Conta tamir masrafı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta tamir masrafı

İleti darkram » 28 Ekm 2018, 19:14

Kolay gelsin favoritçi arkadaşlar araçım hareket yaptı yağ kapağında az da olsa sarı Bi tabaka oluyor büyük bir ihtimal conta yaktık contayı kaça mal ederiz son fiyatlardan haberi olan varmı conta taşlama işçilik falan teşekkürler

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti phenomx3 » 01 Kas 2018, 17:26

victoreinz conta
karburatör alt flanşı metal set
benzin dinlendirme ünitesi
kapağın taşlanması ve sübap lastiklerinin değişimi
antifriz
sibop ayarı(1500 km sonra)
direksiyon kutusunun sökülüp bakım ayar ve boşluğunun alınması
şanzıman yağının değişimi (sadece işçilik yağ benden)

2016 yılında contayı yaptırmıştım. beraber yapılan diğer işlerle.bu şekilde paylaşmıştım. toplam 610 lira vermiştim. kıyaslamana yardımcı olur belki.

masraf yapılacak şeylere göre değişir. taşlamacı 150 civarı olması lazım. conta markaya göre fiyat değişiyor. temac,victorihz yada elring conta kullanın. daha önce taşlandıysa ve bu son taşlama olacaksa 2mm lik conta takmanız gerekebilir. ustanızı iyi seçin. taşlama, conta,antifriz, işçilik vs. 600 den aşağı olmaz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti cemokan » 02 Kas 2018, 14:27

Benim arabamında conta çürümüş sabahları patırdama vardı. Kapak durumu iyi idi taşlama olmadı temac marka conta bunun yanında egsoz manifolt ve egsoz boğaz contaları. 1 adet şuan emin olamadım (2 de olabilir) saplama ve son olarak külbürtör başlık vida lastikleri hepsi topla 460 tl tuttu. Arabada sad e su var antifiriz yok 2 ay oldu Antifirizi ben kendim değistireceğim
cemokan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem K
Nereden: Muğla
Arabanız: Skoda Favorit 136 L

İleti phenomx3 » 09 Kas 2018, 18:21

antifirzsiz kullanmayın. aracı aldığımda antifrizsiz kullanıldığından jikleye giden su kanalı olsun soğutma sisteminde biçok yer olsun tıkalıydı. ben 3-4 kere suyu ve antifrizi değiştirerek sistemi anca sağlıklı hale getirmiştim. ama zamanla su eksiltme arttığından contayı yaptırdım. conta sadece su kullanıldığı için zarar görmüş sen de antifirizle kullanmaya başlayınca zarar gören yerleri aşındırmış dedişti usta.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Favor135L ve 14 misafir