Skoda Fabia Scout hakkında bilgi !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia Scout hakkında bilgi !!

İleti dervisali » 14 Tem 2011, 14:33

Sayın Skodam forum üyeleri,

Sizden objektif bir yorum alabileceğim umudu ile bu siteye üye oldum.

Sorum şudur :

Compact Station Wagon türü bir araç almak istiyorum. Ama bir çok modelden hangisini seçebileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var. Bütçem çok fazla değil ama aslında bütçem çok fazla olsa bile büyük sınıf bir araç düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası size sorum şudur : Dizel yakıt ekenomisi (Manuel), yerden yükseklik (Türkiye nin arazi ve yol şartlarına uygunluk), bagaj hacmi, teknik servis kalitesi ve yedek parça fiyatları açısından aşağıdaki araçları değerlendirebilmeniz mümkünmüdür?

1. Renault Clio Grand Tour
2. Skoda Fabia Combi Scout
3. Kia Ceed Sporty Wagon
4. Seat Ibiza Sport Tourer
5. Citroen c3 Picasso
6. Nissan Note

Önerebileceğiniz başka bir model var ise öğrenmek inanın beni mutlu edecektir. Parasal gücü yüksek insanlar olmadığımız için araba konusunda (aslında her alım satımda) çok düşünmemiz gerekiyor.

Yardımlarınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.

dervisali
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ali
Nereden: Ankara

İleti skodahastası » 14 Tem 2011, 15:58

burda en iyi seçenek fabia combi SCOUT scout özel yapımdır arazi için yapılmış biraz jip leştirilmiş havasında bir model nissan önermiyorum çok beyenilen bir model degil mpv statüsünde, seat skodanın hem kalite hemde marka imajı olarak skoda nın bir alt modelidir renault u biiyoruz kaliteden çok ödün veren bir marka hele bu en dandik sınıfı clio dahada kötü, ben size ya kia yada skoda öneririm
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti taner_octavia » 14 Tem 2011, 16:08

bu sıraladıgınız aracların resimlerini sergilesek buraya daha kolay yorum yapılır aslında :)
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia Elegance 2007 Mpi

İleti dervisali » 14 Tem 2011, 16:48

Taner Bey resimleri aynı sıra ile yüklemeye çalıştım :
Eklentiler
nissan.jpg
Nissan
nissan.jpg (7.86 KiB) 4269 defa görüntülendi
citroen.jpg
Citroen
citroen.jpg (7.75 KiB) 4269 defa görüntülendi
seat.jpg
Seat
seat.jpg (7.95 KiB) 4269 defa görüntülendi
kia.jpg
Kia
kia.jpg (6.07 KiB) 4269 defa görüntülendi
skoda.jpg
Skoda
skoda.jpg (5.28 KiB) 4269 defa görüntülendi
clio.jpg
Clio
clio.jpg (6.17 KiB) 4269 defa görüntülendi
dervisali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firarim19 » 14 Tem 2011, 17:51

Merhaba,

seat ve skoda parça kalite olarak aynı çünkü vw. Ben seatı araştırdım benimde niyetim var 0 bir araca birkaç ay içinde. Seatın donanımı daha yüksekti fabiaya kıyasla lakin ben scoutun donanımlarını incelemedim fabia combi ile kıyaslamıştım.

Ben sonuç olarak kararımı roomsterden yana kıldım büyük bir ihtimalle roomi alacagım. Ancak sizin gibi hala alternatiflere bakmyıor değilim :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Fiesta TDCI 2011

İleti dervisali » 14 Tem 2011, 17:57

Sayın firarım19 ,

Bana Skoda Fabia Combi Scout un Seat Ibiza Sport Tourer dan daha iyi olduğu söylendi aslında. Ama ben sw düşündüğüm için Roomster ı hiç araştırmadım.

Aslında Skoda Fabia Combi Scout un da dizel modeli internetteki yorumlarda önerilmiyor. Titreşim yaptığı (sallantı yaptığı) üzerine birtakım yorumlar var.

Tabi bunlar sadece internette okuduklarım.
dervisali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serhat_a89 » 14 Tem 2011, 18:12

Selamlar herkese Ali bey benim tavsiyelerim şu şekilde benim için 1. sırada kia gelir sağlam yol tutuşu iyi olan ve dizel olanları ekonomik ve güçlüdür(6 ileri şanzuman) 2.si ise sizin listenizde yok ama hyundaı i30 sw rahatlıkla kia.ya alternatif olabilir ama biraz pahalı sanırım 3.ise skoda fabia scout. Fabia aslında ceed ve i30.dan daha yakışıklı ama scout.un dizel versiyonu yok sanırım sitede baktım yoktu yoksa skoda benim için 1.sırada gelir. Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti firarim19 » 14 Tem 2011, 18:49

dervisali yazdı:Sayın firarım19 ,

Bana Skoda Fabia Combi Scout un Seat Ibiza Sport Tourer dan daha iyi olduğu söylendi aslında. Ama ben sw düşündüğüm için Roomster ı hiç araştırmadım.

Aslında Skoda Fabia Combi Scout un da dizel modeli internetteki yorumlarda önerilmiyor. Titreşim yaptığı (sallantı yaptığı) üzerine birtakım yorumlar var.

Tabi bunlar sadece internette okuduklarım.

inceledim şimdi , dediğiniz gibi scout cok cok cok dolu. Dizel şartınızı yoksa Scout marjinal bir secenek. Farklı araç isteyen biri olarak ben bile düşündüm şimdi :)
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Fiesta TDCI 2011

İleti skodaizm » 14 Tem 2011, 19:13

Bir Skodacı ve Station wagon hayranı olmamna rağmen gösterdiğiniz araçlardan Kia Ceed Sporty Wagon u öneririm. Fabia Scout güzel ama dardır. Tek artısı : Skoda olması yanısıra biraz daha yükseliği.

Fabia Scout ın fiyatı 35.600 TL 85Hp benzinli tek model

Kia ise Fabia ya göre geniş ama alçaktır. Fakat diesel olması bir avantaj. Büyüklüğü benim Octavia Combi Wagon kadar

Kia Ceed Sporty Wagon ise diesel 90 Hp ve 42.000 tl den başlıyor.

Aslında bulabilirseniz Octavia combi yi öneririm size.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yabani » 14 Tem 2011, 20:41

Ben olsam Skoda-Kia-Seat arasında düşünürdüm.

Renault - clio adamların kar ettikleri model, parçaları açıkçası çokda dayanımlı kaliteli değil.
Citroen c3 - aslında güzel araba, biraz daha bagajı olsaydı parça fiyatlarının yüksekliğine rağmen bir düşünülebilirdi. (çokta düşünmemek lazım :D )
Nissan Note - eskiden beğendiğim bir arabaydı, özellikle bu markanın dayanıklılığını çok beğenirdim, fakat ne zamanki bu markayı renault satın aldı, işte o zaman nissan'ın bittiği zamandır.

Skoda ve Seat'ı bu forumda anlatmaya gerek yok.
Kia -Ceed - parça kalitesi/dayanıklılığı nasıldır kesin birşey söyleyemem fakat içine oturduğumda koltuktan direksiyona açık söylemek gerekirse skoda'dan daha kaliteliydi, ama dersiniz ki, yürüyen aksam, motor nasıldır, orasını bilemem, araştırmak lazım.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti dervisali » 14 Tem 2011, 23:14

Yanıtlar için teşekkürler.

Yazılan birkaç olumlu nokta benim için çok önemli :

1. Kia nın Türkiye de fabrikası bulunmamasına rağmen parça bulmada sorun yaşanmaması çok iyi (Al satçı olmadığım için ve bu aracı uzun süre kullanmayı düşündüğüm için çok dert etmemeliyim sanırım)

2. Dizel de Kia Scout dan üstün görünüyor

3. Bagaj hacmi ve aracın büyüklüğü (sürücü ve yolcu rahatlığı açısından) çok önemli

Kim ne derse desin, ülkemizde sw araçlar tutulmamasına rağmen ve insanlarımızın Van tipi araçları tercih etmelerine rağmen ben bu araçları çok beğeniyorum ve gerçek aile araçlarının bu tip arabalar olduğunu düşünüyorum.

Sanırım tercihim Kia Ceed SW den yana olacak.
dervisali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ykorkmaz » 15 Tem 2011, 07:07

FORD C-MAX ya da S-MAX sanırım bu araçlar da sizin istediğiniz özelliklere sahip. Sürüş rahatlığı ve fren mesafesi C-MAX'de benim çok hoşuma gitmişti.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti des2009 » 15 Tem 2011, 08:35

ne olursa olsun tek kelimeyle SKODA
Kullanıcı avatarı
des2009
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat
Arabanız: fabia

İleti serhat_a89 » 20 Tem 2011, 15:14

http://www.uzmantv.com/esp-nedir
Bu linkte Esp.yi anlatırken kia sporty wagon kullanılmış belki biraz ikna edici olabilir :)
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Henien » 20 Tem 2011, 16:08

Sunrooflu 1.2 htp motorlu roomster 33 bindi Ata'da. Bu pazar baktım. 1.2 htp moturu 2005 fabia sedanımda kullanıyorum Gücü biraz zayıf ama şehir içi sakin kullanımda 5.5-6 lt yakıyorum. 2005 model için vergi olarak 86 tl ödedim bu ay. Ayrıca garantiyi bozmadan lpg de takıyorlarmış. benim fabiaya 15bin verdiler neredeyse borca girip alacaktım.

Fabia scout vardı bir tane de. Dolu. o da güzel görünüyordu. ibiza beni hayal kırıklığına uğrattı, skodaya göre marka imajı biraz daha yukarıda görünüyor ama bence skoda daha kaliteli duruyor. Kia da beni hiç etkilemedi. Ama saydıkların arasında nissan note ve c3 picasso biraz daha öne çıkıyor sanki.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti lsevinc » 20 Tem 2011, 23:41

kia ve skoda arasında tercih yap...ben iki araca da baktım...skoda bir burun fark ile önde gibime geldi...
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir