PC-TV HDMI BAĞLANTISI YARDIMMMM!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

PC-TV HDMI BAĞLANTISI YARDIMMMM!!!

İleti alpino » 01 Tem 2011, 18:11

Arkadaşlar şimdi derdimi size anlatıyorum. işinizi gücünüzü bırakın yardımcı olun :P

LG marka laptopun HDMI çıkışına kalitelisinden kabloyu bağlıyorum. kablonun diğer ucunu Philips marka led tv'ye bağlıyorum. TV menüsünden cihaza bağlan diyip, HDMI kablosunu bağladığım girişi seçerek bilgisayarla bağlantı sağlıyorum.

Görüntü muhteşem. çözünürlük 1920*1080. şıkır şıkır.

Fakat SES YOK. Sesi bir türlü TV'ye aktaramıyorum. HDMI ile ses aktarımı yapılıyor bunu biliyorum ama yapamıyorum.

Denetim masasından ses aygıtlarına bakıyorum. en üstte HDMI var. ama etkin görünen bu cihaz bağlı değil diyor ve ne tekrar etkinleştirmeme ne de varsayılan yapmama izin vermiyor.

Bilgisayarcı arkadaşların acil yardımını bekliyorum.

Eklentiler
2.jpg
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erdemguner35 » 01 Tem 2011, 19:10

dostum şu çeşit bir kablo varsa;

http://www.hepsiburada.com/Liste/belkin ... #Gorseller

bunu bilgisayarın kulaklık çıkışından ve tv nin aux in girişine bağla biri kırmızı biri beyaz.... muhtemelen işini görecektir.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti alpino » 01 Tem 2011, 20:03

yardımın için teşekkürler dostum ama dediğim gibi HDMI ses de ileten bir kablo olduğundan normalde ayrıca kablo kullanılmasına lüzum yok.

AYRICA SORUNU ZATEN DEMİN ÇÖZDÜM :)

Denetim masasından eklediğim resimdeki NVIDIA denetim masasına girdim. HDMI çıkış ekran çözünürlüğünü 1920x1080p olarak ayarladım. üstte ise bir açılır menü varmış. orada HDMI için ses ile birlikte seçeneğini seçince herşey düzeldi.
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

İleti furunotr » 01 Tem 2011, 21:32

Ses denetimlerinden HD audio çıkış seçili mi bir bakım; seçili değil ise işaretleyin...

Zaten sorunu çözmüşsünüz; yazılanların tamamını okumadan cevaplayınca böyle oluyor...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti kurunc » 02 Tem 2011, 12:46

Bende Philips 8605 3D Led Tv kullanıyorum, hdmi ile bilgisayarı bağlamıştım fakat ses için ayrıca ses sistemine Pc den kablo ile bağlamıştım, hdmi ile Tv hoparlörlerinden ses almayı deniycem en kısa zamanda.

kurunc
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti alpino » 02 Tem 2011, 15:44

kurunc yazdı:Bende Philips 8605 3D Led Tv kullanıyorum, hdmi ile bilgisayarı bağlamıştım fakat ses için ayrıca ses sistemine Pc den kablo ile bağlamıştım, hdmi ile Tv hoparlörlerinden ses almayı deniycem en kısa zamanda.

hocam benim tv de 40 inç 8605. nasıl memnun musunuz siz de?

bu arada 8605 tvler 3d ready. yani 3d özelliğini kullanabilmeniz için 3d starter kit denilen bir kit alıp televizyona bağlamanız gerekiyor.

ben zaten 3d istemediğim için lüzumsuz yere para vermemek adına 8605 serisini seçtim ki zaten 200 Hz ve 1 ms tepki süresi ile çok iddialı bir makine.

AYRICA AMBILIGHT'A BAYILIYORUMMMMMM :D
Kullanıcı avatarı
alpino
SCOUT
SCOUT

Ne Nedir? Nasıl Çalışır?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir