İL Plaka Değişikliği Hakkında 15.08.2012

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İL Plaka Değişikliği Hakkında 15.08.2012

İleti Nazif » 15 Ağu 2012, 10:44

Merhaba Arkadaşlar,

Bende aranıza bir 2002 Fabia alarak katıldım. Aracı aldığımda üzerindeki 41 plakayı 34 plaka ile değiştirdim. Daha önce forumlarda detaylı bir açıklama göremediğim için sizlerle paylaşmak istedim.

1) E-Randevu almadan kesinlikle müraacat kabul edilmiyor. Randevunuzu mutlaka alın.
2) EK-1 Belgesi : Trafik şube yanında bulunan arzuhalci tarzı dükkanlarda doldurtabilirsiniz.
3) Fotokopiler : Nufus Cüzdanı, Trafik sigortası, ek-1 belgesi, noter satış kağıdı (asılları ve fotokopileri mutlaka yanınızda olsun)
4) Eski plakalarınızı teslim ediyorsunuz.
5) Trafik şubede sizden herhangi bir ücret talep etmiyorlar. Benim işlemlerim 10 Dakika sürdü. (Esenyurt Trafik Şube)
6) Bilgisayara işleme süresi olarak 3-4 Saat veriyorlar.
7) Size plakanızın ve ruhsat no'nuzun yazılı olduğu bir kağıt veriyorlar. Daha önce Trafik sigortası yaptırdığınız yerden yeni plaka için Zeyyilname yapmasını istiyorsunuz. (41 plaka ile 34 plaka arasındaki fark 110TL)
8) Zeyyilname fotokopisi ile tekrar Trafik şubeye gidiyorsunuz.
9) Yeni Ruhsatlarınızı teslim alıyorsunuz. Ve sizi bir evrakla Şöförler odasına havale ediyorlar.
10) Şöförler odasında plaka basım ücreti olarak 22TL alıyorlar. Yeni plakaları hazırlamaları yaklaşık 10 dakika sürdü (Avcılar Şöförler Odası). Plakaları arabanıza takıp güle güle kullanıyorsunuz.

Sabah saat 9:30'da başlattığım işlemler Saat 14:00'de plakalarımı almamla bitti.

Nazif
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Nazif
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 2002

İleti mustklc » 15 Ağu 2012, 12:00

teşekür ederiz arşivlik olmuş
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ykorkmaz » 15 Ağu 2012, 15:39

Benim değişiklik hikayem şöyle yıl (2011)

- Noterden plaka değişikliğini istedik 132TL verdik. plaka değişikliği istemezsek 70TL

- https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/islem_sec.aspx bize en yakın şubeden randevumuzu aldık (trafiktescil/bireysel işlemler/plaka değişikliği (noter satışı için) sırasını takip etmemiz ve gün/saat seçmemiz yeterli) ben ataşehirde ki şubeyi seçtim. adresi içerenköy yönünden Migrosa gelmeden solda.

- Eski plakanın üzerine zorunlu trafik sigortasını yaptırdık. sigortacınıza durumu izah edin plakam değişecek diye ben 151TL verdim

- randevu aldığımız zaman aşağıda ki belgeleri tamamlamamız gerekli yoksa içeri almıyorlar,

T.Ş.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmuş Ek-1 (herhangi bir muameleciden doldurtun 10TL)
Tescile ilişkin geçici belge,
Trafik belgesi,
Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin aslı ve fotokopisi,
Eski Plakalar
T.Ş.O.F'dan Motorlu Araç Tescil Dosyası (pembe dandik bir dosya muamelecide mevcut 3TL)

- randevu saatinde elimizde belgelerimiz ve eski plakamızla gidip işlemleri başlattık. bana 1 hafta sonra elimde yeni plakamla gelmem söylendi o zaman ruhsatın hazır dediler. orada 1 tane kağıt verecekler o kağıtta sizin yeni plakanız yazılı o kağıdı sakın kaybetmeyin

- Anadolu yakası için plaka basımını Bostancı trafik şubesinin sokağında bastırıyoruz 19TL . Bu plakayı ön cama koyun ve arabayı kullanmayın 600TL cezası var

- 1 hafta sonra elinizde yeni plaka ve nufüs cüzdanı ile giderek plakanıza mühür vurdurup yeni ruhsatnızı alıyorsunuz (hemen orda plakanızı, adresinizi, şasi ve motor numaranızı kontrol edin. size 2 yaprak verecekler ve eski zorunlu trafik sigortanızın aslını verecekler almayı unutmayın)
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti furunotr » 16 Ağu 2012, 01:23

Plaka değişikliği avantaj değil de dezavantajlı gibi geliyor bana; en azından trafik sigortasını daha yüksek ödüyorsunuz (Plaka 34 olduğunda) ben scooter'ın plakasını değiştirmedim örneğin ve 90-100 lira yerine 25-40 lira arası sigorta ödüyorum...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti AhmetH » 16 Ağu 2012, 03:40

bürokrasiye gel..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
RS
RS