Araç Muayene Pulunu Çaldılar

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç Muayene Pulunu Çaldılar

İleti kispest » 18 Mar 2013, 10:24

Araç muayenesi sonrası plaka üzerine yapıştırdığımız muayene pulunu kazıyıp götürmüşler. Hırsız şereften yana eksik olsa da kabiliyet yönünden takdiri hak ediyor. Jilet gibi kazımış pezevenk. :D Neredeyse iz bırakmayacak şekilde yürütmüş pulu. İnsanların 3-5 kuruş avanta için yapmayacağı şey yok gerçekten, yazıklar olsun.

Sorum şu, acaba bu bir sıkıntı yaratır mı? Aracı muayene ettirdiğime dair belgeleri arabamda tutuyorum fakat illa da pul olacak diye bir şart koşarlar mı? Hiç yoktan ceza yemeyelim.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti eengineer » 18 Mar 2013, 10:35

Pul polis görsün diye yapıştırılıyor bildiğim kadarı ile, bir hükmü yok... pul tazzikli yıkama ile de uçabilirdi.. dert etmeyin
eengineer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer aslanbaş
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia TDI

İleti serhat_a89 » 18 Mar 2013, 11:34

Benimkide 2 gün sonra yıkamada düşmüştü çalınmış olduğunu sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti kispest » 18 Mar 2013, 11:52

eengineer yazdı:Pul polis görsün diye yapıştırılıyor bildiğim kadarı ile, bir hükmü yok... pul tazzikli yıkama ile de uçabilirdi.. dert etmeyin

Ben de öyle tahmin etmiştim, emin olmak istedim. Teşekkürler.

serhat_a89 yazdı:Benimkide 2 gün sonra yıkamada düşmüştü çalınmış olduğunu sanmıyorum.

Yok be Serhat kardeşim, bariz üzerinde uğraşılmış. Kazındığı belli. Şöyle bir haber de okudum pulum çalındıktan sonra: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20945059.asp

İş haline getirmişler bunu namussuzlar. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 18 Mar 2013, 13:13

Bunu yapanların akıldan yoksun oldukları ayan beyan ortada.

Plakamızda bu pul yapışık diye, polis çevirdiğinde muayene kağıdında onay olmadığı zaman bu pul mu kurtaracak onları?

Bu güne kadar hiçbir polisin buna baktığını duymadım. Açarlar, ruhsata bakarlar, kafaya koydularsa da, her türlü cezayı basarlar...

Daha dün Kızılay'da arkadaşıma kemer takmıyor diye ceza kestiler. Adam 100 mt. araç kullansa, kemerini bağlamadan 1 metre yol almayan adam. Derdini anlatamadı polise. Ben takmadın gördüm, yapacak birşey yok diye döşediler 77 TL'yi...

Bu adamlar bu pulu niye çalar, nerde nasıl kullanır, anlam veremedim...

Allah hırsızın da hayırlısını versin. :D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 18 Mar 2013, 16:14

Bluedays yazdı:Bunu yapanların akıldan yoksun oldukları ayan beyan ortada.

Plakamızda bu pul yapışık diye, polis çevirdiğinde muayene kağıdında onay olmadığı zaman bu pul mu kurtaracak onları?

Bu güne kadar hiçbir polisin buna baktığını duymadım. Açarlar, ruhsata bakarlar, kafaya koydularsa da, her türlü cezayı basarlar...

Daha dün Kızılay'da arkadaşıma kemer takmıyor diye ceza kestiler. Adam 100 mt. araç kullansa, kemerini bağlamadan 1 metre yol almayan adam. Derdini anlatamadı polise. Ben takmadın gördüm, yapacak birşey yok diye döşediler 77 TL'yi...

Bu adamlar bu pulu niye çalar, nerde nasıl kullanır, anlam veremedim...

Allah hırsızın da hayırlısını versin. :D

Valla Bluedays kardeşim, inan muayene kontrolü yapacak bir polisin plakaya bakıp "Siktir et, pulu var nasılsa" demesi çok da uzak bir senaryo gibi gelmiyor bana bu ülkede. Polisinin lakayıt olduğu memlekette hırsızlar da lakayıtlaştı. :D

Beni de cuma günü çevirdiler. Siyah palto giymiştim, kemer taktığımı fark etmedi sanırım, kenara çek diye işaret etti. Tam önünden geçerken dikkatlice bakıp kemeri fark ettiğini anladım, "Pardon siz devam edebilirsiniz" dedi de kurtardık. "Ben kemer taktığını görmedim, yapacak bir şey yok" deyip 77 lirayı geçirse sürpriz olmazdı yani. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir