Motosiklet Arabama Çarptı

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motosiklet Arabama Çarptı

İleti rundll » 14 Tem 2012, 20:51

Arkadaşlar, gidiş geliş istikameti olan dört yol ağzında sola döneceğim sırada solumdan geçmek isteyen motosiklet arabama çarptı.
-Bu hasar için kaskoyu bozdurayım mı?
-Kaza sonrası polis çağırmadık. Motosiklet sürücüsünü hastaneye götürmeyi teklif ettim, iyi olduğunu söyledi ve gitti. Ben de oradan ayrıldım. Kasko için polislik bir işim olur mu ?

İlk kez bir kaza yaşadığım için görüşlerinizi bekliyorum.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti birtanyildiz » 14 Tem 2012, 20:59

Çok bişey tutmayacak gibi. istersen bozdurma. ama kaskonda mini hasar varsa bunu yaparlar kaskoyu bozmadan. bir de autoking sitesinde fikir verebilece şekilde fiyatlandırma uygulaması var.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti AhmetH » 14 Tem 2012, 22:15

tutanak tutmadınız mı ?

istanbulda çok şahane boyasız göçük düzelten yerler var .

ancak tampon çatlar tamponun boyanması gerekli diye düşünüyorum.

farlarınızda da sorun yoksa kaskoyu bozdurmaya değmez diyeceğim ama dönecek arabayı sollayan motosikletin sigortasından parayı almak varken hasar tespit tutanağı tutmadıysanız büyük hata.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti e144552 » 14 Tem 2012, 22:27

birtanyildiz yazdı:Çok bişey tutmayacak gibi. istersen bozdurma. ama kaskonda mini hasar varsa bunu yaparlar kaskoyu bozmadan. bir de autoking sitesinde fikir verebilece şekilde fiyatlandırma uygulaması var.

Bu hasarin hicbir kaskonun mini onarimina girme imkani yok.
Bana gore 1000 TL civari tutar.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti rundll » 14 Tem 2012, 22:35

AhmetH yazdı:tutanak tutmadınız mı ?

istanbulda çok şahane boyasız göçük düzelten yerler var .

ancak tampon çatlar tamponun boyanması gerekli diye düşünüyorum.

farlarınızda da sorun yoksa kaskoyu bozdurmaya değmez diyeceğim ama dönecek arabayı sollayan motosikletin sigortasından parayı almak varken hasar tespit tutanağı tutmadıysanız büyük hata.
Kaza anında yanımda babamla beraber aileden birkaç kişi vardı. O an herkes kendinden geçti. Antalya'da zaten motosikletler zibil gibi. Çocuğa, ehliyetin var mı diye sormak dahi aklımıza gelmedi. Kaza sonrası çocuğa bir şey oldu muyu düşündük. Çevredeki mağazaların kamera kayıtlarını delil olarak göstersem olmaz mı?
Gidecek hiçbir yerin olmasa da yürümeye devam et. Mesafelerin ötesini görmeye çalışma.
Bu, insana göre değildir. İçine dön. Fakat korkunun seni etkilediği gibi etkilenme. (Mevlana)

Kullanıcı avatarı
rundll
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 2011 Fabia Ambiente Dinamik - 1.2 TSI 105 HP

İleti mustklc » 14 Tem 2012, 22:51

vatandaş gittiyse yapacak birşey yok. kaskoyu bozdurma bence. kaskoya bulaştı mı adamı illallah ettiriyorlar. adam da gitmiş ki şimdi senden polis raporu alkol raporu..vs ister, adamın çarptığına inanmazlar.

kasko da %100 çözüm değil. adam geldi sana çarptı, kaşı taraf suçlu diyelim. bu durumda yan sanayi yerine orjinal parça takılsın diyorsan karşı tarafın sigortasından değil kaskodan yaptırıyorsun, eyvallah sıkıntı yok. kasko burada iyi oluyor.

ama sen diyelim gittin bir başka araca çarptın sen suçlusun. bu durumda senin hasarın kendi kaskonda yaptırılacak diyelim. seneye primin oluyor sana 2000 TL. senden o hasarı fazla fazla çıkarıyor.

ya da aracı kaydırdın vs tek başına çarptın, ya da çarpan araç kaçtı. bu durumda da kasko bir halta yaramıyor. polis çağıracaksın zabıt tutacak, sana alkol testi yapacak, rapor verecek. rapor olmazsa gene kaskodan zırnık yok.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skodaizm » 14 Tem 2012, 23:07

Mini hasar kaskonuzda varsa hiç para ödemeden yaparlar. Sol çamurluk boyaya gerek kalmadan, eğer tamponun boyasında astara kadar uzanan bir hasar yoksa yine boyasız olarak autoking te düzeltilir. Boyanacaksa da tampon bölgesel olarak boyanır ve orijinalden farkı kalmaz.Sıradan yerlere gidip aracı bozdurtmayın. Mini hasar kaskonuzda yoksa bile yine de başka yerlere göre cepten yaptırıp rahat edin.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia+2016 FABIA III+1994 Forman

İleti yonetici » 14 Tem 2012, 23:09

Geçmiş olsun. Kaporta boyacıya götürseniz en fazla 300 TL civarı tutar diye tahmin ediyorum. Değişecek parça görünmüyor sadece işçilik ücreti var.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti jerkan » 15 Tem 2012, 00:03

bu kesinlikle mini onarıma girmez :( En önemlisi çamurluğu düzelttireceğin yer. Tampon düzeltilmeye kalkılırsa çatlar.Ya boyatıp (komple) kullanacaksın yada değiştireceksin...Maaliyet durumuna göre değerlendir.Eğer 15oo gibi rakamlar çıkarsa bence deldir kaskoyu zaten seneye vereceğin tutara yakın bir rakam...
Ama kaza anı ne olursa olsun kaza raporu tutmamak veya polis çağırmamak cok yanlış.
jerkan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERKAN GÜZHAN
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2012 OCTAVİA TDİ ELEGANCE

İleti skodaizm » 15 Tem 2012, 00:59

jerkan yazdı:bu kesinlikle mini onarıma girmez :( En önemlisi çamurluğu düzelttireceğin yer. Tampon düzeltilmeye kalkılırsa çatlar.Ya boyatıp (komple) kullanacaksın yada değiştireceksin...Maaliyet durumuna göre değerlendir.Eğer 15oo gibi rakamlar çıkarsa bence deldir kaskoyu zaten seneye vereceğin tutara yakın bir rakam...
Ama kaza anı ne olursa olsun kaza raporu tutmamak veya polis çağırmamak cok yanlış.

Ben birçok düzelmez dediğim uyguamayı nasıl düzelttiklerini görünce adamlara hayran kalmıştım. Yapanı bulup gördükten sonra konuşmalı.

Bu linkleri ve uygulama fotolarını bir izleyin derim.

http://www.mtcoto.com/mercedes-ml350-boyasiz-gocuk-duzeltme.html

http://www.mtcoto.com/uygulama-videolari

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 15 Tem 2012, 01:03

Konu ile ilgili başka bir yerin gözlerimle gördüğüm uygulamasını paylaştığım link.

http://www.skodam.com/post359387.html#p359387

Kullanıcı avatarı
skodaizm
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 15 Tem 2012, 03:17

mini hasar kurtarmaz 500 civarı tutar geçmiş olsun
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti skodkuzum » 15 Tem 2012, 07:12

gecmis olsun
skodkuzum
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: huseyın
Nereden: Kırşehir
Arabanız: skoda fabıa

İleti forman37 » 15 Tem 2012, 08:12

gecmıs olsun fazla hasar yok gıbı gorunuyo motoru kullanan kısıde bısey varmı pekı ?
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ayhani » 16 Tem 2012, 05:06

mustklc yazdı:ya da aracı kaydırdın ...... bu durumda da kasko bir halta yaramıyor. polis çağıracaksın zabıt tutacak, sana alkol testi yapacak, rapor verecek. rapor olmazsa gene kaskodan zırnık yok.

Geçen sene arabayı dağ yolunda kaydırım 360 derece spin attıktan sonra yolun kenarındaki kar kütlesine çarpmıştım. Hemen sigortacımı aradım ne yapayım diye. O da hasar miktarını sordu bende tampon kırıldı deyince fotoğrafını çekin yeter polise çağırmanıza gerek yok dedi bende öyle yaptım. Kasko sorunsuz değiştirdi. Kaskom Axa sigortadan bilginiz olsun.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erginbkr » 16 Tem 2012, 13:09

ben aracıma anadolu sigortadan kasko yaptırdım...hasarsızlık koruma klozu ile 5000 tl ye kadar 2 adet hasarda kasko bozulmuyor...bazı arkadaşlar ısrarla kasko bozulur demişler ama bu şartlarda bir kaskonuz varsa sorun olmaz...yoksa seneye dediğim kaskodan yaptırın geçmiş olsun...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Bluedays » 16 Tem 2012, 19:42

Bana kalırsa bunun çok bir masrafı yok.
Kaportaya sadece boya izi çıkmış. Bunu tinerle kendin silsen bile tertemiz olmuş.
Diğer göçek kısmını da çekip, düzeltecekler.
Taş çatlasın 250 lira tutar.
Çok olsa yani.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hkntuna » 17 Tem 2012, 10:00

mini hasara girermi diye bi sorun. girmez derseler kaportacıya sorun ne masraf var diye, sonrada sigortacıya sorun hasarsızlik indirimi ile kaportacı masrafı ne olacak karşılaştırın.

acaba seneye başka bir sigorta şirketinden yeni kasko yaptırsanız. nasıl olur acaba?
Kullanıcı avatarı
hkntuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HAKAN TUNA
Nereden: Balıkesir
Arabanız: FABİA 1.4 TDI CHARM

Sonraki

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir