FAVORİT VİTES KOLU VE HAREKETLERİ HK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT VİTES KOLU VE HAREKETLERİ HK

İleti rakcay52 » 02 Arl 2010, 14:48

Merhaba forum dostları favomu 1 veya ikinci vitese atarken illa vites sağ bacağıma değmek zorundamı veya şöför olarak sağ bacağımı kapı tarafına çekmek zorundamıyım veya viteste bir anormallikmi var(gerçi yok ama) tüm favolar böylemidir(şöfor koltuğum iyi kırık dökük değil sağlam sayg.

Kullanıcı avatarı
rakcay52
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Recep AKÇAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit Lx-93

İleti sainz » 02 Arl 2010, 15:06

Otomobilin altında kalan ve vites kolunun bağlandığı mekanizmadaki plastik burç iyiden iyiye aşınmış bence. Değiştirirseniz bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
RS
RS

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: Favorit 1.3LX

İleti skodaizm » 02 Arl 2010, 15:10

Vites mekanizmasında birkaç teflon-plastik burç vardır. Bunlar zamanla aşınıp bollaşır. Onun harici yine mafsal bağlantılarının somunlarında gevşeme olmuştur. Sökülüp elden geçirilmesi, sıkılması ve yataklaın değişmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra vites kolunun sıkılaşıp gezinmesini engellemiş olacaksınız.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti 45sardes » 02 Arl 2010, 19:09

Ben bu konu hakkında kesin çözüm olarak tornada plastik bir burç yapılarak problemi uzun vadeli çözen bir arkadaşımdan duydum.
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir