Kaza...

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaza...

İleti alpino » 15 Nis 2012, 08:44

Arkadaşlar geçen gece salağın teki uzun süre beni taciz ettikten sonra önüme kırıp kazık fren yaptı. ben de çarpmadan sıyrıldım ve zaten iyice tepem attığı için önüne kırdım sol arka ve kapıya çarpıp ön kapı dahil sürtündü. arka kapının altında ve marşpiyerde ezik ve iki kapıda bol bol boya kalıntısı var. mutlaka ezik de vardır.

adam büyük ihtimalle alkollüydü. kaçmaya çalıştı biber spreyi sıkıp durdurdum. ama camları kapatıp kendini içeri kitledi. kendine gelince de kaçmaya çalışırken bir taksiye çarptı sonra kaçtı.

ta olayın başında polisi aradık ama onlar gelinceye kadar adam çoktan gitti. taksici de peşinden gitti.

plakasını adamın aracın içinde resmini çektim. 30 dakika kadar bekledik polis gelmeyince biz de gittik.

şimdi ne yapmam lazım?

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 15 Nis 2012, 09:01

resim de ekleyeyim.
Eklentiler
DSC003241.jpg
DSC003291.jpg
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 15 Nis 2012, 09:08

işte bir anlık sinir neye mani oluyor bazen bizde kendimizi tutmıyoruz üstüne kırıyoruz vuruyoruz kavga gürültü,onun için oldukça bulaşmamak lazım
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti alpino » 15 Nis 2012, 09:13

çok uğraştım abi çok.3 kere yol verdim. beni geçip önümde fren yapıyor. bi kere yanımda durdu ne selektör yapıyosun adam gibi sür git dedim. takip etmeye devam etti. en son önümde kazık fren yaptı herifte abs yok bende var. o sayede ben çarpmadım ama artık delirdim. biber gazının ardından bi yumruk attım neresine geldi bilmiyorum. 2-3 tekme attım arabasına. allahtan inmedi arabadan. inse gözüm dönmüştü bi kere çok pis girişirdim.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodahastası » 15 Nis 2012, 09:21

bende sinir oluyorum özellikle istanbul anadolu yakasında kartal kadıköy minübüsleri var her dakika kavga ediyoruz bir sol şerite bir sağ şerite adamın önüne giriyor 10 santimle yanında geçiyor aynana vuruyor napıcan insan alışıyor hergünde kavga edilmiyorki ama boşver olur böyle şeyler acaba şimdi ne yapmak lazım arkadaşlar cevap yazar.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti alpino » 15 Nis 2012, 11:26

bir de kaportacı önerirseniz sevinirim. fiyat alacağım 300-400 gibi bişey çıkarsa cepten yaptıracağım yoksa kaskoyu bozduracağım.

sigortacımla ve polisle görüştüm. ben de polis gecikince olay yerinden gittiğim için bundan sonra yapabileceğin pek bişey yok anca kendini yorarsın dediler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 15 Nis 2012, 12:48

Gecmiş olsun, 400 den fazla tutar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti alpino » 15 Nis 2012, 13:08

teşekkürler hocam. Bir de önerebileceğin kaportacı var mı?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 15 Nis 2012, 19:24

Çok geçmiş olsun. En azından ihmal etmeyin muhakkak suç duyurusunda bulunun plaka bilgisi olduğundan netice almak mümkün olabilir gerekirse savcı takipsizlik kararı versin.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti Henien » 15 Nis 2012, 20:09

Gecmis olsun. Iyi ki o da inmemis. Ister savciliga ister karakola gidip suc duyurusunda bulunun. Karakoldan savciliga falan sallamaya kalkarlarsa umursamayin, benim sikayetimi almak zorundasiniz diye tutturun. Cektiginiz tum fotolari da sikayetinize ekleyin. Arabayi Yaptirirsaniz da mutlaka fatura alin.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti alpino » 15 Nis 2012, 20:37

hem karakolla hem sigortacımla hem de sigortacı bir arkadaşımla konuştum hepsi aynı şeyi söylüyor. ben de polisi beklemekten sıkılmayıp olay yerini terketmeseymişim olurmuş ama şimdi çok uğraşır bişey elde edemezsin yorulduğunla kalırsın dediler. bilemiyorum artık. yarın 3-4 yerden fiyat alacağım. fiyat ve süre açısından en mantıklı olana yaptırtacağım arabayı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 15 Nis 2012, 21:46

geçmiş olsun malesef böyle sürücüler trafikte bol bol mevcut ; denk geldikleri anda anında yol veririm (öncelik ,

otobüs dolmuş vs. ) ama sizinde sabrınız taşmış kasıtlı yapılıyor sandınız ancak belli ki kişi kendinde değilmiş ve

olan size olmuş. burda şu atasözü akla geliyor malesef çok doğru öfkeyle kalkan zararla oturuyor. ben size böyle

diyorum ancak bizimde böyle öfkeyle sinirle yaptıgımız işler hüsranla bittiği olmuştur anlıcanız bize dört dörtlük

değiliz... tekrar geçmiş olsun. allahtan canınıza zeval gelmemiş.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti PİCK-UP » 15 Nis 2012, 21:52

alpino yazdı:resim de ekleyeyim.

size tavsiyem aracınızı boyatmamanız olur. çünkü araçta aşırı bir hasar yok gerekli yerleri çekiçle boyasız olarak

giderilebilir. bir tek marşpiyeli vede arka kapının alt kıvrılan yeri boyansa yeterli diye düşünüyorum diğer

yerleri kırmızı lekeli yerler pasta ile rahatlıkla çıkacaktır. boşuna orjinalliğini bozmayın derimm..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti alpino » 15 Nis 2012, 22:13

çok teşekkürler. benim de düşüncem bu yönde. mümkün mertebe küçük ve lokal boya.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti scania_seat_skoda » 15 Nis 2012, 22:18

bugün bende 60-70 km hızla sol şeridi kapatan yol vermeyen öküzlerle,iki şeridi birden işgal eden hipopotanlarla,karşılaştım.herhangi birinin cinsliği tutarsa hiç uğraşmıyorum.makasa girip uzuyorum. maçası yerse peşime düşsün hiç uğraşamam :D zaten bu tarz cins sürücüler genelde eşşeğe biniyorlar.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti alpino » 15 Nis 2012, 23:14

ben de aynısını yaptım ama şans yok bende. bütün kırmızılara yakalanınca herif de dibimde bitti her seferinde. yoksa zaten görmezdim bi daha onu.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ykorkmaz » 16 Nis 2012, 10:42

Geçmiş olsun.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti yabani » 16 Nis 2012, 11:22

Henien yazdı:Gecmis olsun. Iyi ki o da inmemis. Ister savciliga ister karakola gidip suc duyurusunda bulunun. Karakoldan savciliga falan sallamaya kalkarlarsa umursamayin, benim sikayetimi almak zorundasiniz diye tutturun. Cektiginiz tum fotolari da sikayetinize ekleyin. Arabayi Yaptirirsaniz da mutlaka fatura alin.

+1
Adamın kaçmasını darp olarak gösterebilirmisiniz bilemiyorum fakat kaçtığı ve hasar verdiği için sonuçta suçlu, suçunda cezasının olması lazım. Ben olsam bunu adamın yanına bırakmazdım. (olay anında değil, kanunen cezalandırılmasını sağlardım)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Sonraki

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir