Favorit LX fren sorunu Acil!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit LX fren sorunu Acil!

İleti Emre97 » 09 Haz 2020, 22:34

Merhabalar. 93 favorit LX aracım var. Yakın zamanda fren merkezinden yağı sızdırdığı için fren merkezim değişti.
Bu sefer hiçbir frenlerim ısındığında fren pedalının yarısı boş basmaya başladı ve tekrar ustaya gittim. alınan parçanın sorunlu olabileceğini söyledi ve fren merkezim bir kez daha değişti. Ayrıca arka fren silindirlerinden birisi sıkıntılıymış o da değişti, diğeri de kontrol edildi. fren yağı değiştirildi (ferodo dot 3)
Sorun şu ki; Bu pedalın yumuşayıp boşalması tekrar başladı ve ben artık ana merkezden olduğunu düşünmüyorum. Sistemin havası alındı. ön fren hortumları değişti, ön balatalar yeni, arka silindirler kontrol edildi değişti..

Bunun haricinde frene basınca westinghousedan fıss sesi geliyor ve araç devir yükseltiyor iç lastiğinin değişmesi gerekiyormuş. westinghouse tamirinden sonra fren boşalması da düzelir mi? sorun sadece westinghousedan olabilir mi?

şuan frenlerin soğukken bile bu boşalma hissini yaşatıyor ama frenciye gittiğimde bi sıkıntı göremiyorlar. Detaylı şekilde yardımcı olabilecek birileri var mı?

Emre97
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Emre
Nereden: Ankara
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti phenomx3 » 13 Haz 2020, 09:52

Benim de frene basınca boşlama yapıyordu. Hatta basılı tutarken de pedal fren kaçırıyor daha fazla basmam gerekiyordu. Karbüratörcum gaz ayarı yaparken westenhous dan hava kaçırıyor tislama var Frenciye git dedi. Ben westenhous tamir takımını alıp gittim. Frenci baktı fren ana merkezi ile wetinghaus arasında saclı bir conta var. Onu değişti sorun düzeldi. 2 sene falan sonra gene kaçırmaya başladı gene değiştik ana devam etti. Ustam ana merkez arızalı degisecez ama çin malı alma uğraşırsın dedi. Orjinal çıkma buldum birinden ona da ana merkez değişecek demişler yağ kaçağı için degismisler ama kaçak devam edince fren hidrolik deposu kaçırdığını anlamışlar. Orjinali takmamis satıyordu aldım. Frenciye gösterdim sağlam dedi taktik ve kullanıyorum. Eğer ki westenhous içindeki diyafram vs. Değiştirecek sen frenlas marka bul. Frencim demişti. Benim aldığım set duruyor istersen verebilirim
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti MAKASCI » 15 Haz 2020, 01:10

Benimde frende boşalma oluyor du frene basınca rölanti değişiyordu tislama sesi geliyordu vestinghaus ve merkez aldım çıkma olarak vestinghausun üzerine takiliydi merkez bende çıkartıp kendi merkez ve vestinghaus ile değiştirdim Allah a şükür artık fren problemim kalmadı
MAKASCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak Yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir