SOĞUKTA MARŞ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOĞUKTA MARŞ SORUNU

İleti Derdiyok » 05 Oca 2017, 08:24

Merhaba arkadaşlar,

94 forman kullanıcısıyım.Kışın çok soğuk havalarda sabahları marş problemi yaşıyorum.Aracın kış bakımları yapıldı. Akü 72 A sıfır.Kutup başlarında ve kablolarda sıkıntı yok kontrol edildi, marşın kömürleri vs. değiştirildi bakımı yapıldı 2 ay önce.
Hava sıcaklığı -25 ve üzeri olunca sabah araçta tık yok... Bazen birkaç denemeden sonra marş basmaya başlıyordu , sonunda tam bıraktı.Elektrikçi kontrol etti kömürlerde vs. sorun yok, marş otomatiğinde sorun var değiştirelim dedi.iki tane skoda parçacısı var otomatiği bulamadım.Bulamayınca tamir ederiz dedi, sözde tamir etti.

Bi süre havalar fena değildi, en fazla geceleri -18...Sorun yoktu ama şimdi yine çok soğuk havalarda anahtarı çeviriyorum tık yok... Bazen ilk denemede bazen üç beş deneme sonra anahtarı çevirip tutunca basmaya başlıyor. Bazende hiç basmıyor sizce otomatiktemi sorun ?

Bilmiyorsun, bilmediğini de bilmiyorsun, bilmediğini bilmekte istemiyorsun...
Kullanıcı avatarı
Derdiyok
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer ÇELİKOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: FORMAN

İleti blues84 » 05 Oca 2017, 09:21

Kontak anahtarını da kontrol edin, kontakta sorun yoksa ve hala otomatik TIK lamıyorsa, otomatik problemli..
Kullanıcı avatarı
blues84
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir