yokuşlarda çekişten neden düşüyor....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yokuşlarda çekişten neden düşüyor....

İleti cantillman » 18 Haz 2007, 20:23

selam arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım..94 model lx favoritim var...yokuşlarda çakişi bayağı bir düşüyor sebebi ne olabilir..aracımda lpg takılı sebep bu olabilirmi..saygı ve sevgilerimle

cantillman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Haz 2007, 20:29

lpg li araçalrda zaten benzine göre bir düşüş oluyor. fakat ciddi bir düşüşse bence lpg ayarlarını kontrol ettiriniz.
lazianke
RS
RS

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sonerx » 18 Haz 2007, 20:33

HARARET 92 LERE GELDİ Mİ OLUR ÇOK NORMALDİR.Isınan motor genleşmeden dolayı güç kaçırır.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti sainz » 18 Haz 2007, 20:34

Motor gücü zaten epey düşük olan Favorit' te LPG sistemindeki en ufak bir arıza veya ayarsızlık çekişin iyice düşmesine neden oluyor.

Bir de eğer ki yokuş yukarı gazladığınızda motor devirleniyor ama otomobil hızlanmıyorsa debriyaj balatası kaçırıyor demektir. Balatanın kaçırdığından emin olmak için:
1- El frenini sıkı sıkıya çekin,

2- 5. vitese takın,

3- Otomobilinizi yerinden kaldırmaya çalışın, yalnız normalden biraz fazla gaz vererek bunu yapmaya çalışın.

Eğer debriyajı tamamen bıraktığınızda bile motor stop etmeden çalışmaya devam ediyorsa, debriyaj balatası kaçırıyor demektir. Debriyaj balatası kaçırmıyorsa motor hemen stop edecektir zaten.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
RS
RS

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 1.3LX

İleti bogazıcıskoda » 18 Haz 2007, 20:36

[quote="cantillman"]selam arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım..94 model lx favoritim var...yokuşlarda çakişi bayağı bir düşüyor sebebi ne olabilir..aracımda lpg takılı sebep bu olabilirmi..saygı ve sevgilerimle[/QUOTE]

aracınıza en son ne zmn subap ve avans ayarı yaptırdınız..
bogazıcıskoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 18 Haz 2007, 20:43

[quote="bogazıcıskoda"] aracınıza en son ne zmn subap ve avans ayarı yaptırdınız..[/QUOTE]

Arkadaş haklı tabii ki.

Ben otomobilin tüm bakımlarının ve ayarlarının yapılmış olduğunu varsayarak yazdım yukarıdaki mesajda.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
RS
RS

İleti AV-2006 » 18 Haz 2007, 23:45

[quote="cantillman"]selam arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım..94 model lx favoritim var...yokuşlarda çakişi bayağı bir düşüyor sebebi ne olabilir..aracımda lpg takılı sebep bu olabilirmi..saygı ve sevgilerimle[/QUOTE]

Bugün arkadaşımın lpg li 93 model lx formen'i ile ivedikde bilgisayarlı lpg ayarı yaptırmak için baya dolaştık,ayarlar yapıldı herşey normal gözükmesine rağmen hakikaten çekiş çok düşük.Aracı bende kullandım gaza hiç tepki vermiyor.Bu arada subap ve avans ayarlarınıda yaptırdık.Birşeyi kabul etmek lazım aracın gücü bu.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti root1907 » 19 Haz 2007, 14:18

benim aracımda yokuşlarda bayılıyor lpg gaz ayarını rolanti ayarlarını falan hepsini kontrol ettirdim herşey normal ama yinede düşüyor lpg de böle bir sorun yaşıyor ama benzine aldığımda rampaların ustası oluyor:)
root1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti cantillman » 21 Haz 2007, 03:43

cevaplarınız için çok teşekkürler
cantillman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti karasu » 21 Haz 2007, 18:59

Clap slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 3 ay önce, 94 model skoda favorit lx aldım. Aracı aldıktan sonra bakımlarını yaptırdım. Uzun yolda 165 - 170 bin yakıyor. Şehiriçinde de bazen 200 bini buluyor. Sizce bu normalmi. 2 haftadırda aracın sol tarafından, sanki birşeyler vuruyormuş gibi ses geliyor. Sohbet ettiğim arkadaşlar akslarda boşluk olabilir diyorlar. Yani sıkıştım kaldım. Bu konularda ne yapabilirim. Confused
karasu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 21 Haz 2007, 19:22

[quote="karasu"]Clap slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 3 ay önce, 94 model skoda favorit lx aldım. Aracı aldıktan sonra bakımlarını yaptırdım. Uzun yolda 165 - 170 bin yakıyor. Şehiriçinde de bazen 200 bini buluyor. Sizce bu normalmi. 2 haftadırda aracın sol tarafından, sanki birşeyler vuruyormuş gibi ses geliyor. Sohbet ettiğim arkadaşlar akslarda boşluk olabilir diyorlar. Yani sıkıştım kaldım. Bu konularda ne yapabilirim. Confused[/QUOTE]

Yakıt tüketimi; şehiriçi trafiğinin ne derece aktığına, kullanım tarzına, ...vs. etkenlere çok bağlıdır ama genel olarak benzinle elde edildiyse iyi bir rakam denilebilir.

Sol taraftan gelen vurma sesleri de büyük bir ihtimalle salıncak burçlarındandır. Favorit' in aksları kolay kolay boşluk yapmıyor.
Kullanıcı avatarı
sainz
RS
RS

İleti sonerx » 21 Haz 2007, 19:44

bijonlar gevşek olabilir.
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti silverline93 » 21 Haz 2007, 21:55

dostum aracın lpg li lpg li araçlarda motor suyu çok önemlidir motor suyunun tam olması gerektiği kadar dolu olduğundan emin ol eğer su eksikse lpg li araçlar genellikle çekişten düşer birde lpg nin beynine bak etrafında beyaz beyaz köpükler varsa su eksikiğinden kaçak yapıyor demektir. vede biraz benzinde kullan yazık pistonlara...
silverline93
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir