98 Felicia Sorunlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

98 Felicia Sorunlar

İleti msrcmm » 28 May 2019, 01:57

Aracımdaki belli başlı sorunlar için size danışmak istiyorum.

1- Araçta sürekli sağa çekme var. Salıncak, yaylar(ön arka) değişti, defalarca rot ayarı yapıldı fakat sorun devam ediyor. En son direksiyon kutusu bozuk denildi. Onu değiştireceğim fakat araç sanki sağ önden daha aşağıda gibi. Yada bana öyle geliyor.
2- Orjinal direksiyon kutusu bulabilir miyim? En iyi yan sanayi hangi marka? (kara direksiyon)
3- Araç geç marş alıyor. Bazen tek marş bazen ise 7 8 saniyede çalışıyor. Gaz vermeden çalışmıyor.
4- Küçük çamurluk sinyallerinin ikisi de yanmıyor. Normal sinyallerde sorun yok sadece onlar.
5- Buji tercihiniz ne? Çift tırnaklı yada 3 tırnaklı buji takılabilir mi? Artısı eksisi nedir?
6- Debriyaja başınca kesilen, çekince gelen bir ses var. Ustaya sordum şanzıman yağından olur dedi değiştim düzelmedi. (90 numara yağ koyuldu)

msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Muhammet Sarıçam
Nereden: Rize
Arabanız: Felicia

İleti mturgut34 » 28 May 2019, 16:22

1-Fikrim yok
2-Orjinal zordur yerli olarak en iyisi sismak
3-Karbüratörlüyse onu ustası çözer
4-Ampül , ampül soketi yada sigortalara bak öncelik
5-Tek tırnak brisk Dr15yc Bosch F8dc olabilir
6-Prizdirekt bilyası şanzıman açılmadan çözülmez sesten başkada sorun çıkarmaz orta vadede.Yağı 90 numara kalın olur "EP80 GL-4" tip en iyisi
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti msrcmm » 28 May 2019, 20:17

mturgut34 yazdı:1-Fikrim yok
2-Orjinal zordur yerli olarak en iyisi sismak
3-Karbüratörlüyse onu ustası çözer
4-Ampül , ampül soketi yada sigortalara bak öncelik
5-Tek tırnak brisk Dr15yc Bosch F8dc olabilir
6-Prizdirekt bilyası şanzıman açılmadan çözülmez sesten başkada sorun çıkarmaz orta vadede.Yağı 90 numara kalın olur "EP80 GL-4" tip en iyisi

Çok teşekkür ederim
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fthpl » 28 May 2019, 23:15

Merhaba,

1-Önden kazalı olabilir .Travers ile ilgili bir sorun vardır. Adam akıllı bir Ön alt takımcı anlar. Minimuma indirebilseniz yeter inşallah.

2-Sismak iyidir. Üzerindeki revizyonda edilebilir.

3-Güzel bir Lpg ayarı ve karbüratör ustası lazım. Önce benzinde düzgün marş yapıp çalışacak sonra lpg için ayarlanıcak. Hava filtre tasında bant vb olmuyacak. Hava filtre tası sagdan soldan hava almamalı.

4-mturgut a katılıyorum. ayrıca kabloları kopuk olabilir.

5-Orjinal boshc veya Brisk en iyisi.

6-Şanzuman ı fazla kurcalamayın zira ben dahil bir çok arkadaş bu forumda baş edemedi. Sesler minimumda kullanın. Baskı balata değişceği zaman içerideki rulmanlar vb değiştirilip yağlanıp takılır. Şimdilik ses azaltıcı yağlardan katabilirsiniz.

Kazasız belasız
Kullanıcı avatarı
fthpl
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 2005 DOBLO 1.9 JTD

İleti msrcmm » 29 May 2019, 20:06

Çok sağolun. Şanzımana kaç litre yağ koyuluyor?
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mturgut34 » 29 May 2019, 20:13

2.4 lt
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti phenomx3 » 01 Haz 2019, 07:12

bende de sola çekme var. ne yapsam düzelmedi. geçende paylaşmıştım. direksiyon mili çanak rulmana yatak görevi gören plastik burç var o değişecek dedi ustam. bugün aksilik olmazsa değişeceğiz. ben ondandır diyorum. sıkıntım geçerse paylaşıcam. sırasıyla bujiler buji kablosu ateşleme beyni bobin hepsinden olabilir. arabanın gaz beyni sıkıntılı ise geç marş alır. benim öyleydi. beyni değiştirdim sıkıntı çözüldü. benzindede aynı ise benzin otomatiğin tembelleşmiş doğru çalışmıyordur. direksiyon kutusunu bakım ayar yaptır öncelikle. sismak bile 2 yıl sonra sorun çıkarmaya başlıyor arkadaşım değiştirdi 2 yıl sonra yine değiştirdi. aceleyle karışık yazdım vaktim olmadığından kusura bakma
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti msrcmm » 01 Haz 2019, 23:31

phenomx3 yazdı:bende de sola çekme var. ne yapsam düzelmedi. geçende paylaşmıştım. direksiyon mili çanak rulmana yatak görevi gören plastik burç var o değişecek dedi ustam. bugün aksilik olmazsa değişeceğiz. ben ondandır diyorum. sıkıntım geçerse paylaşıcam. sırasıyla bujiler buji kablosu ateşleme beyni bobin hepsinden olabilir. arabanın gaz beyni sıkıntılı ise geç marş alır. benim öyleydi. beyni değiştirdim sıkıntı çözüldü. benzindede aynı ise benzin otomatiğin tembelleşmiş doğru çalışmıyordur. direksiyon kutusunu bakım ayar yaptır öncelikle. sismak bile 2 yıl sonra sorun çıkarmaya başlıyor arkadaşım değiştirdi 2 yıl sonra yine değiştirdi. aceleyle karışık yazdım vaktim olmadığından kusura bakma

Bugün sismak kutu aldım bayramdan sonra değiştireceğim. Geç çalışma benzin lpg farketmiyor. Ara sıra ilk marşda alıyor. Genellikle hep geç alıyor hem lpg hem benzinde.
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti phenomx3 » 03 Haz 2019, 10:02

eski kutuyu atmayın sakın. ben sakaryada babasının kapattığı parçacı dükkanından kalan parçaları satan birini buldum. ona sorduğumda elinde direksiyon kutusu tamir takımı olduğunu söylemişti. eski kutuyu tamir ettirip yeni gibi yaptırabilirsiniz. yolum düştüğünde gidip bakacağım. yedek olarak almayı düşünüyorum o parçayı mesela.
benim ustam yetkili servisten ayrılma ve böyle konularda uzmandır. tamir takımını alırsam(elinde birden çok miktar da varsa) buradan ihtiyacı olana yardımcı olurum. uzakta olan kargo ile kutuyu gönderirse ustama tamir ettirip geri de yollarım. öncelikle tamir takımını görüp almam lazım.

Bayramda düzce'ye geçerken uğramayı düşünüyorum. bu arkadaşta birçok parça var ve orjinal parçalar da var. mesela

felicia fren ana merkezi var demişti orjinal.
L serisi iç aks kafa ve mili de vardı.
arka fren merkezi var demişti orjinal... vs.vs.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti msrcmm » 03 Haz 2019, 22:16

phenomx3 yazdı:eski kutuyu atmayın sakın. ben sakaryada babasının kapattığı parçacı dükkanından kalan parçaları satan birini buldum. ona sorduğumda elinde direksiyon kutusu tamir takımı olduğunu söylemişti. eski kutuyu tamir ettirip yeni gibi yaptırabilirsiniz. yolum düştüğünde gidip bakacağım. yedek olarak almayı düşünüyorum o parçayı mesela.
benim ustam yetkili servisten ayrılma ve böyle konularda uzmandır. tamir takımını alırsam(elinde birden çok miktar da varsa) buradan ihtiyacı olana yardımcı olurum. uzakta olan kargo ile kutuyu gönderirse ustama tamir ettirip geri de yollarım. öncelikle tamir takımını görüp almam lazım.

Bayramda düzce'ye geçerken uğramayı düşünüyorum. bu arkadaşta birçok parça var ve orjinal parçalar da var. mesela

felicia fren ana merkezi var demişti orjinal.
L serisi iç aks kafa ve mili de vardı.
arka fren merkezi var demişti orjinal... vs.vs.

Kutuyu attırmam zaten. Ne olur ne olmaz.
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti msrcmm » 06 Haz 2019, 13:49

Bu arada bi sorum daha var. Benim distribütörün vakum hortumu yerinden çıkmış bir vaziyetteydi. Yerine taktım ama ne işe yarıyor bu hortum. Avantajı dezavantajı nedir.
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti msrcmm » 06 Haz 2019, 16:14

Hortumu bağladığımdan beri araç zorla çalışıyor.
msrcmm
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Taxu ve 5 misafir