fovorit motor gücü.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fovorit motor gücü.

İleti egelim » 29 Eyl 2018, 20:41

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım 92 model fovorit aldım ruhsatında motor gücü 55kw yazıyor buda 73 beygire tekammül ediyor bu doğrumudur acaba birde bu araç rampada çok bayılıyor düz yoldada yüzü görmüyor mekanik bir sorunumu var veyahut bu araçların gücümü bu kadar beni bilgilendirirseniz sevinirim.

egelim
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: musa tetik
Nereden: İzmir
Arabanız: fovorit92

İleti sainz » 05 Ekm 2018, 15:04

136L' ler 63HP

135L, 135LX, 135GLX, Sportline, Blackline, Silverline olanlar ise 58,5HP' dir.
Aracınız LPG' li ise LPG' nin motoru düzgün besleyememesinden kaynaklı yeterli gücü üretemiyor olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti egelim » 06 Ekm 2018, 01:33

sainz cevaplamanız için teşekkür ederim benimkisi 135l ozaman ruhsatda hatalı yazıyor aracım tek lpg, de deyil benzinde,de çekişi çok düşük bir de içeriye çiğ gaz kokusu geliyor, hem lpg, de hem,de benzinde daha henüz ölçmedim ama birazda fazla yakıyor gibi geldi bana bunu yaşamış ve sorunu çözmüş veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
egelim
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: musa tetik
Nereden: İzmir
Arabanız: fovorit92

İleti darkram » 15 Ekm 2018, 23:02

Karbüratörü temizletin hocam bendede aynı sorun vardı Araç çekmiyordu. Bakıma soktuktan sonra şahlandı
darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti darkram » 15 Ekm 2018, 23:03

darkram yazdı:Karbüratörü temizletin hocam bendede aynı sorun vardı Araç çekmiyordu. Bakıma soktuktan sonra şahlandı

Bujileri ve ateşleme sistemini kontrol ettirin ve karbüratör
darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti Forman26 » 21 Ekm 2018, 12:08

Arkadaşlar hepinize iyi günler 93 formanlx kullaniciyim yakıtı çekişi gayet iyiken birden yakıt ve performans kayboldu düz yolda 100 ulaşmam geç rampalar cehennem oldu distribütör buji buji kabloları 3 aylık egzoz baştan assagi 2 haftalık lpg beyni atiker 2 haftalık ve hala aynı lütfen help hellllp sibop ayarı dendi usta gerek yok dedi lütfen yardimm
Forman26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mesut AKTAŞ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Forman

İleti ubabubab » 21 Ekm 2018, 18:24

belki faydası olur ben gördüm
1-buji brisk olacak (hepsi aynı bujimi buji değil)
2-buji tırnak aralığı sentil çakısı ile 0.70 inecek
3-distr.mili yağlanacak--tevzi makaranı değiştir
4-endk.bobini eski ise değişecek nedeni
yeni bobin 40.000 volt üretir bu ateşlemeye lazım olan
eski bobin değerleri 20.000 kadar iner elektrikli aletleri ömrü 10 yıldır kimse bunu kaale almaz sadece şikayet sonra skoda dandik derler çünkü bu aracı kullananların bütçe kısıtlı olduğunda kimse bunu görmek istemez buna rağmen sıkıntı yaşarsan baskı balatana baktır baskının ayakları zayıf ise baskı uygulamayaz gitsem gidemem olur
evet bunu okuyanlar diyecekki ooooo malasef sıkıntı zincirlemedir birde aracınızı devirli kullanın hararet yapar yaşlıdır yormayayım diye düşünmeyin bu motor u italyan bertone tasarlamış
devirsiz kullanılan araçta yanma odasında basınç olmadan yanan yakıt kurum bırakır yeterli Q2 girmez çiğ yanar halbuki devirli kullanırsan kurum yapmaya fırsat bulmaz kurumu atana kadar devirli enaz 500km yani öksürerek balgam sökmek gibi düşünün bu ihtiyarların ciğerlerini açın(basın) bu tecrübenin karşılığı 1 tl benim adıma cuma kıldığın camiye veriniz kolay gelsin hepinize bu yazıyı okuduysan 1 tl mutlaka öde ahirete bırakma çünkü bunu bulana kadar saçlarım beyazladı
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir