yag lambasi yaniyo geri sonuyo

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yag lambasi yaniyo geri sonuyo

İleti seliko » 15 Ekm 2018, 06:55

bu sorun nezamandir bilmiyrm 3-4 aydir dikkatimi cekiyo benzindede yapiyo motor isisi 90 gelince basliyo ya hareket halinde vites araliklarinda yada bosa attiginda rolanti dusuyo stop edecek gibi oluyo yag lambasi yaniyo geri sonuyo bunu araba park halindeykende yapiyo tabi beli isı degerlerine ulasinca serefi iki paralik ustada derki bogaz kelebegi diye israr eder oyleyse niye motor isininca yapiyo

seliko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selim
Nereden: Ankara
Arabanız: yok

İleti hetepe » 15 Ekm 2018, 13:39

diğer mesajınızda yağ filtresi patlattığını yazmışsınız...
bu lambanın da yanması o arıza ile bağlantılı bence...motordaki yağ basıncı fazla ki o filtre patlıyor...
Yağ basıncının fazla olması da blokta yağ kanallarının veya yağın geçtiği başka bir yerin kapalı olduğunu düşündürüyor.
Motor çalışırken yağ doldurma kapağını açıp, üfleme yapıyor mu? bakın,
Yağ cubuğunda yağ seviyesi görülebiliyor mu? bakın.
Şaşmazda Lojistik Skoda diye bir yer var, serkan diye bir usta,
(ben memnun kalmadım ama bu forumdan giden çok, çok da övüyorlar) oraya bir baktırabilirsiniz.
En azından bir baksın, dokunmadan, para almadan bir fikrini söylesin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti seliko » 15 Ekm 2018, 15:16

motor ustalari diyorki yag kanali tikali arac aninda yatak sarar diyor bu kanal işi degil diyor 1 tanesi 1 hafta kalsin inceleyim dedi digerleri bilmiyoruz diyerek direk cvp verdi yag filitresi patlatan arac ilk kez duyduk diyolar filtrecilerde ayni sekilde yag filitresini patlatan araba ilk duyuşumuz diyolar
seliko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: selim
Arabanız: yok

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir