Uzun süre benzinde çalıştırmama sorun olur mu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Uzun süre benzinde çalıştırmama sorun olur mu?

İleti Favoritim55 » 03 Eyl 2018, 21:02

Arkadaşlar 94 model glx skoda aldım muayeneden 1 yıl önce geçmiş benzin lpgli araç. Muayenede biliyorsunuz ikisinse de çalışması lazım. 1 yıl boyunca hep lpgde çalışmış muhtemelen henüz benzin alıp denemedim ama, bana bi arkadaş bu araçlarda çeyrek depo bulundurmana gerek yok öyle dedi, sıkıntı olmaz çalışır dedi. Tecrübeli olan arkadaşlar konuyla ilgili bilgi verebilir mi? Her daim benzin bulundurmak lazım mı depoda yoksa çok da sorun teşkil etmez mi?

Favoritim55
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih şahin
Nereden: Samsun
Arabanız: Favorit glx 94

İleti hetepe » 04 Eyl 2018, 06:56

Yeni nesil arabalarda benzin pompası depo içinde olduğu ve sıralı sistemlerde ilk çalışmayı benzinle yaptığından dolayı depoda benzin bulundurma mecburiyeti var.
Sizin arabada ( ve aynı nesil diğer arabalarda) benzin pompası depoda değil...bu yüzden depo boş da olsa kullanabilirsiniz, ama yolda kalmama açısından depoyu boş tutmayın...
Devamlı tüple kullanırsanız benzin besleme hattındaki elastik plastik, conta keçe vs... kısımlar kurur, bazıları esnekliğini kaybeder ve benzinde zor çalışır, çalışmaz veya başka aksaklıklar çıkar...
bu yüzden en az haftada bir yarım saat benzinde çalıştırmak iyi olur.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Favoritim55 » 04 Eyl 2018, 08:26

Bilgi için teşekkürler. Alırken benzin sistemine de baktılar borular falan yeniymiş sıkıntı olmaz dedi usta. İnş bi aksaklık olmaz.
Favoritim55
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Fatih şahin
Nereden: Samsun
Arabanız: Favorit glx 94

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir