elektrik sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

elektrik sorunu

İleti saklap » 28 Mar 2018, 20:47

geçen gün arabamı yıkarken arkadaş araç içi elektrikli süpürgeden verdi benim de çakmaklığım çalışmıyordu ama belki çalışır diye denedim ve çalıştı 30 saniye sonra ise kapattım süpürgeyi. keşke çalıştırmaz olaydım merkezi kilit, tavan aydınlatması, dörtlüler, korna ve çakmaklığım çalışmıyor ayriyetten selektör de yapmıyor. sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam. iskenderunda bulunduğumdan ve buradaki ustaların çoğunun kazıkçı olduğundan dolayı sanayiye gitmekten kaçınıyorum. kendim halledebileceğim bir sorun mu ?

Kullanıcı avatarı
saklap
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda favorit

İleti hetepe » 29 Mar 2018, 07:06

sigorta panelinden aküye doğru bağlantıları, soketleri kontrol edin...özellikle sigorta paneli bölgesinden çıkma olasılığı yüksek.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti saklap » 31 Mar 2018, 12:30

hetepe yazdı:sigorta panelinden aküye doğru bağlantıları, soketleri kontrol edin...özellikle sigorta paneli bölgesinden çıkma olasılığı yüksek.

baktım ama çıkan bir soket vs yoktu
Kullanıcı avatarı
saklap
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda favorit

İleti Onur » 31 Mar 2018, 13:35

Sigortayı değiştirin kesinlikle sigorta atmıştır sağlam gözükebilir aynısı başıma gelmişti hatta bende sigorta panelinin şeması bile vardı favorit sigorta şeması diye arat sol baştan 6 yada 9 kontrol et sök yerinden çıkar başka sigorta tak kesin çalışacaktır ..
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir