Conta hangi marka tavsiye edersiniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta hangi marka tavsiye edersiniz

İleti erhandurmus » 07 Nis 2020, 19:38

94 GLX favoritim var conta yaktı ama conta olarak orjinal sağlam değil bunun için çelik conta tarzında bir contası var mı varsa markası nedir acaba yada zorlamaya ve LPG kullanımına en çok dayanan tavsiye ettiğiniz bir silindir kapak contası markası var mı internet satışı güvenli olan bir site var mı şimdiden teşekkür ederim..

erhandurmus
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erhan
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit 94GLX

İleti Tohumcug » 11 Nis 2020, 09:40

Benim araç ta felicia conta yaktı bende aynı detten muzdaribim bakalım bir bilen bize yardımcı olur
Tohumcug
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: GÖKHAN tohumcu
Nereden: Erzurum
Arabanız: Felicia lx

İleti phenomx3 » 11 Nis 2020, 12:15

En kaliteli olanı elring. Sonra victor reinz. orjinali Temac ama çakması var diye duymuştum. Eğer kapağinız daha önce taşlanmış ve bu son taslama olacaksa da 2 mm conta takmanız gerekebilir. Taslamaciyla iyi koordine yapın. Benim son taslamaydi 2 mm Victor reinz taktı ustam.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti erhandurmus » 11 Nis 2020, 15:04

Sıfır motor yaptırıyorum 3 4 sene conta sıkıntısı cekmek istemiyorum benzinli ve antifiriz ile kullanacağım ancak izmirde yaşıyorum ne yazık ki sıkıntım oluyor. OHC yada DI MOTO tavsiye etti ustam 2 si de silikonluymuş 2mm silikonlu ve çelik conta arasında çok kalmıştım ustamız çelik conta her yakmada motor yaptırır dedi o yüzden silikonlu tercih ettim elring sanırım orjinali olması lazım ancak orjinali cok hızlı yanıyor izmir sıcağından hiç dayanmıyor zaten bende DI MOTO aldım elring almalı mıydım ?
erhandurmus
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erhan
Nereden: İzmir
Arabanız: favorit 94GLX

İleti mturgut34 » 12 Nis 2020, 09:20

1- saf su ve kırmızı antifiriz kullanılacak
2- 80 termostat 80-75 lik fan müşürü
yada 88 termostat 85-80 müşür veya 82-72 lik müşürde olur size kalmış rahatlıkla lpg de kullanabilirsiniz 4 yıldır hararet sıkıntısı yaşamadıım istanbulda.
bu araçlarda soğutma sistemine gerekli ilgiyi gösterirsen conta sorunu yaşamassın.
sıfır motor ve benzinde kullanman tekrar sorun yaşamanı engellemez
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti phenomx3 » 12 Nis 2020, 13:56

mturgut34 yazdı:1- saf su ve kırmızı antifiriz kullanılacak
2- 80 termostat 80-75 lik fan müşürü
yada 88 termostat 85-80 müşür veya 82-72 lik müşürde olur size kalmış rahatlıkla lpg de kullanabilirsiniz 4 yıldır hararet sıkıntısı yaşamadıım istanbulda.
bu araçlarda soğutma sistemine gerekli ilgiyi gösterirsen conta sorunu yaşamassın.
sıfır motor ve benzinde kullanman tekrar sorun yaşamanı engellemez

aynen katılıyorum.. ben 4 sene önce conta yaptırdım. önceki sahibi antifirizsiz kullandığı için conta zarar görmüş. ben antifriz kullanmaya başlayınca da sistemdeki tıkalı yerler açıldı bir kaç defa antifrizi değiştirip sistemi temiz hale getirdim ama hasarlı conta sıkıntı yarattı zamanla , yoksa hararet yaptırmamıştım aracıma. daha önce taşlandığı için ve bu son taşlama dediği için 2 mm victor reınz conta taktık. fanımı tempra fanı ile değiştirdim ustamın tavsiyesi ile. kendisi hep söküyorum bizim araclar sıfırken yetkili serviste çalışmış çok iyi tanıyan birisi bu araçları. 80 lik termostat ve 85-80 behr marka fan müşürü kullanıyorum kendi feliciamda dedi ve bende aynen hepsini uyguladım. antifiizsiz asla kullanmıyorum. sıkıntı ve hararet olayı yaşamadım hiç o gün bugün.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mturgut34 » 12 Nis 2020, 15:58

birde şunu söyliyim bu mpi ve spi motorlarda (karbüratörrdede olması muhtemel) özellikle kalörifer radyatörüne dikkat etmek gerekiyor tıkalı olması suyun zor dönmesine bununla birlikte hızla su sıcaklığının yükselmesine ve fanın çok uzun ve çok kısa aralıklarla çalışmasına neden olur. bu başıma gelen bir olay aklınızda bulunsun
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti skodaci06 » 17 Nis 2020, 09:18

Merhaba oncelıkle yazın termıostat 74 luk fan musuru 82 68 kullanın kısın ise 88 lık termostat kullanıp 88 68 fan musuru isinizi gorur baya birde favorit lern fani kucuk imkaninız var felıcıa fanı takın bıraz pahalı ama direk uyar gucludur eger kesme bıcme uyduralım derseniz elektırıkcıler dogan slx fanı takıyor oda iyi sogutur saygılarımla.
skodaci06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haydar Çağaroğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Felicia 1.6MPİ

İleti Osmanli283416 » 28 Nis 2020, 21:58

Hayirli aksamlar. 93 favorit aracim cekisten dustu. 4 gunluk yasak sonrasi suyu kontrol ettigimde depo bostu su ekledim. Sonradan araba isininca depo yaridan aza dusuyor kapagi actigimda taşiyor ve fazla hava yapiyor. Ilk aracim pek bilgim yok conta yakmis olabilirmi ?
Osmanli283416
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bayram yilmsz
Nereden: Bursa
Arabanız: Favorit

İleti phenomx3 » 03 May 2020, 14:13

muhtemelen conta. böyle gezmeyin buyuk sıkıntılara sebep olabilir. yağı kontrol et su karişmışmı. yağ kapağında mayonez gibi birikme varmı...
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaci06 » 07 Ekm 2020, 12:27

suanda temac dicem onlarında hep cinmalı orj temac bulursan temac orj yoksa elring var yeni cıkan onlarda basarılı 100 tl bırsey orj temac da 100 tl onları bulamazsan gasget marka var oda iyidir 40 tl bu araclar conta yakmasi antifirz ve fanın kucuk gelmesı yaz kıs antirifiz olcak sogutma sistemı acık olcak fani büyütürsen skoda felicia fan ve davrulmazı bıre bır olur super sogutur biraz malıyetlı ucuz fan dersen tofas slx fanı tak uydurulur ayaklarını o da iyi olur fan müşürü yazin 82 68 termostat 74luk olsun kısın 88 lık termostat 88 68 veya 82 68 fan müsürüde olablır isitmasını istersen kısın aracın cin malı kalefer petegı degılde bakır al fırın gıbı olur saygılarımla kazasız belasız sürüşler :) by skodaci
skodaci06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haydar Çağaroğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Felicia 1.6MPİ

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir