Skoda Favorit Tekleme Problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Favorit Tekleme Problemi

İleti favorit46 » 13 Kas 2020, 09:17

Arabamda tekleme, bujilere yağ atma, su eksiltme problemleri vardı.
Arabamı yaklaşık 10 gün önce tamirciye götürdüm ve üst kapak contası değişti ve üst kapak haliyle taşlandı. Usta üst kapağı açtığında aslında motor bloğu da yapılsa iyi olur dedi; ancak maliyetten dolayı yaptırmadım. Sadece üst kapak taşlandı ve conta değişti.
An itibariyle arabamda tekleme problemi halen devam ediyor. Su eksiltme ise 1 hafta içinde yaklaşık 2 parmak kadar ama sonuçta az da olsa eksiltme devam ediyor. Konuyla ilgili sizlere birkaç sorum olacak:
1) Acaba motor bloğunda işlem yapılmadığından (segmandan dolayı mı) mı tekleme devam ediyor?
2) Özellikle araç ilk çalıştırmadan sonra motor soğukken tekleme yapmıyor; sanki motor ısınınca tekleme yapıyor.
3) Tekleme nedeni olarak distribütör kapağı, buji kabloları veya tevzi makarası da olabilir mi? Yoksa bunlardan kaynaklansa motor soğukken de mi tekleme yapar?
4)Son olarak da; aracı ilk çalıştırınca normal marş alıyor. Ancak 300-500 m falan gittikten sonra jikle devre dışı olduğundan istop edince tekrar zor marş alıyor. Bu neden olabilir?

favorit46
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BOZCAN
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Favorit 135LX

İleti phenomx3 » 18 Kas 2020, 19:59

Tesleme parçalarından Degiseceksen ilk önce tevzi makarasıni dene. Sonra buji kablo vs. Conta yapıldıktan sonra niye su eksiltir.eksiltmemesi lazim. Su hortumlarindan, Manifolt contasinsan vs. Kaçak varmı. Bana da 4.5 sene önce conta yaptırırken ustam piston gömlek segman da degissek iyi olur bazı gömlekler aşada demişti. Bende maliyetten yaptırmadım. Arabayı fazla zorlama o zaman demişti. Ama şu eksilmesi hiç yasamadim conta ile alakalı. Sizin ya hatalı biseyler yapıldı yada başka yerden kaçak var.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti favorit46 » 20 Kas 2020, 14:29

phenomx3 yazdı:Tesleme parçalarından Degiseceksen ilk önce tevzi makarasıni dene. Sonra buji kablo vs. Conta yapıldıktan sonra niye su eksiltir.eksiltmemesi lazim. Su hortumlarindan, Manifolt contasinsan vs. Kaçak varmı. Bana da 4.5 sene önce conta yaptırırken ustam piston gömlek segman da degissek iyi olur bazı gömlekler aşada demişti. Bende maliyetten yaptırmadım. Arabayı fazla zorlama o zaman demişti. Ama şu eksilmesi hiç yasamadim conta ile alakalı. Sizin ya hatalı biseyler yapıldı yada başka yerden kaçak var.

Cevabınız için teşekkür ederim.
favorit46
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BOZCAN
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Favorit 135LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir