Aracım kendi kendine gaz veriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım kendi kendine gaz veriyor

İleti Emrehann » 30 Arl 2019, 17:08

Aracım her çalıştırmada geç çalışıyor marş bastığım halde az bir ses ile marş alıyor ve gaza bastığım an yiyor ama arabam ilk çalıştırma dan 5 dakika süreyle kendi kendine 10-20 bin devire çıkıyor ben basmadigim halde ve arabam kliması çalışıyor fakat 2 dakika sıcak veriyor sonrasında soğuk üfleme yapıyor ve ön cama verdiğim zaman çıkmıyor araç ek olarak şu kaçırıyor contasi c çatlak oldugu söylendi ve yüklü bi masraf çıkarttılar 1.2 bin gibi yardimci olurmusunuz

Emrehann
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Habib emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felica

İleti phenomx3 » 01 Oca 2020, 19:16

Conta mi yanık silindir kapağı çatlakmi. Conta masafıı o kadar tutmaz. Ama kapak çatlaksa ve degisecekse 2 bini bulur. Çünkü sadece silindir kapağı en az 1200 liradan başlıyor. Şayet kapak degisecekseniz sağlam orjinal çıkma bulun, bulanazsaniz özgayd marka bulup alın. Ayrıca skodadan anlayan birine yaptırın derim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti mturgut34 » 02 Oca 2020, 17:00

bu araç 1.6 mı eğer öyle ise işçilik ve kapak ile contada fiyat farkı olur ustasıda vw polocu olur
mturgut34
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Felicia GLXi 96 "SPI"

İleti kiyakfeli » 03 Oca 2020, 07:50

Aracınız 1.3 mü 1.6 mı?
Benzer sorunlar bende de vardı. Bilgisayara bağladığımızda sensörlerden hiçbir hata yoktu. Buji transformatöründe bujiye bastıran yaylardan biri az küflü diye ondan şüphelenmiştim.

Sonra motorun az az su azaltması ve motor yağ kapağının altında krem peynire benzeyen birikmeden dolayı contadan şüphelendim.
Conta değişiminde araba çok rahatladı. Hatta silindirin birinin içine su giriyormuş, eski conta kısmında izi vardı.

Arabayı çalıştırınca aynes 2000 devirlerde çalışıyordu belli süre, ışıklarda rolanti dalgalanması oluyordu.

Sabah veya uzun süre bekleyince geç çalışması devam ediyor. Lpg regülatöründe diyafram yırtılmasından dolayı manifolda lpg birikiyor. araç ilk çalıştırmada hava gelmesi gerekirken lpg gelince boğuluyor ve birkaç denemede anca çalışıyordu. lpg varsa bunu da değerlendirebilirsiniz. regülatörün diyaframı yırtıksa sadece diyaframıda değiştirebilirsiniz. ustalar hemen parça değiştirelim moduna giriyorlar. benim regülatör eski olduğu için diyaframını bulamadım. yeni model regülatör aldım yakında değiştireceğim. lpg sorunlarınız varsa lpgyedekparca.com dan lpg sorunlarına bakabilirsiniz.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti Emrehann » 05 Oca 2020, 22:12

Evet tamirci silindir çatlak dedi ve silindir contasindan su kaçırıyor çok ufak bu aracı ne yapmalıyım elimde parlayacak yeni aldım ben bilmiyordum böyle olduğunu
Emrehann
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Habib emre
Arabanız: Felica

İleti kiyakfeli » 09 Şub 2020, 19:57

Emrehann yazdı:Evet tamirci silindir çatlak dedi ve silindir contasindan su kaçırıyor çok ufak bu aracı ne yapmalıyım elimde parlayacak yeni aldım ben bilmiyordum böyle olduğunu

Bilgim yok maalesef
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti phenomx3 » 11 Nis 2020, 13:04

Silindir derken silindir kapağı mi kastediyorsun. Kaynakla tamirde yapılıyor diyen de var. Mümkün değilse yeni kapak alacaksın mecbur.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir