Trafik Cezası yedim nasıl ödemem gerekiyor yardım edin?

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafik Cezası yedim nasıl ödemem gerekiyor yardım edin?

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 00:13

Arkadaşlar bugün ilk trafik cezamı tahminimce haksız yere yedim, bir göbekten karşıya geçerken aniden önüme polis arabası atladı (ki ben yeşil yanıyor diye geçiyordum o arada kırmızıya dönmüş olamaz olsa olsa sarıdır) (ayrıca polisinde göbeğe yüksek hızda girmesi ayrı olay neyse..) , sonra beni durdurdu, hangi ışıkta geçtiğinin farkındamısın dedi tabi birşeyde diyemedim daha önce böyle bi olay yaşamadığım için, 140 lira cezayı yazdı verdi... 20 de ceza puanı oluyomuş sanırım... şimdi ben bunu bi an önce ödeyip bari %25 lik indirimden yararlanayım diyorum(105 lira olacak), öğrenciyim zaten tüm param buna gidicek, çok insafsız bu polisler...

Neyse asıl soru şu: bu cezayı nereye ödeyeceğim, nasıl ödeyeceğim, ceza benim adıma kesilmiş oluyor sanırım, ruhsat vs.. gerekmiyor değilmi öderken ? sisteme geçmemiş ayrıca elden yazıldığı için sanırım ne yapmam gerekiyor bir yardım edin lütfen. teşekkür ederim

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti tivoli » 07 Haz 2011, 00:33

geçmiş olsun geçtiysenizde olan paranıza olsun başka bir araçla burun buruna gelmekten daha hayırlıdır böylesi bence.. cezayıda bankalarda ödeyebiliyoruz diye biliyorum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti taner_octavia » 07 Haz 2011, 01:07

internetten www.gib.gov.tr den de ödeyebilirsiniz.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti C@GL@R » 07 Haz 2011, 05:55

ptt ye ödeyebilirsin
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hknycl » 07 Haz 2011, 07:00

valla 11 mayıs 2011 de adresime kırmızı ışık ihlali cezası geldi.bende sulh ceza mahkemesine gidip itiraz ettim.çünkü herhangi bir fotoğraf ve kayıt yoktu.plakama yazmış polis arkadaşlar.sonuç 2-3 ay içnde belli olur dediler.trafik kanununu şöyle bir okudum polislerin ispat etmesi gerekiyormuş kırmızı işık ihlali yaptığımı.ayrıca yasal süresi içinde itiraz ettiğim için indirim hakkım itirazım sonuçlanıncaya kadar devam ediyor.ben bu şekilde bir yol izledim. iptal olmazsa en azında bi vatandaş olarak itiraz hakkımı kullandım.eyvallah demeyelim hakkımız arayalım.kaç tane polis arabası yanımda kırmızıda geçti.adaletse herkese adalet.
hknycl
CLASSIC
CLASSIC

İleti colourone » 07 Haz 2011, 08:40

Bana da bi ceza geldi.Fahrili trafik müfettişi kesmiş cezayı...Ceza muhtarlığa geldiği için seçim zamanı yoğunluğundan zamanında elime geçmedi. İtiraz süresi de geçmiş.Merak ediyorum bu fahriyeli müfettişler kimdir, fahri müfettişlik büro amirliği ne iş yapar? Ben aracın kontağını çevirmeden emniyet kemeri takan birisiyim. Kırmızı ışıkta geçmek gibi bir saçmalığı niye yapayım?

Fahri müfettişliğe karşıyım. Ben devletin polisini karşımda görmek isterim ne idiği belirsiz birisini değil!
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti hetepe » 07 Haz 2011, 09:43

Hemen hemen bütün bankalar, yeğenbey vergi dairesi,ve gib.gov.tr ye ödeyebilirsiniz. :idea:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 09:46

aynen sizi gibi araç kullanan biriyim, kontaktan önce emniyet kemeri takarım bende , ve trafik kurallarına uyma konusunda çok titizimdir uymayanlara sinirlenirim sadece trafikte, ancak kağıt bana postayla gelmedi, direk orda durdurdu yazdı imzalattı verdi ve gitti :S kırmızıda bile geçmemiştim kendisi döner kavşağa uçarak girerken sorun yok biz sarıda geçince adı kırmızı !!! bilseydim durmaz basar giderdim biz yine insanlık yapıp durduk adam heyecan yaşayınca onun yaptığına bak !!! şimdi ben bunu banka yada pttlerden yatırsam olur mu ki? beyanlımı yatırmam gerekiyormuş neymiş, sisteme geçmemiş çünkü ceza daha ...

colourone yazdı:Bana da bi ceza geldi.Fahrili trafik müfettişi kesmiş cezayı...Ceza muhtarlığa geldiği için seçim zamanı yoğunluğundan zamanında elime geçmedi. İtiraz süresi de geçmiş.Merak ediyorum bu fahriyeli müfettişler kimdir, fahri müfettişlik büro amirliği ne iş yapar? Ben aracın kontağını çevirmeden emniyet kemeri takan birisiyim. Kırmızı ışıkta geçmek gibi bir saçmalığı niye yapayım?

Fahri müfettişliğe karşıyım. Ben devletin polisini karşımda görmek isterim ne idiği belirsiz birisini değil!
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 07 Haz 2011, 09:52

Fahri müfettiş denen adamlar min. 10 yıl ehliyetli, kaza yapmamış, ceza yememiş ve en az üniversite mezuniyeti koşulları taşıyan adamlar.
İş güç yok, hatalıya da hatasıza da, gıcık kaptığı komşusuna da ceza yazarlar, ispat, foto falan yok, sadece yazarlar. :x
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
/06fabiaHTP/
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,2

İleti xMEGANx » 07 Haz 2011, 10:53

ne böyle ya ? kırmızıda geçtin altı üstü birinin ırzına geçmiş gibi ceza veriyolar :(
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti umutgiray » 07 Haz 2011, 11:46

internet bankacılığından veya gib ten kayıtlara geçmemiş trafik cezası için beyanlı trafik cezası ödeme diye bir bölüm var ödemeyi oradan yapman gerekiyor. yada ilgili vergi dairesinde elden ödemek gerekiyor. keşke tutanağa imza aymayıp hakkınızı arasaysıdınız orda. yani biraz tantana çıkarıp onların ilk amiri olan baş polisin falan gelmesini sağlayıp sizde onları şikayet etseydiniz. ama bu kadarla geçmiş olsun en azından kaza falan olmamış.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 13:28

çalıntı araçla yakalansam daha ucuza kurtarırdım heralde ...

xMEGANx yazdı:ne böyle ya ? kırmızıda geçtin altı üstü birinin ırzına geçmiş gibi ceza veriyolar :(

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 13:31

bundan sonra öyle yapacağım zaten, daha önce ne benim ne de yanımdaki birinin başına böyle bir olay gelmediği için bilemedim ne yapmam gerek, ilk defa karşılaşınca bir afallıyor insan beyanlı ödemeyi ptt yada trafik cezası ödenebilen bankalara'da yapabiliyor muyum ?

umutgiray yazdı:internet bankacılığından veya gib ten kayıtlara geçmemiş trafik cezası için beyanlı trafik cezası ödeme diye bir bölüm var ödemeyi oradan yapman gerekiyor. yada ilgili vergi dairesinde elden ödemek gerekiyor. keşke tutanağa imza aymayıp hakkınızı arasaysıdınız orda. yani biraz tantana çıkarıp onların ilk amiri olan baş polisin falan gelmesini sağlayıp sizde onları şikayet etseydiniz. ama bu kadarla geçmiş olsun en azından kaza falan olmamış.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 07 Haz 2011, 14:01

Kindred Brujah yazdı:çalıntı araçla yakalansam daha ucuza kurtarırdım heralde ...

xMEGANx yazdı:ne böyle ya ? kırmızıda geçtin altı üstü birinin ırzına geçmiş gibi ceza veriyolar :(

bu ülkene çalanlara ceza değil ödül veriliyor yabancı ülkeden geldiniz galiba siz =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ykorkmaz » 07 Haz 2011, 14:07

Sizin durumuz biraz keyfi olmuş eğer siz sarıda geçtim diyorsanız henüz karşı tarafa yeşil yanmadı demek oluyor bu. En azından İstanbul için durum böyle size yeşil yandığı sırada hemen karşı tarafa kırmızı yanmıyor arada herkesin tamamen durduğu yani herkese kırmızının yandığı bir zaman dilimi var.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 14:31

evet ankarada da durum aynı şekilde, iki tarafa aynı anda sarı yanma gibi bir durum yok bir taraf tam kırmızı olmadan diğer taraf sarı yanmıyor. zaten ilginçtir sadece polis aracı çıktı kavşaktan, o anda kaptırmış geliyordu bariz şekilde, dimdik bi yokuşu çıkarken adam frene abandığında araç durmadı, yokuş yukarı kayarak yokuşu tamamladı, suçlu biz olduk sonra... tabi adam bi heyecanlandı orda korktu ölecem sandı heralde.. hıncını benden aldı gece gece 140 lira cezayla , hiçbişey demiyorum bu insanlara, polis olmuş ama insan olamadıktan sonra ne fayda... ki herşeyi geçtim tamam diyelim ki ben kırmızıda geçtim, onada yeşil yanıyordu, diyelim ki durum böyle ben kırmızıya baka baka geçtim, polis araçları dokunulmaz mı ki o adam ucunu göremediği kavşağa o kadar yüksek hızla girebiliyor ? bu ne cesaret, yokuşu tamamlayana kadar göbek dahil birşey görünmüyor o yolda ama ne hikmetse polis amcamız sanki görürcesine ölümüne gaza basarak önüme atladı birden... ki eminim o yokuşu çıkıcam diyede hız limitini aşmıştır ne de olsa polis kendisi, kendi kendine ceza yazacak hali yok ya...

ykorkmaz yazdı:Sizin durumuz biraz keyfi olmuş eğer siz sarıda geçtim diyorsanız henüz karşı tarafa yeşil yanmadı demek oluyor bu. En azından İstanbul için durum böyle size yeşil yandığı sırada hemen karşı tarafa kırmızı yanmıyor arada herkesin tamamen durduğu yani herkese kırmızının yandığı bir zaman dilimi var.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutgiray » 07 Haz 2011, 15:48

Kindred Brujah yazdı:bundan sonra öyle yapacağım zaten, daha önce ne benim ne de yanımdaki birinin başına böyle bir olay gelmediği için bilemedim ne yapmam gerek, ilk defa karşılaşınca bir afallıyor insan beyanlı ödemeyi ptt yada trafik cezası ödenebilen bankalara'da yapabiliyor muyum ?

umutgiray yazdı:internet bankacılığından veya gib ten kayıtlara geçmemiş trafik cezası için beyanlı trafik cezası ödeme diye bir bölüm var ödemeyi oradan yapman gerekiyor. yada ilgili vergi dairesinde elden ödemek gerekiyor. keşke tutanağa imza aymayıp hakkınızı arasaysıdınız orda. yani biraz tantana çıkarıp onların ilk amiri olan baş polisin falan gelmesini sağlayıp sizde onları şikayet etseydiniz. ama bu kadarla geçmiş olsun en azından kaza falan olmamış.

.

ptt den yatıyormu bilmiyorum ama bankaların internet şubelerinden beyanlı trafik cezası ödemesi yapılıyor.

bu arada kavşakta kamera falan yokmu. varsa polisten şikayetçi olmakta ve eğer kırmızıda geçmediyseniz cezanın iptali için uğraşmakta da fayda var. ama polisi şikayet etmek demek plakanın mimlenmesi ve olur olmaz herşeye ceza yazılması manasınada gelebilir. (korku üklesinde yaşıyoruz. elimde yetki olan şeyinin doğrusuna istediğini yapabiliyor.)
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti Kindred Brujah » 07 Haz 2011, 16:44

malesef kavşakta hiçbirşey yok, kavşağın kavşak olduğu bile belli belirsiz zaten öylesine konmuş bir göbek gibi duruyor, dediğiniz gibi polisi şikayet etmek demek, plakayı mimlemek.. ama eğer orda kamera olsaydı plakayı mimletirdim, zaten arabanın herhangi bi eksiği yok tamamen uygun kitabına, kurallarada hep uyarım, ceza yazamadıkça daha da sinir olurlardı. Neyse vardır bu iştede bi hayır diyip ödeyeceğim artık. Bir daha ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum en azından ne yapıp edip imza atmayacağım oraya, ne koşulda durdururlarsa durdursunlar,özellikle kamera yoksa ispatla ancak öyle imzamı atarım diyeceğim... Madem onlar kendi gücünü kullanıyor bizde kanunların güçsüzlüğünü kullanalım değil mi.

umutgiray yazdı:

ptt den yatıyormu bilmiyorum ama bankaların internet şubelerinden beyanlı trafik cezası ödemesi yapılıyor.

bu arada kavşakta kamera falan yokmu. varsa polisten şikayetçi olmakta ve eğer kırmızıda geçmediyseniz cezanın iptali için uğraşmakta da fayda var. ama polisi şikayet etmek demek plakanın mimlenmesi ve olur olmaz herşeye ceza yazılması manasınada gelebilir. (korku üklesinde yaşıyoruz. elimde yetki olan şeyinin doğrusuna istediğini yapabiliyor.)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir