Benzin Pompası (Şamandıra) Lütfen Yardım Edin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Pompası (Şamandıra) Lütfen Yardım Edin

İleti style » 28 Arl 2016, 10:18

Selamünaleyküm değerli arkadaşlar.

Aracımın Benzin Göstergesi hep yarım depo gösteriyor, kontağı çevirdiğim anda ibre hemen orta seviyeye geliyor, dün yine benzin bitti ve göstergeyi yaptırmak vacip oldu diyebiliriz.
Sormak istediğim.
Ustaya Gitmeden kendimiz yapabilirmiyiz.

Ne yapmam ve nerelere bakmam gerekir.
Ayrıca bu şamandıra tam olarak arabanın neresinde yer alır.

style
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Felicia 1999 43Kw

İleti AhmetH » 28 Arl 2016, 10:21

Deponun icindedir samandra.
Parca usta işcilige vereceginiz parayi depoya benzin diye koyun. Doluya yakin benzin samandrayi duzeltebilir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti style » 29 Arl 2016, 07:39

Abi Haksız sayılmazsın, dediklerine katılıyorum, Abi ben biraz hani nasıl derler, Cins derler ya öyleyim.
Kafaya birşeyi taktım mı, ya o olacak, ya o olacak.
Hafta Sonu olsun da, hem maliyeti ne kadarmış, hemde neden kaynaklıymış bi öğreneyim.
style
CLASSIC
CLASSIC

İleti selcukcebeci » 03 Şub 2017, 08:11

Sonuç ne oldu. Bendede aynı dert var.
selcukcebeci
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selçuk cebeci
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Felicia

İleti style » 03 Şub 2017, 09:47

selcukcebeci yazdı:Sonuç ne oldu. Bendede aynı dert var.

Selçuk Kardeşim En son benzin almaya gittim ve yaptırmak vacip oldu diyebiliriz.
Daha Sonra Şöyle Bir konu açtım, Saolsunlar Abilerimiz yardım etti.

Konuyu Görmek için Tıkla

Abi, Zaten şamandıra eğer bozuk yada ibre yanlış gösteriyorsa, içinde benzin olsa bile belirli bir seviyeye düşünce artık benzin çekmiyordu, şuan çeyrek deponun altına düştü gösterge düzgün çalışıyor HAMD olsun.
Sen üstteki linke tıklayıp konuyu incele.
style
CLASSIC
CLASSIC

İleti style » 08 Şub 2017, 10:44

Değerli Abilerim Şamandıra Tamir edildi ve Tam Olarak Düzgün Çalışmıyor sanırım.

Akşam eve Geldim arabayı park ettim, Park ettiğim yer hafif yokuş çok hafif bir yokuş.
İçinde Benzinin az kaldığını biliyordum, yokuşa koyunca benzinin arkaya biriktiğini düşündüm.

Sabah arabayı çalıştırmak istedim araba çalışmadı, sabah sabah uğraşmayayım diye işe otobüsle gittim.

Akşam Eve geldim, arabayı boşa alıp yokuştan düzlüğe indirdim, kontağı açtığımda benzin lambasının yandığını gördüm (Benzin Lambası Yoldan Geldiğimde Yanmıyordu) ve çalışır heralde dedim ama arabayı düzlüğe indirmeme rağmen çalışmadı.

1- Benzin Göstergesi 2. Kırmızı çizginin üstündeydi.
2-Arabayı Park etmeden önce, hiç bir sıkıntı yoktu.
Yani bu arabanın içinde benzin varda mı ? çalışmıyor yoksa benzin yokda şamandıra mı yanlış gösteriyor.
style
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 08 Şub 2017, 15:39

Ben zamaninda %100 lpg ile kullanirdim benzin derdim olmazdi. Muayneden gecsin diye benzin sistemine el attim hortum dinlendirme kabi diyafram şu bu ona ragmen ilk calistirmada baya marş isterdi karburatore benzin gelesiye kadar. Sende kaçirma derdi filitre derdi falan bir ızdirap yoksa 100lira benzin koy dursun. Yarim depoya yakin gosterir muhtemelen icap ettiginde calistirirsin rahatca.

Uzun sure benzini kullanmadiysan muhtemelen yakit otomatigi denen pompadan tut dinlendirme kabina filitreye kadar elden gecmesi gereken yer olacaktir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti style » 08 Şub 2017, 15:54

AhmetH yazdı:Ben zamaninda %100 lpg ile kullanirdim benzin derdim olmazdi. Muayneden gecsin diye benzin sistemine el attim hortum dinlendirme kabi diyafram şu bu ona ragmen ilk calistirmada baya marş isterdi karburatore benzin gelesiye kadar. Sende kaçirma derdi filitre derdi falan bir ızdirap yoksa 100lira benzin koy dursun. Yarim depoya yakin gosterir muhtemelen icap ettiginde calistirirsin rahatca.

Uzun sure benzini kullanmadiysan muhtemelen yakit otomatigi denen pompadan tut dinlendirme kabina filitreye kadar elden gecmesi gereken yer olacaktir.

Ahmet Abi, Benim Arabanın Motor Bloğunda ki çatlak nedeniyle motor sıfır yapıldı ve yapan usta 1000Km. benzin de binme zorunluluğu koydu. HAMD olsun, benzin sisteminde bir sıkıntı yok, sıkıntım sadece depoda benzin var mı yok mu emin olamamak, hal böyle olunca ibre mi, şamandıra mı ? diye sormadan edemiyorum.
style
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir