Gaza sonuna kadar basııyorum ama araba sonradan fırlıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaza sonuna kadar basııyorum ama araba sonradan fırlıyor

İleti mdgnn » 23 May 2018, 08:51

Abiler iyi forumlar;

Şarj dinamosundaki konjektör değişti dün. Akü boşalmıştı haliyle şarj edildi sonra dinamo ve akü bağlandı araca akünün dolması için biraz gez araba ile dedi işlerim vardı mümkün olmadı eve çektim arabayı... Akşam dışarı çıkmam gerekiyordu marşa bastım araba zor da olsa çalıştı fakat gaza sonuna kadar basmama rağmen rolantiye güç bela geldi... Sonra 1-2 dakika böyle gaza basılı tuttuğum halde bekledim araba 2000 deviri geçti yola çıktım.
zar zor kalkıyor, vites geçişlerinden sonra biraz gaza yüklenmezsem araba yığılıyor.

Henüz dinamoyu tamir eden elektrikçi ile görüşemedim o mu bişey yaptı yoksa başka bir sorun vardı da o mu patlak verdi bilemiyorum... Aynı zamanda arabanın akü şarj lambası yanmıyordu o çalıştırma esnasında... başka bir akü taktım bu sefer arabanın elektriksel durumu kendine geldi ama gaz sorunu aynen devam ne yapacağımı bilemiyorum ilk defa başıma geldi

Araç 93 135 LX Favorit

fikirlerinizi /tecrübelerinizi bekliyorum teşekkürler.!

mdgnn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mert
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 1.3 LX

İleti snopy17 » 23 May 2018, 11:28

Baskı balata ne durumda ?
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1 1.4 16V

İleti rstz16 » 23 May 2018, 19:22

buji kabloları, distrübütör, bobin,buji kontrol
rstz16
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa
Arabanız: fabia mk1flash

İleti mdgnn » 24 May 2018, 15:06

Baskı balatada sorun yok bujiler ile de alakalı olduğunu sanmıyorum. .. gaz ayarı yapınca kısa süreli düzeliyor sonra yine yığılma başlıyor benzine alıyorum yüksek rölantide çalışıyor.... benzinden gaza geçince gazdaki rölangi 3000 devir oluyor gazı kısıp 1000 devir civarı rölanti ayarlıyorum sonra araba yine zor kalkıyor yığılıyor gaza bi süre bastıktan sonra öne atlıyıp sanki çita gibi serileşiyor ikinci vitese alıyorum vites sorunsuz geçiyor tamam ama yine yığılıyor gitmiyor araba gıdım gıdım devir yükseliyor sonra yine fırlıyor araba
mdgnn
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Fatin » 24 May 2018, 17:14

Hava yakıt karışım sorunu yaşıyorsunuz. Bunun birkaç sebebi olabilir. Lpg için hava filitresinin ucu fazla kapatılmış olabilir. Mikser yanlış konumlandırılmış olabilir. Karbüratör meme uzu tortu yapmış olabilir.

AMa muhtemelen sorun hava yakıt karışım sorunu.
1994 Skoda Favorit 1.3 GLX
1998 Skoda Felicia 1.6 GLX
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
2001 Skoda Felicia 1.3 GLXi Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 2001 Felicia GLXi Combi

İleti mdgnn » 25 May 2018, 13:25

Filtre değişimi yaptıktan sonra uzun süre bindim arabaya bir ay kadar bir sorun olmadı... ne olduysa şarj dinamosu konjektörünü tamir ettitdikten sonra oldu... usta levye ile yerine oturttu dinamoyu o sıra hava hortumu falan mı yırtıldı beyin kablosuna mı zarar verdi ne yaptı çözemedim bugün ustaya gideceğiz mecbur ama hangi ustaya gideceğiz orası ds ayrı sorun
mdgnn
CLASSIC
CLASSIC

İleti mdgnn » 26 May 2018, 13:38

Yine Bir tamirci terörü...

Elektrikçi dinamoyu tamir ederken bir süre duraksamış sonra da tornavida alıp bişeylerle oynamıştı... Meğersem karbüratör ayarıyla oynamış araba ondan yığılıyormuş...

Neyse sorunu çözdük karbüratör ve gaz ayarı yaptırınca düzeldi araç... Tornavidayı aldığını gördüğüm için elektrikçiyi arayıp sordum abi sen böyle böyle olduğunda gaz ayarıyla falan mı oynadın diye hayır oynamadım demişti.... İnsanlar Yalanı terk etmedikçe, halimiz duman
mdgnn
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir