ayda 1 yag filitresi patlatiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ayda 1 yag filitresi patlatiyor

İleti seliko » 15 Ekm 2018, 06:48

gunaydin arac 2000 model glxi mayis 25 den beri bu sorunla ugrasiyorum ilk yaptiginda filtre bozuktur denilde giltre degis 1 ay bindim tam 1 ay sonra yine filtre batlati yine degisti yine 1 ay sonra ayni gun yine sabah ilk marstan 300-400 m sonra yine patlatti bu sefer yag suzgeci ve yag dislisi degisti artik patlama kesildi ama 700-800 km bi yag filitresi gevsiyo aracin ustasi motor rektefe edilcek diyo yag kanallari tikali diyo 4 tane skoda ustasi gordu yag filutresinin patladigibi ilk kez duyuyorum dedi ve bilmiyoruz diyerek yolladilar 5 tane motor ustasi gordu yag basincin olçulmeli yag pompana bakilmali denildi kafam çorba oldu 1 ustanin dedigini digerine dedim mi ya olur mu oyle sey diyip basliyolar lafa

seliko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selim
Nereden: Ankara
Arabanız: yok

İleti lestat » 16 Ekm 2018, 08:36

önceliklegeçmiş olsun. Gerçekten ilginç bir arıza nerdeyse ilk defa duydum. Ancak hemen motor rektifiye işine girmeyin. akla en mantıklı gelen yağ kanallarının tıkanması. zira motor yağ değişiminin sürekli geciktirilmesi bu tarz sorunlara sebep olabilir. yağ basıncını ölçmekte fayda var. Bir de eğer ki kanallar tıkalı ise motora 10 numara yağ konup kısa bir süre çalıştırılıp kanalları açması denenebilir.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti lostar58 » 16 Ekm 2018, 14:10

seliko yazdı:gunaydin arac 2000 model glxi mayis 25 den beri bu sorunla ugrasiyorum ilk yaptiginda filtre bozuktur denilde giltre degis 1 ay bindim tam 1 ay sonra yine filtre batlati yine degisti yine 1 ay sonra ayni gun yine sabah ilk marstan 300-400 m sonra yine patlatti bu sefer yag suzgeci ve yag dislisi degisti artik patlama kesildi ama 700-800 km bi yag filitresi gevsiyo aracin ustasi motor rektefe edilcek diyo yag kanallari tikali diyo 4 tane skoda ustasi gordu yag filutresinin patladigibi ilk kez duyuyorum dedi ve bilmiyoruz diyerek yolladilar 5 tane motor ustasi gordu yag basincin olçulmeli yag pompana bakilmali denildi kafam çorba oldu 1 ustanin dedigini digerine dedim mi ya olur mu oyle sey diyip basliyolar lafa

fabiaların 1,4 lerde kullandığı arkası lokmalı yağ filtresini taktırıp deneyin
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir