen temizleyip kurtatıyorlar o parçayı
HTPower
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Yavuz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1 1.2 HTP

İleti Eseslee » 10 Nis 2019, 15:25

benzındede yapıyorsa enjektörler hava alıyor
Eseslee
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih coşkun
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Fabia 1.4 msi

İleti FaBiCooPeR141 » 25 Tem 2019, 15:56

Özet bir şekilde yardımcı olmaya çalışayım biraz karmaşık bir konu yani tek bir sabit bir çözümü yok çok yönlü bir durum ama araç LPG-li mi bilmiyorum bu sorun adeta sıralı sistem bir mantıkla işliyor misal bujiler-buji kabloları-elektrik bobini-tıkalı katalizör-enjektörler ki bunu tam olarak belirleyebilmek için eğer gazlı ise gazda mı benzinde daha çok yapıyor onu kesinlikle saptamak lazım şayet LPG var ise de uyumlu ve işçiliği düzgün yapılmış bir sistem uygulaması yapılmış olmasında çok büyük fayda var , geçen bir usta yanlış yağ seçimi bile bu işi tetikler dedi;

malum araçlar en az 15 16 yaşında hatta benim fabi 18'inde toy bir delikanlı boğaz kelebeği-oksijen sensörü(akışmetre) hatta o hatlarda kopuk yırtık çatlak patlak kablolar bobinin çatlaması gibi elde olmayan sebepler bile bu durumu tetikliyor ülkemizde sorunun üstüne üstüne giden sanatçı ustalar olamadığı için klasik yöntem deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler yapıyoruz işte bujileri değiştir yağını değiştir içine katkı at buji kablolarını değiştir bobini değiştir kat iptalı boğaz temizliği derken sorun kar tanesinden çığ düşmesine kadar gidebiliyor ateşleme ve elektriksel sisteme ait tüm çalışanları kontrol etmek gerekiyor ilk ağırlık bujiler ve buji kabloları & enjektörler ve bobin bunları kontrol etmek çok daha kolay ve hızlı önce bunlardan başlamanızı tavsiye ederim
ENDE GUT ALLES GUT...
FaBiCooPeR141
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KeReM CeNK
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti Emrullah58 » 26 Tem 2019, 14:03

hararet müşürünü bir değiştirin bundan da olabilir. çok ucuz bir parça. benim felicia da aynı problem vardı boğaz kelebeği değişecek dediler en sonunda neredeyse arabayı satacaktım. bir usta hararet müşüründen dedi değiştirdik ve bingoooooooooooooo düzeldi. siz de deneyin bence

( adam mesajı 8 ay önce yazmış :)))) muhtemelen daha foruma bile bakmıyordur. belki de arabayı sattı bile
)
Emrullah58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Emrullah Alkaşı
Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 GLXİ Combi

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir