Sag ön sürtme sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sag ön sürtme sesi

İleti Serkan1914 » 05 Şub 2020, 21:52

Başlıktada belirtdigim gibi aracın sag ön tarafından bi sürtme sesi geliyor. Gaza bastıgımda daha da artıyor ama bazen hiç ses yapmıyor. Hareket halinde gaza basınca zorlanınca yapıyor rolanti durumundada gaza basınca yapıyor. Usta ya gösterdim şanzımandan korkmuştum ama ondan degil dedi. Sizce ne olabilir

Serkan1914
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan kılıç
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 99

İleti phenomx3 » 09 Şub 2020, 09:51

99 felicia da devirdaim favoritlerle aynımı bilmiyorum aynı olması lazım. aynı ise devirdaimin üzerindeki motor takozundandır büyük ihtimal. aşağıdaki parça. takozu eskidiyse kalkışlarda yada motora yuklendiğinizde motor titreşimini absorbe edemediği için kenara bir yere surtme yapar duyduğunuz ses odur muhtemelen. bir baktırın ama anlayan birisi olsun. bana sağ aks kafası değişecek diyen olmuştu ama anlayan bir usta hemen teşhisi koymuştu.

https://ucuzaparca.com/index.php?_route ... 6AQAvD_BwE
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti kiyakfeli » 09 Şub 2020, 20:16

Cık cık kayış sürtme sesi mi?
Değilse phonemx3 dediği yerden olabilir. O değilse devir daim içinden olabilir.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti Serkan1914 » 10 Şub 2020, 23:20

İki farklı ustaya gösterdim ordan olsa anlamazlarmıydı. Devir daim pompası daha 4 ay önce degiştirmiştim
Serkan1914
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan kılıç
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 99

İleti phenomx3 » 22 Şub 2020, 09:44

kaputu açın başka birisi gaza bassın siz kontrol edin motor titreşiminden biryerlere surtme sesi mi başka bir sesmi kontrol edin.skodayı bilen bir usta bulup gösterin. bu arada ne marka devirdaim taktırdınız.çin malı devirdaimlere pek güvenmeyin.takozları da çabuk deforme oluyor. GRAF VALEO HEPU VB Markaları tercih edin derim. sonuçta devirdaim en önemli parçalardan birisi. ben aracımı aldığımda devirdaimi ve triger zincirini değiştiedim zaten aracı bunların değişeceğini bilerek aldım. GRAF Marka devirdaim taktırdım 5 sene oldu ne takozunda nede kendinde sıkıntı yok Allaha şükür. hatta indirimde buldum bir tane de yedek aldım GRAF, kenarda duruyor. italyan magnetti marelli ürünüdür. valeo fransız malı. HEPU da alman malı
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir