fabia 1.4 mpi 68 hp ROLANTİ PROBLEMİ

Marka ve modelden bağımsız her araçta karşımıza çıkabilecek sorunları ele aldığımız bölüm.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1.4 mpi 68 hp ROLANTİ PROBLEMİ

İleti mcetin68 » 06 Kas 2019, 18:45

merhaba;

2001 model skoda fabia 1.4 mpi 68 hp aracımı 1 ay kadar önce aldım. aracı aldıktan 1 hafta sonrasında rolantide dalgalanma başladı. sorun tam olarak madde madde şu şekilde.

1- araç ilk çalıştığında benzinde 800 devirde çalışıyor. motor ısındığında 400-500 devire kadar düşüyor. kullanırken 5 dakika kadar problem yok fakat sonrasına benzinde iken rolanti dalgalana dalgalana stop ediyor.
2- araç lpg ye geçtiğinde rolanti 500 devirde çalışıyor. dalgalanma oluyor fakat stop etmiyor.
3 - rolanti dalgalandığı için bitin elektrik aksaamında far, cam otomatiği, tavan lambası gibi, onlarda da dalgalanma oluyor.
4- şehir içi çok yakıyor, çekişi benzince çok kötü, ara sıra tekliyor ve inanılmaz sesli çalışıyor.
5- kontağı geç kavrıyor geç çalışıyor.

şu ana kadar ustaların yönlendirmesi ile,
1- boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım düzelmedi.
2- eksantrik sensörünü değiştirdim, düzelmedi.
3- boğaz kelebeği bozuk dediler., onu da değiştirdim, düzelmedi. (çıkma aldım. fakat sağlam çıktı)
4- gaz ayarından dediler - onu da yaptırdım, düzelmedi.

sizden rica ediyorum. bunların dışında neyden kaynaklanıyorsa anlayan ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

bu arada lpg yi de benzibi de shell den alıyorum. - egr valfi demeyin, öyle bir parça bu araçlarda araçta yokmuş. motorun modeli AME olarak geçiyor.

mcetin68
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: muhammet çetin
Nereden: Aksaray
Arabanız: skoda fabia 2001 1.4 68 hp

İleti oynstk » 12 Kas 2019, 09:53

bende hararet sorunu vardı conta değiştim sonrasında 900 devir civarı olan rölanti şuan hafif motor silkelemişi ile birlikte çalışıyor rölanti 900 ile 920 arası hafif sallanma yapıyor usta bobin ne baktır dedi bobine bujiye baktık sıkıntı yok bu hafta içi tekrar contayı değişen usta triger kayışının sentesini ve subap ayarını kontrol edecek. Gelişmeleri burdan yazarım sende bir ustaya bobinlerini kontrol ettir ilk olarak olmassa benden cevap bekle subap ve sente ayarından sonra ne olacak.
oynstk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Balıkesir

Genel Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir