Ruhsatsiz favorit aldim.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ruhsatsiz favorit aldim.

İleti felicia560 » 09 Oca 2017, 14:02

Kasim ayinda kadikoyde her gun onunden gectigim bi bahcede yatan hep dikkatimi ceken hatlari cok duzgun olan nerden baksan 10 yildir hic kipirdamamis sarmasiklar arasinda kalmis sabun gibi eriyip yere cokmus 93 model bordo 136L favorit aracin sahibi bulup arac hakkinda biraz muhabbet ettim.

Arac babalarinin babalari vefat edince hurdaya cikarmislar oyle birakmislar 175 binde bakimli ici disi temiz sadece yattigindan dolayi boyasi akmis gitmis ufak tefek curukleri mevcut anahtari yok ruhsati yok.

Ben araci cok begendim orda yatmasina gonlum razi olmadi rica ettim konustum basta kiyamam babamizin hatirasi dedi sonra telden aradilar sembolik bir fiyata anlastim cekiciye atip araci evimin altina getirdim.

Yagi suyu guzel gorunuyordu duz kontak yaptim notor dondu ama calismadi butun ateslemeyi gozden gecirdim problem yok baktim benzin gelmiyor ,sonra benzin otomatigini soktum dagilmisti yenisini aldim msrsa bastim calisti tikir tikir saat gibi motoru var kapilar desen sifir arac gibi acilip kapaniyor ic dosemesi halisi koltuklari torpidosu cok temiz.

Ruhsati yok bu arabayi hic etmeye kiyamadim yaklasik 2 aydir kendime ruhsatli kelepir kazali bile olabilir favorit ariyorrum bendekini ona giydirip ikisinden bir arac yapmayi planliyorum bu konuda siz degerli arkadaslariminda kulagi delik olsun denk gelirse bana haber verirseniz sevinirim.

Kazasi arizasi durumu hic onemli degil cekme belgeli de olabilir bana ruhsati sase no yazan plaketi ve ruhsattaki motor noya ait motor blogu yeter.

felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti enginarslan » 14 Oca 2017, 10:50

Selam,

öyle bir güzellik ziyan edilmez tabi, bugün ilanlara bakarken aşağıdaki ilanı gördüm. Belki işinizi görür.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2807/detay
enginarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: engin arslan
Arabanız: favorit

İleti felicia560 » 20 Mar 2017, 14:30

Arkadaslar aractan daha once bahsetmistim arac calistiktan sonra daha ellememis kenara birakmistim bugun biraz ugrasayim dedim.
Radyatorde su yoktu su koydum calistirdim bes dakka sonra bi baktim yagla su birbirine karismis motor yagi olmus mayonez ;))
Denekki bu aracin yatma sebebi hararetten dolayi conta yanmasiydi...
Yarin motoru acacam kapagi alip rektefiyeciye bi goturup gozden gecirttirip sonra contalari yagi vs. Alip tekrar topliyacam bakalim ne olcak.
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti AhmetH » 20 Mar 2017, 15:50

Oda olabilir donup tapa atmişta olabilir. Herkoşulda sokunce conta degişimi lazim. Motorun icini en guzel temizleyen madde 10 numara basit mineral yağ. Topladiktan sonra araci yarim saat kadar 10 numara yag ile calistirin motorun icindeki butun mayonezi soker bunu ve yag filitresini tekrar degistirirseniz motor ici temizlenir
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir