Trafik Polisi DUR İhtarına Uymam

Alım - Satım, Kasko, Sigorta, Trafik Cezaları, Kanunlar, Ehliyet vs. gibi konulara bu bölümde cavaplar arayabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafik Polisi DUR İhtarına Uymam

İleti Bluedays » 01 Şub 2013, 16:06

Enes,
Ben arkadaşın yaptıklarının doğru olduğunu söylemedim. Yazdıklarımdan anlaşılıyor olması lazım.

Ne diyorsun;
" boş ve geniş alanlarda abimin refakatinde inceden trafiğe çıkmaya başladım."
Bu arkadaşımızın bu hususta eğitim alıp, almadığını bilmiyoruz, belkide yanındaki annesi de ona refakat ediyordu? Bu konuda tam bir bilgiye sahip miyiz? Hayır.

Ayrıca, Çocuğun yaptığı kötü davranışlardan ötürü aileyi kınamak anlamsız...

Zira aile ne kadar eğitim verirse versin, çocuğun içinde yoksa o eğitimi almak, asla bir işe yaramayacaktır.

Bu ve benzeri sebeplerden ötürü, bence kimsenin ailesini eleştirmeyin. (Çocuktan ötürü)

Zira yarın öbür gün bu söylediklerimi yaşayarak, tecrübe edebilirsiniz. (Allah göstermesin.)

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti lsevinc » 01 Şub 2013, 16:24

Bluedays anladığım kadarı ile mizaç ( yaradılış, tabiat, karakter ) açısından olaya yaklaşıyorsun. Kısmen katılıyorum..

Yani konu genotip ve çevre faktörlerine kadar inebilen uzun bir yazı dizisine dönüşebilir.

Amerikada yapılan araştırmalar göstermiştir ki;

dünyaya gelen her yeni bireyin anne ve babasından sadece fiziksel alt yapı almadığı, bunun yanında anne ve babadan davranış ve duygularıda alabildiği kanıtlanmıştır..
( çok ilginç duyunca şaşırmıştım, ama indekste kayıtlı bilimsel çalışmalar mevcut )

örnek:
Karanlıktan korkan anne ve babanın çocuklarıda karanlıktan korkmaya EĞİLİMLİ olarak dünyaya gelirler..

yani yeni birey korkucak diye bir kaide yok ama gerekli koşullar veya tetikleyiciler ile karşılaşırsa korku ortaya çıkar..
Kullanıcı avatarı
lsevinc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Levent Sevinç
Arabanız: Skoda YETİ Greenline

İleti Bluedays » 01 Şub 2013, 16:50

[quote="lsevinc"]Bluedays anladığım kadarı ile mizaç ( yaradılış, tabiat, karakter ) açısından olaya yaklaşıyorsun. Kısmen katılıyorum..
Aynen.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Önceki

Mevzuat - Prosedür

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir