Marş motoru arada almıyor. Nedenini çözemedim.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Marş motoru arada almıyor. Nedenini çözemedim.

İleti bekciii » 10 Tem 2019, 09:07

Selamünaleyküm arkadaşlar. Kontak termiğini de değiştirdim bir müddet çalışmaya devam etti, sonrasında kontak + düz kontok şeklinde çalışıyor. Ama her zaman değil. Genelde kontak la çalışıyor, içeriye direksiyonun altına bir büton getirdim ve otomatikten de düz kontak uçları getirdim. Kontak anahtarını ve büton beraber basarsam alıyor. Ama bazen ne yaparsam yapayım tık bile yok marşta. Sadece arabayı vurdurarak çalıştırabiliyorum. Marş motorunu komple geçen sene değiştirdim, ama aynı sorundan neden yapar bunu. Teşekkürler.

bekciii
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail SAYAT
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: Favorit

İleti salih06 » 28 Tem 2019, 20:37

Merhaba aynı sorunu bende eski aracımda yaşadım. Büyük uğraş sonucu marş kömüründen kaynaklandığını buldum. Bir çok araştırma yaptım sana kaynak olarak bu bağlantıyı önerebilirim...
https://www.konuaraba.com/mars-motoru-komuru-bittigi-nasil-anlarim/
salih06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Aslan Öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda

İleti phenomx3 » 18 Ağu 2019, 15:38

Kontak termigini orj takmadiysan sıkıntı devam edebilir. Ustam söylemişti. Bende uğraştım aynı sorunlarla. Termigi orj bulup değiştirdim. Ama baktık ki ya beyni ve benzin otomatigi de sıkıntılı. Bu yüzden zor marş alıyordu. Bunları da kontrol edin
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti ubabubab » 01 Eyl 2019, 20:35

orjnal
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti phenomx3 » 16 Kas 2019, 10:40

ubabubab yazdı:orjnal

orjinalin markası FAB dır. vika yıda orjinal diye satıyorlar. sizin taktığınız FAB mı kontrol edin. yada başka bir sorun olabilir.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti erender » 29 Kas 2019, 09:57

bekciii yazdı:Selamünaleyküm arkadaşlar. Kontak termiğini de değiştirdim bir müddet çalışmaya devam etti, sonrasında kontak + düz kontok şeklinde çalışıyor. Ama her zaman değil. Genelde kontak la çalışıyor, içeriye direksiyonun altına bir büton getirdim ve otomatikten de düz kontak uçları getirdim. Kontak anahtarını ve büton beraber basarsam alıyor. Ama bazen ne yaparsam yapayım tık bile yok marşta. Sadece arabayı vurdurarak çalıştırabiliyorum. Marş motorunu komple geçen sene değiştirdim, ama aynı sorundan neden yapar bunu. Teşekkürler.

Aynı sorunu yaşadım marş zaman zaman almıyordu. Aracı boşta vitese alıp ileri doğru biraz ittirip tekrar deneyince alıyordu marşı. Marş motorunun dişlisi yemişti, değiştirttim ve düzeldi.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir