1993 FAVORİT ŞANZUMAN İÇİN DESTEK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1993 FAVORİT ŞANZUMAN İÇİN DESTEK

İleti hakancici » 02 Mar 2020, 11:45

Merhaba,

Hafta sonu itibariyle favoritimin baskı balata ve şanzumanı (çıkma) değişti. Vites boşluğu aşırı fazla geldi bana. Sorun ise sanki arabayı 1 e 2 ye değil de 3. vitese takmış gibi kalkış oluyor. 1. ve 2. vitese takamıyorum. Araba usta da kaldı. Sanki probleme de hakim değil verdiği cevaplardan anladığım kadarı ile.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

hakancici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan Cici
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit & VW Bora

İleti sainz » 02 Mar 2020, 16:27

hakancici yazdı:Merhaba,

Hafta sonu itibariyle favoritimin baskı balata ve şanzumanı (çıkma) değişti. Vites boşluğu aşırı fazla geldi bana. Sorun ise sanki arabayı 1 e 2 ye değil de 3. vitese takmış gibi kalkış oluyor. 1. ve 2. vitese takamıyorum. Araba usta da kaldı. Sanki probleme de hakim değil verdiği cevaplardan anladığım kadarı ile.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Vİtes kolunun altındaki plastik burç aşınmışsa böyle bir durum olabilir. Kontrol edilmeli.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakancici » 03 Mar 2020, 13:41

Tavsiyeniz üzerine burçla ilgili kontrol ettirip, konu hakkında bilgilendirme geçerim.
hakancici
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 06 Mar 2020, 19:15

Bendede aynı sorun vardı fazla boşluk vardı vites mil burçlarını değiştirdim ama aynı değişmedi. Ustam sanzimandaki vites dişli mil pimi zaviyeli burc diye bir parçadan suphelendi. Sonra baskı balatayi değiştirirken bi baktı vites milinin sanzimana bağlandığı yerde bağlantı sorunu var. Oradaki boşluğu alıp civatayla montajını güzelce yaptı. O boşluk gitti.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hakancici » 07 Mar 2020, 16:05

Sorun şanzıman da çıktı. Şanzımancı da şaşırdı duruma. Velhasıl kelam yeni bir şanzıman toparlanıp takıldı, vites kolu altı içinde burcundan miline kadar ne varsa değişti, yapıldı. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam.

phenomx3 yazdı:Bendede aynı sorun vardı fazla boşluk vardı vites mil burçlarını değiştirdim ama aynı değişmedi. Ustam sanzimandaki vites dişli mil pimi zaviyeli burc diye bir parçadan suphelendi. Sonra baskı balatayi değiştirirken bi baktı vites milinin sanzimana bağlandığı yerde bağlantı sorunu var. Oradaki boşluğu alıp civatayla montajını güzelce yaptı. O boşluk gitti.

O boşluğu genelde 13 lük civata ile hallediyorlar.
hakancici
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 14 Mar 2020, 12:13

hadi geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE