Direksiyonu hareket ettirince lpg anahtarı kapanıp açılıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyonu hareket ettirince lpg anahtarı kapanıp açılıyor.

İleti aydin.halit » 25 Mar 2018, 18:54

Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç gündür aracımda bi sıkıntı ortaya çıktı. Kontak açık yada motor çalışır durumda farketmiyor, direksiyonu hafif sola anlık kırınca lpg anahtarının enerjisi kesilip hemen geri geliyor, bazen hep gidiyor ve yine direksiyonu hareket ettirince geri geliyor. Direksiyonu hareket ettirmeye korkar oldum, yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum. Aracım 94 model favorit glx.

aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halit AYDIN
Nereden: Samsun
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti hetepe » 26 Mar 2018, 07:25

lpg anahtarının bağlantı kablolarını,
anahtardan motordaki kesicilere kadar iyice kontrol edilmesi gerek, direksiyonla ilgili biryerde kopukluk gevşeklik gibi bir durum olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti aydin.halit » 26 Mar 2018, 15:44

Cevabınız için teşekkür ederim hetepe, cevabınızdan önce tamda dediğiniz gibi direksiyon alt kapağı söküp baktım, göğsün ortasından bir siyah kablo gidiyo lpg anahtarına doğru ama anahtara mı bağlı bilmiyorum, kablo hafif gevşek gibi duruyodu izole bantla az daha sağlamlaştırdım, tam mafsalın üstünden geçtiği için dirksiyon dönünce etkiliyo olabilir, şimdilik bi sıkıntı gözükmüyo ama tekrarlarsa dediğiniz gibi komple kabloları kontrol edeceğim.
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halit AYDIN
Nereden: Samsun
Arabanız: 94 Favorit GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir