Endüksiyon bobini

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Endüksiyon bobini

İleti darkram » 17 Haz 2019, 13:54

Arkadaşlar endüksiyon bobinin orijinalini bulmak zor tofaşınki oluyor diyorlar bilginiz varmı

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti phenomx3 » 06 Tem 2019, 10:36

https://www.aloparca.com/yedek-parca/%C ... 2/80156329

BENDE ORJ. VAR ZAMANINDA BULUP ALMIŞTIM. YEDEK TUTUYORUM. ORJ. BULUNCA ALIP KENARA KOYMAK LAZIM. ÜNÜVAR DA YERLİ VE KALİTELİ. HEM BU FİYATA ÇOK İYİ BENCE KAÇIRMAYIN
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ubabubab » 30 Tem 2019, 19:39

ARAÇ 90 Lİ MODEL ORJ ARAR BU MİLLET O ARAÇTA HANGİSİ ORJ DE BOBİNİN ORJ ARARSINIZ SONUÇTA BOBİN YAPACAĞI İŞ AYNI YENİ OLMASI ZATEN + ESKİ BOBİN 10BİN WOLTSA YENİSİ 30-40 VİKA DA OLSA SARDESTE OLSA MAKO DA OLSA AYNI EŞŞEĞİN AYAĞINDA NAL YOK HASANDAĞINA ODUNA GİDER
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti phenomx3 » 18 Ağu 2019, 15:06

Arkadasim herşeyin orijinali en mükemmeldir. Ben çin malı distribütör almıştım avans tutmuyordu geri verip aynısıyla değiştirdim o da avans tutmadı. Karbüratörcum Eski orjinal olanı tamir etti. Elindeki eski çıkanlardan hasarlı parçayı değiştirdi ve yıllarca kullandım. Aynı işi yapıyorlar ama nasıl yapıyorlar. Mesele orada. Önce orjinal parça, bulamazsan en yakın kalitede yan sanayi o da olmazsa son çare çin malı.

90 li model arabanın neyi orjinal ki demişsin. Benim aracin silindir kapağı,k direksiyon kutusu aks milleri ve kafaları, alternatör, marş dinamosu. Ateşleme bobini ve beyni distribütörü buji kablolari hepsi orjinal.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ubabubab » 01 Eyl 2019, 20:28

erdal efendi --- herşeyin orijinali en mükemmeldir---boş laf 2 defa almışsın tutmamış demekki senin zincir tırtlamış ben vika aldım şak oldu buda çin malı çinliler olmasa bu araçlar yürümez ----Ateşleme bobini ve beyni distribütörü buji kablolari bunlar orj ise 27 yıl gitmez sen orj ile değiştir çek cumhuriyeti sana yollasın
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti phenomx3 » 15 Eyl 2019, 18:50

ubabubab yazdı:erdal efendi --- herşeyin orijinali en mükemmeldir---boş laf 2 defa almışsın tutmamış demekki senin zincir tırtlamış ben vika aldım şak oldu buda çin malı çinliler olmasa bu araçlar yürümez ----Ateşleme bobini ve beyni distribütörü buji kablolari bunlar orj ise 27 yıl gitmez sen orj ile değiştir çek cumhuriyeti sana yollasın

sakarya yakın gel gör hangileri orjinal daha doğrusu orj. olmayanı varmı aracımın üzerinde....sen ukala terbiyesiz bir adamsın. uslubuna dikkat et konuşurken beyefendi.

ayrıca zincir yeniydi ve arızalı olsaydı bile eski distribütör tamir olunca o da avans tutmazdı değilmi???????? ama cevap verme seninle muhatap olmayacağım....
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir