2000 Felicia 1.3 Mpi GLXi - Silkeleme, tekleme ve stop etme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 Felicia 1.3 Mpi GLXi - Silkeleme, tekleme ve stop etme

İleti Serdar25 » 24 Eyl 2018, 21:12

Merhabalar arkadaşlar, ismim Serdar. Aracim 2000 model Skoda Felicia 1.3 GLXi Mpi Combi Safeline modeldir.

Aracımda çok tuhaf birkac sorunla karşı karşıyayım. 1 haftadir Gazda veya benzinde 2000 devire geldiğinde aşırı şekilde silkeleme yapıyor (2 hafta önce tekleme yapıyordu şimdi ise teklemenin ötesinde ileri geri bir sarsıntı var) 2500 deviri geçince normale dönüyor 3000 devire gelirkende hafif teklemelerr oluşuyor. Vites boşa alıp gaz verirken de 2000 devirin üzerine çok zor çıkıyor ( ibre aşağı yukarı hareketler gosteriyor). Bir müddet gittikten sonra aracı stop ediyorum 10 dk civarı bekledikten sonra çalıştırıp sürdükten sonra ileri geri silkeleme sarsıntı yapmıyor fakat 2500-3000 devirde teklemeler takilmalar devam ediyor. Diğer bir sorun: Araç boşta iken veya fren yapınca stop ediyor. Geri viteste stop etme sorunu daha fazla. Başka bir sorun: 2. Veya 3. Viteste gazdan ayağımı cektigimde araç yığılma yapıyor bunu nasil anlatabilirim bilmiyorum. Ama en büyük problem ilk izah ettigim problem. Tecrübe ve fikirlerinize basvurmak istedim.

Istanbul Pendik'te ikamet ediyorum. Aynı sorunlarla karşılaşan var mi? sizce sorun ne olabilir? Bu civarda güvenilir bir usta var mıdır?

Serdar25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 mpi 200 model combi safeline

İleti aydin.halit » 28 Eyl 2018, 23:37

Merhaba, daha önce favoritimde başıma geldi silkelenme yığılma giderken tekleme, sorun bujilerdeydi değiştim düzeldi. bujilerini kontrol ettirebilirsin ilk olarak. sorunun büyük ihtimalle ateşleme sisteminde.
aydin.halit
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halit AYDIN
Nereden: Samsun
Arabanız: 94 Favorit GLX

İleti Serdar25 » 02 Ekm 2018, 11:07

aydin.halit yazdı:Merhaba, daha önce favoritimde başıma geldi silkelenme yığılma giderken tekleme, sorun bujilerdeydi değiştim düzeldi. bujilerini kontrol ettirebilirsin ilk olarak. sorunun büyük ihtimalle ateşleme sisteminde.

Teşekkürler Halit Bey, ama ateşleme sisteminde bir arıza bulamadı götürdüğüm hiçbir usta. Araç şuan Pendik Velibaba'da sanayide 3 gündür başka bir ustada bakalım bulabilecek mi
Serdar25
CLASSIC
CLASSIC

İleti Taxu » 11 Ekm 2018, 17:08

Benim1.6mpi feliciada da aynı sıkıntı mevcut biraz araştırdım ve eski skodalarda cok sık görülen bir problem bu ve net bir çözümü yok maalesef forumu iyice inceleyiniz cozumu bulan bir sekilde yaziyor fakat benim tahminim distirübütör kaynaklı
Taxu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Tun aks
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1.6 Felicia

İleti Serdar25 » 14 Ekm 2018, 17:28

Taxu yazdı:Benim1.6mpi feliciada da aynı sıkıntı mevcut biraz araştırdım ve eski skodalarda cok sık görülen bir problem bu ve net bir çözümü yok maalesef forumu iyice inceleyiniz cozumu bulan bir sekilde yaziyor fakat benim tahminim distirübütör kaynaklı

Boğaz kelebeğini değiştirdik. Sıfırı olmadığı için çıkma bulduk bahsettiğim sorunlar düzeldi fakat şimdi de 2000 devirin altına düşmüyor araç. Gaz verip bıraktıktan sonra altına iniyor ama 2000 devirin üstüne çıkıp boşa aldıktan sonra her defasında bunu yapmak gerekiyor. Gazda da benzinde de aynı sorun var.
Serdar25
CLASSIC
CLASSIC

İleti mturgut34 » 14 Ekm 2018, 17:55

Birkaç yerde denk geldi adaptasyon yaptırıyorlarmış servislerde deneyin isterseniz.
Birde akşamdan akünün kablolarını sökün sabah takın böyle yapanlarda var.
Denemekten zarar gelmez.
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti Serdar25 » 15 Ekm 2018, 21:19

mturgut34 yazdı:Birkaç yerde denk geldi adaptasyon yaptırıyorlarmış servislerde deneyin isterseniz.
Birde akşamdan akünün kablolarını sökün sabah takın böyle yapanlarda var.
Denemekten zarar gelmez.

Teşekkür ederim turgut bey. Adaptasyon olayını yaptırdık olmadı. Ama diğer dediginizi de deneyeceğim ..
Serdar25
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir