Formen GLX Yağmurda tekliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Formen GLX Yağmurda tekliyor

İleti MAKASCI » 12 Haz 2020, 18:46

Yağmur yağdığında araç patır patır gidiyor ve dip gaz vermem gerekiyor 3. - 4. Vitese kadar düşmem gerekiyor gidemiyorum ateşleme beyninden şüpheleniyor aslında sormak istedim birşey de ateşleme bobini hakkında 2 tıp ateşleme bobini bulunuyor piyasada hangisi daha sağlıklı acaba yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler

MAKASCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak Yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: Forman

İleti jawacı » 12 Haz 2020, 23:13

Arıza muhtemelen distributor kapağına su girmesi. Benim favoritte de aynı sorunu yaşamıştım. Distribütörün kapağına poşet geçirin yada bulaşık eldivenini parmaklarını uçlarından keserek kapağın üzerine geçirin. Sorun düzelecektir.
Ateşleme beyni arıza yaptığı zaman elektriği komple kesiyor. Kesik kesik vermiyor.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Kia Rio 1.5 crdi hatcback

İleti MAKASCI » 15 Haz 2020, 01:05

Distribütör kapağını değiştirdim sorun düzelmedi ateşleme beyni yada bobinine su gelmesinden şüpheleniyorum ona da poşet geçirdim bakalım ne olacak
MAKASCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak Yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir