Skoda Felicia 2000 model laserline olayı ve kronik olaylar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia 2000 model laserline olayı ve kronik olaylar

İleti Muhammedikbal » 19 Ağu 2018, 12:32

Selamın aleyküm arkadaşlar 2000 model skoda felicia 1.3 glx-i sürücü hava yastıklı klimasız combi arabam var. Benzinli. Lpg hiç takılmamış değişensiz henüz 160 bin küsür de. Gerçekten arabamdan çok memnunum. Bir kaç şeyi merak ediyorum. Arabamın tüm anahtarları mevcut. Kontak anahtarında ki düğme ile sadece ampül yanyor bu sanırım kontak yerini karanlıkta görmek için. Onun haricinde kumanda var. Esas ve yedek kumandasının sadece altta ki düğmeleri aşınmış. Yani kapıları o düğme açıp kapatıyor. Diğer düğme ne işe yarıyor ? Laserline anahtarlarım mevcut ve alarmım aktif durumda. Geçen kapılar kilitliyken kardeşim arabadaydı ve alarm ötmeye başladı. Aracın içinde sağ ve sol üst köşelerde ki sensörlerin o zaman ne işe yaradığını anladım. Peki bu laserline mevzusunun kombinasyonları var mı ? Varsa neler açıklayabilecek arkadaş olursa çok sevinirim. Bu arada aracımın baskı balatasını sacsh marka ile değiştirdim gerçekten performansına hayrandım daha da hayran kaldım. Kronik arıza olarak başıma şu geldi ; arabam da debriyaj ve frene aynı anda basınca fren pedalı geri gelmiyordu. Bu şekilde uzun yol yaptım fren pedalını kendim geri getirdim. Bi kaç araştırma yaptım beyaz bi parça varmış onun değişmesi gerekiyormuş ama gümüşhane de yaşadığım için parçayı temin edemedim. Ustaya götürdüm yağladı o parçaları ve sorun kesildi artık yapmıyor. Ayrıca 35 litre benzin ile 540 km yol yapıyorum lamba yanınca yolda kalmamak için depoyu fullüyorum ama kesin olarak kaç km gider merak ediyorum. Kullandığım yollar baya dik yokuşlar. Uzun yolda 35 kuruş hesap ettim km de. Aracımdan çok memnunum laserline olayı ile ilgili bilgi verecek arkadaşlardan cevap bekliyorum. He birde yokuş aşağı keskin virajlarda kuturt diye sesler geliyor sebebi ne olabilir ? Yani tok sesler genelde herhangi bi sürtme sesi değil. Sebebi ne olabilir ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Muhammedikbal
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Gümüşhane
Arabanız: Felicia 2000 glxi sw

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir