93 forman aracımın çekışı düştü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 forman aracımın çekışı düştü

İleti Ahmet akar » 11 Mar 2020, 17:06

Saygıdeğer arkadaşlar
15 gündür aracımla rampa çıkamıyorum
Karbüratörcü ve gazcı gerekli kontrolleri yaptı bizlik birşey yok dediler motorcumda aynen bizlik bir durum yok dedi şaşırdım kaldım sabah en az 3 marşta zor çalışıyor 60 -70 km.de hızlanayım diyorum gaz yemiyor rampayı 2nci vites zor çıkıyorum
Lütfen yardım.

Ahmet akar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ahmet Akar
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 1993 Skoda forman

İleti jawacı » 13 Mar 2020, 19:15

Egzos tıkalıysa motor boğuluyordur. Kontrol etmekte fayda var.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Kia Rio 1.5 crdi hatcback

İleti phenomx3 » 14 Mar 2020, 12:11

herşey olabilir. baskı balata, ateşleme sistemi, egsoz, birçok etken olabilir. ama üç marşta zor çalışıyor demenden ateşleme ile ilgili gibi duruyor.benzinde ve gazda aynı mı ilk çalıştırmadaki sorun onu da tespit etmekte fayda var önce bujileri tevzi makarasını kabloları distribütörü sırayla bakman lazım. vs.vs.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Forman26 » 05 Nis 2020, 02:00

Yanliz degilsin dostum bende ayni sikintidan ugrasiyorum su anda eksoz gecen sene cataldan dwgisti bujiler kablolar yeni silindir kapak conta yapildi distirubitor orjnal ddegisti ama araba hala ne hizlaniyo ne gidiyo gaz ayari yapildi .bir tek karburator kaldi ondada duzelmez ise tek care elden cikarmak
Forman26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mesut AKTAŞ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Forman

İleti phenomx3 » 11 Nis 2020, 12:28

Ahmet akar yazdı:Saygıdeğer arkadaşlar
15 gündür aracımla rampa çıkamıyorum
Karbüratörcü ve gazcı gerekli kontrolleri yaptı bizlik birşey yok dediler motorcumda aynen bizlik bir durum yok dedi şaşırdım kaldım sabah en az 3 marşta zor çalışıyor 60 -70 km.de hızlanayım diyorum gaz yemiyor rampayı 2nci vites zor çıkıyorum
Lütfen yardım.

Gaz beynin ömrünü yitirmiş olabilir. Benzinde de aynı yapıyorsa benzin otomatiği de arızalı olabilir. Ben yaşadım çünkü. Marsim baş baş almıyordu. kontak termigim takılı kaldı marş motoru yandı. Ustama anlatınca benzin otomatiğine baktı vakum kaçırıyor o yüzden benzinde zor çalışıyor. Sonra gazda denedi. Gaz beyninde de sıkıntı var dedi hepsini değiştirdim sorun düzeldi. Yolda giderken bile benzine çok zor geçiyordu. Bunları kontrol ettir. Ben söktuğum gaz beyninin içini açtım aman Allahım bu çalışmaz tabi demiştim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Adanalimustafa » 22 Tem 2020, 20:26

Ateşleme beynini kontrol ettir
Adanalimustafa
Yeni Üye
Yeni Üye